Ako postupovať pri príprave a vedení tréningovej jednotky

16. 08. 2018

Tento mesiac väčšina družstiev, či už mládežníckych alebo dospelých, začala prípravu na novú sezónu. Tréneri si pripravili tréningový program na úrovni ročného cyklu či strednodobých cyklov, stanovili hlavné ciele, ktoré chcú s družstvom dosiahnuť. Veľkú pozornosť musia venovať príprave tréningov a mať premyslený postup ako budú svojich hráčov na tréningoch riadiť.

V Púchove sa uskutočnil seminár s trénerom reprezentácie žien Marcom Fenogliom

15. 08. 2018

V pondelok 13. augusta sa v púchovskom Sports & Training Centre uskutočnil licenčný seminár pre trénerov žiadajúcich licenciu A a B+. Lektormi boli talianski tréneri slovenskej reprezentácie žien Marco Fenoglio a jeho asistent a zároveň kondičný tréner Stefano Miccoli.

Licenčný seminár s trénerom ženskej reprezentácie - aktualizované

07. 08. 2018

Trénersko-metodická komisia pripomína, že dňa 13. 8. 2018 (pondelok) sa uskutoční v Púchove licenčný seminár pre trénerov žiadajúcich licenciu A a B+.

Ako manipulovať so zaťažením v súťažnom období?

19. 07. 2018

Cieľom nášho príspevku je poukázať na obsah a dynamiku tréningového zaťaženia v súťažnom období (SO). Viacero trénerov využíva postupy, ktoré v príspevku uvádzame cielene možno len intuitívne, takže pre viacerých neuvedieme nič nového. Špecifikom príspevku je však presne pomenovať a charakterizovať, podľa najnovších teórií, jednotlivé etapy (bloky) súťažného obdobia.

V Poltári sa uskutočnilo školenie trénerov 2. stupňa

25. 06. 2018

V dňoch 15. – 17.6. a 22. – 24.6. sa uskutočnila špecializovaná časť školenia trénerov 2. stupňa. Miestom konania bol Poltár, kde nám vedenie klubu MVK Poltár na čele s Borisom Dreisigom vytvorilo výborné podmienky na teoretickú i praktickú časť výučby.

Na XIII. Konferencii SVF v Poprade prijali úpravy stanov, prešiel Kraščeničov návrh

10. 06. 2018

V Poprade sa v nedeľu 10. júna 2018 uskutočnila XIII. Konferencia Slovenskej volejbalovej federácie. Jej najdôležitejším bodom bola úprava Stanov SVF, ktoré dostanú novú podobu.

Rozvoj koordinačných schopností vo volejbale

04. 06. 2018

Koordinácia je pohybová schopnosť umožňujúca vykonávať koordinované pohyby v zložitých a často neočakávane sa meniacich situáciách. Koordinačné schopnosti zabezpečujú riadenie a reguláciu pohybu hráča. Primárnu funkciu v nich zohráva centrálny nervový systém (CNS) a nižšie riadiace centrá. Energetické zabezpečenie pohybovej činnosti je v ich prípade druhotné.

Licenčný seminár pre trénerov žiadajúcich licenciu A a B+

31. 05. 2018

Trénersko-metodická komisia oznamuje, že dňa 10.9.2018 sa uskutoční v Bratislave na FTVŠ UK licenčný seminár pre trénerov žiadajúcich licenciu A a B+.

Seminár Světová volejbalová trénerská show v Českých Budějoviciach

03. 05. 2018

Slovenská volejbalová federácia pripravila pre trénerov mládeže možnosť prihlásiť sa na seminár do Český Budějovíc "Světová volejbalová trénerská show". Seminár sa uskutoční v termíne 9.-10.6.2018 v Českých Budějoviciach.

Trendy v rozvoji rýchlostných schopností vo volejbale

26. 04. 2018

Pod komplexom rýchlostných schopností chápeme schopnosť zrýchlenia pohybov, rýchlosť realizácie jednotlivých pohybov a ich frekvencie a tiež reakčnú rýchlosť na jednoduchý alebo zložitý podnet. Zaradiť sem môžeme aj agilitu ako schopnosť efektívne meniť smer pohybu tela a jeho častí v nadväznosti na nasledujúcu pohybovú a hernú činnosť.


generálny partner

 • #

partneri

 • generálny reklamný partner ME žien na SlovenskuSTRABAG
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAG
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #