Termíny a témy licenčných seminárov 2019

20. 05. 2019

Trénersko-metodická komisia SVF usporiada v nasledujúcom súťažnom ročníku tieto licenčné semináre.

Športový psychológ Jelínek o mentálnej príprave detí

13. 05. 2019

V našom príspevku dávame do pozornosti čitateľa videozáznam rozhovoru s dr. Jelínkom, veľmi uznávaným odborníkom v oblasti mentálnej prípravy športovcov. Autor odpovedá na otázky ako:

Program Svetovej trenérskej show. SVF organizuje do Ostravy výjazd pre trénerov

01. 05. 2019

Svetová volejbalová trenérská show 2019 ponúkne najuznávanejších lektorov. Trénerské esá Massimo Barbolini, Marian Jelínek a Javier Weber, predstavia svoje názory a dlhoročné skúsenosti, ktoré trénersky posunú vpred nielen vás, ale hlavne výkony vašich hráčov. Na čo sa lektori zamerajú?

Na Strednej športovej škole v Banskej Bystrici aj špecializácia na volejbal

05. 02. 2019

Stredná športová škola (premenovanie a transformácia zo Športového gymnázia) v školskom roku 2019/2020 otvára tréningovú skupinu so špecializáciou na volejbal.

Testy rýchlosti zmeny smeru pohybu tela a agility vo volejbale

25. 01. 2019

V súčasnosti sa často v súvislosti s herným výkonom v športových hrách hovorí o agilite. Jej ponímanie prešlo podstatnou zmenou, ale nie je jednotné ani v súčasnosti. Neexistuje jednotne prijatá definícia. Pôvodne sa agilita definovala ako schopnosť rýchlo a presne zmeniť rýchlosť a smer pohybu tela, resp. schopnosť dynamicky zmeniť rýchlosť a spôsob pohybu tela. Definície obsahovali výrazy ako zmena smeru, zrýchlenie a spomalenie pohybu.

Vzdelávanie: Školenie trénerov 1. stupňa

06. 01. 2019

Trénerská akadémia FTVŠ UK v Bratislave otvára všeobecnú časť vzdelávacieho programu pre získanie kvalifikácie tréner I. stupňa.

Seminár trénerov - kondičná príprava družstva

02. 01. 2019

ObV Východ SVF v spolupráci s VK MIRAD PU Prešov a gymnázium Konštantínova Prešov pozýva trénerov mládeže a dospelých, ženskej a mužskej zložky, na seminár, zameraný na kondičnú prípravu družstva.

Metodické materiály pre učiteľov primárneho školstva (ISCED 1)

19. 12. 2018

Na Programovej konferencii mládeže SVF, poriadnej v Žiline 28.10.2018, viacerí účastníci prejavili záujem o doškoľovanie učiteľov primárneho školstva (1. stupeň základných škôl), aby boli schopní efektívnejšie pracovať so žiakmi na hodinách telesnej výchovy a spolupracovať s trénermi detí pôsobiacimi vo volejbale.

SOV sa zmenil na SOŠV a zastreší športové hnutie. Kraščenič: Je to historický okamih pre celé Slovensko

07. 12. 2018

Slovenský olympijský výbor (SOV) sa pretransformoval na strešnú organizáciu slovenského športového hnutia. Piatkové 55. valné zhromaždenie schválilo návrh Stanov vrátane zmeny názvu na Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV), ako aj novú symboliku.


generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
 • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
 • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #