Ako využívať spätnú väzbu v učení volejbalu (1. časť)

31. 01. 2020

Využívanie spätnej väzby je jednou z dôležitých zásad športového tréningu. Pod spätnou väzbou môžeme chápať informáciu hráčovi o priebehu vykonávania hernej činnosti alebo po nej, ktoré môže využiť pre zlepšenie v nasledujúcich opakovaniach. Jedná sa tak o informácie o realizovanom pohybe a jeho výsledkoch (úrovni vykonania), nie len o chybách ako to často tréneri v reáliách chápu.

Všeobecná časť školenia trénerov 1. stupňa

09. 11. 2019

Trénerská akadémia pri FTVŠ UK v Bratislave otvára všeobecnú časť školenia trénerov 1. stupňa v dňoch 29.11. – 1.12.2019 v aule fakulty FTVŠ. Cena za všeobecnú časť školenia je 60 €, ktorú treba zaplatiť na účet SVF s uvedením poznámky : meno a priezvisko - všeobecná časť školenia trénerov 2.

Volejbal do škôl bližšie k deťom. Bratislava hostila zasadnutie projektu Erasmus+

04. 10. 2019

Počas prvých dvoch októbrových dní (1. - 2. 10.) sa v hoteli Lindner v Bratislave uskutočnilo druhé pracovné stretnutie zástupcov štyroch volejbalových federácií, Európskej volejbalovej konfederácie (CEV) a univerzít z Nemecka a Turecka, ktorí sú aktívne zapojení do projektu Erasmus+ pre základné školy pod názvom "Hraj volejbal, vyrastaj s ním" ("Play Volleyball, grow with it"). Do projektu sa zapojili Slovensko, Estónsko, Fínsko a Severné Macedónsko.

Analýza herného výkonu družstva Slovenska na ME 2019 vo volejbale mužov

30. 09. 2019

Cieľom nášho príspevku je charakterizovať herný výkon nášho družstva a celkové základné tendencie v kvalitatívnych ukazovateľoch herného výkonu najlepších družstiev na ME 2019 mužov. Pre štatistickú analýzu sme využili „match reporty“ dostupné na webe CEV-u.

Posledné licenčné semináre trénerov v tomto roku

02. 09. 2019

TMK pripomína trénerom, ktorí zatiaľ neabsolvovali licenčné semináre, že majú možnosť zúčastniť sa ešte nasledovných licenčných seminárov:

Licenčný seminár v Bratislave - zmena termínu

13. 08. 2019

TMK oznamuje, že z organizačných dôvodov meníme začiatok licenčného seminára v Bratislave na FTVŠ UK.

Posledný termín prihlásenia na špecializovanú časť školenia trénerov 1. stupňa

22. 07. 2019

TMK SVF dáva do pozornosti záujemcom o školenie trénerov volejbalu 1. stupňa, že posledný možný termín na prihlásenie je 1.8. Momentálne je voľných ešte 7 miest. Skôr prihlásení budú uprednostnení. Prihlášky posielajte na mail: pridal@svf.sk.

Noví "inštruktori" volejbalu

01. 07. 2019

V piatok 21. júna 2019 zorganizovala trénersko-metodická komisia SVF na FTVŠ UK v Bratislave seminár pre učiteľov základných škôl a pre rodičov, ktorí prejavili záujem preniknúť hlbšie do problematiky minivolejbalu, aby sa mohli podieľať na príprave začínajúcich adeptov volejbalu a ich koučovaní. Seminár s názvom „Krok za krokom k minivolejbalu“ pripravila a viedla členka TMK SVF doc. Ludmila Zapletalová z FTVŠ UK. Celé podujatie moderoval predseda TMK doc. Přidal. Seminára sa zúčastnilo 30 záujemcov z celého Slovenska.

Marčeková prvou ženou v Správnej rade. Delegáti ju zvolili na XIV. Konferencii SVF v Poprade

23. 06. 2019

V Poprade sa v nedeľu 23. júna 2019 bez účasti viceprezidenta SVF Miloša Dubovca uskutočnila XIV. Konferencia Slovenskej volejbalovej federácie, s prívlastkom pracovná. Jej najdôležitejšími bodmi boli Správa o činnosti SVF za uplynulý rok, doplňujúce voľby a ocenenia pre jubilujúcich členov SVF. V zmysle Zákona o športe sa Konferencia SVF koná každý rok, tá nasledujúca bude začiatkom leta 2020.


generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #