Volejbal na Slovensku 1993-1999

1993

Pre volejbal to bol „popletený“ rok. Niektoré mužské kluby štartovali v sezóne 1992/93 v superlige (VKP Bratislava a Žiliny), iné ešte v poslednom ročníku federálnej súťaže (Púchov, Detva, Nitra). O historicky prvého majstra Slovenska volejbalistov sa hralo na dvoch záverečných turnajoch v Púchove a v Bratislave. VKP Bratislava na nich v ôsmich zápasov stratil iba jeden set a stal sa prvým majstrom samostatného Slovenska. Druhá skončila Žilina a tretí Púchov. V premiérovom ženskom finále Slávia UK Bratislava zdolala Milanotrade Banská Bystrica 3:0 a 3:1, tretí skončil Slovakoturist Bratislava.

V európskych pohároch sa predstavili dva slovenské tímy. Žilinčania vypadli v predkole Pohára CEV so slovinským Novým Mestom, hráčky Slávie UK v PVP nestačili v 1. kole na nemecký CJD Berlín.

Čo sa týka reprezentácie, posledný výber volejbalistov Česko-Slovenska sa z kvalifikácie prebojoval na záverečný turnaj ME vo Fínsku. V tíme vedenom Petrom Kalným boli piati Slováci. Peter Goga (ten neskôr prijal české občianstvo), Andrej Kravárik, Štefan Chrtiansky, Marian Migra a Richard Nemec. Na samotnom šampionáte federálne mužstvo v skupine zdolalo Švédsko 3:1, prehralo s Holandskom 1:3, Talianskom 0:3 a Francúzskom 2:3, víťazstvo nad Bulharskom 3:2 mu však zabezpečilo postup do prvej osmičky. V skupine o 5. až 8. miesto Kalného zverenci (z českých hráčov boli v tíme Hadrava, Kop, Demar, Matoška, Mikyska, Smolka a Hroch) prehrali s Ukrajinou 0:3 a s Poľskom 1:3 a obsadili konečné 8. miesto. Medaily si podelili zlaté Taliansko, strieborné Holandsko a bronzové Rusko.

Ženy Česko-Slovenska európsky šampionát hostili v Brne a v Zlíne. Prebojovali sa dokonca do finále, v ktorom podľahli Rusku 0:3, tretiu priečku obsadila Ukrajina. V družstve však nebola ani jedna slovenská hráčka. Pred šampionátom z konečnej dvanástky pre zranenie vypadla Eva Koseková a Iveta Mikušová dala prednosť angažmán v Taliansku.

Pre slovenskú mužskú reprezentáciu bola prvou vrcholnou akciou predkvalifikácia MS 1994. V máji 1993 však s Ukrajinou prehrala v Bratislave 1:3, v odvete v Donecku 0:3 a do ďalších bojov nepostúpila. Trénermi tímu boli Ivan Husár a Ján Tokár.

Na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov sa presadili česko-slovenskí juniori. Pod vedením Slováka Dušana Jarottu si v Argentíne vybojovali bronzové medaily, ktoré vo svojej zbierku opatrujú aj Slováci Martin Jankovič , Marian Vavrek a Vladimír Procházka. Nahrávačom tímu bol nitriansky rodák Mikuláš Latečka, ktorý sa však neskôr oženil v Brne, prijal české občianstvo a usadil sa vo Švajčiarsku.

Slovenskú ženskú reprezentáciu pod vedením Ľubora Halandu a Vladimíra Přidala v predkvalifikácii MS 1994 zastavila po výsledkoch 0:3 v Odese a 1:3 v Bratislave Ukrajina.

1994

V sezóne 1993/94 sa slovenskí majstri prvý raz v ére samostatnosti predstavili v EPM. Muži VKP Bratislava však v 2. kole vypadli po výsledkoch 1:3 a 3:2 s izraelským Hapoelom Bat Yam. Ženy Slávie UK Bratislava sa predrali až do osemfinále, kde bol nad ich sily (0:3 a 0:3) neskorší finalista chorvátska Mladost Záhreb. V európskych pohároch účinkovali aj muži Matadoru Púchov (v PVP skončili v 1. kole na Lokomotive Kyjev) a PPS Detva (v Pohári CEV dostali červenú v 1. kole od Arisu Solún) či ženy Slávie VŠDS Žilina (v Pohári CEV vypadli v 3. kole s rumunskou Universitatea Bacau 3:1 a 0:3).

Majstrovské tituly obhájili volejbalisti VKP Bratislava a volejbalistky Slávie UK Bratislava. Mužská reprezentácia uspela v predkvalifikácii ME 1995, v ktorej zdolala Maďarsko 3:0 a 3:0.

V tomto roku prvý raz vyhlásili aj výsledky ankety o najlepších volejbalistov Slovenska. Najviac hlasov dostali Andrej Kravárik a Monika Kulová. Kravárik sa v septembri roku 1994 vydal sa svoju bohatú legionársku púť. Posilnil PAOK Solún a práve Grécko sa neskôr stalo jeho druhou rodnou krajinou.

1995

V kvalifikácii ME 1995 utrpeli slovenskí reprezentanti debakel. V skupine obsadili poslednú priečku, keď všetky zápasy s Belgickom, Českom i Izraelom prehrali. V týchto kvalifikačných stretnutiach sa s bohatou reprezentačnou kariérou rozlúčil ako 33-ročný blokár Štefan Chrtiansky. Na šampionáte v Grécku triumfovalo Taliansko pred Holandskom a Juhosláviou.

V EPM mal VKP Bratislava veľkú šancu dostať sa medzi najlepších šestnásť tímov. Po domácom víťazstve nad Halkbankom Ankara 3:0 však v odvete v Turecku neuhral ani jeden set a pomer lôpt 61:70 vypadol z ďalších bojov.

V kvalifikácii ME 1995 obsadili slovenské reprezentantky v skupine tretiu priečku - iba horším skóre za Švajčiarskom. Na záverečný turnaj v Holandsku, na ktorom zvíťazili domáce volejbalistky pred Chorvátskom a Ruskom, sa tak nekvalifikovali. Slovenky v kvalifikácii prehrali s Bulharskom 1:3 a 0:3, Fínsko zdolali dvakrát 3:1 a so Švajčiarskom si body rozdelili - 3:2 a 1:3.

Väčšiu radosť nášmu volejbalu urobili kadetky. Ich bronz na aprílových ME v Barcelone - v skupine zdolali Španielsko 3:1, Ukrajinu 3:1 a prehrali 0:3 s Lotyšskom, v semifinále nestačili na Rusko 0:3 a v súboji o bronz prevýšili Ukrajinu 3:2 - je doteraz jedinou medailou pre slovenský volejbal z vrcholných podujatí. Družstvo štartovalo v Španielsku pod vedením dvojice Adrián Ferulík a Stanislav Demetrovič, v kádri boli Katarína Blusková, Slávka Homzová, Petra Kubalová, Zuzana Tlstovičová, Slávka Pogránová, Eva Bačová, Martina Miháliková, Lucia Ďurkovičová, Soňa Šuhajdová, Izabela Macuráková, Ivica Majchráková a Viktória Tomková. Na septembrových MS vo Francúzsku obsadilo Slovensko 7. miesto.

Ženy Slávie UK vypadli v osemfinále EPM so španielskou Murciou (0:3 a 1:3), Žilinčanky v PVP neprešli v 2. kole cez taliansku Modenu (0:3 a 2:3). Aj do tretice sa majstrami Slovenska stali VKP Bratislava a Slávia UK Bratislava. Za najlepších jednotlivcov na Slovensku vyhlásili Richarda Nemca a Katarínu Rimovskú.

1996

Už pod vedením novej trénerskej dvojice Peter Kalný - Štefan Chrtiansky sa Slováci druhý raz pokúšali o postup na záverečný turnaj ME. Svoje ambície a možnosti naznačili už na májovom Spring Cup v Púchove, keď tento prestížny turnaj vyhrali bez jedinej prehry. V skupine postupne zdolali Fínsko 3:0, Izrael 3:1, Slovinsko 3:1, vo štvrťfinále Švédsko 3:2, v semifinále Dánsko a v samotnom finále Chorvátsko 3:1. V septembri potom v kvalifikačných dueloch senzačne zdolali v Púchove favorizované Poľsko 3:2 a v Prievidzi Lotyšsko 3:1 a ráznym krokom tak vykročili za svojou premiérou v európskej špičke.

V európskych pohároch stroskotal VKP Bratislava v 2. kole Ligy majstrov na chorvátskej Mladosti Záhreb (0:3 a 2:3), Stavbár Žilina v Pohári CEV v 1. kole na bulharskom Balkancare Sofia (1:3 a 0:3), Slávia UK Bratislava vypadla v 2. kole Ligy majstrov s juhoslovanskými Užicami (0:3 a 3:1) a S.P.A.S.A. Žilina v Pohári CEV neuspela na turnaji 2. kola.

Zo štvrtého majstrovského titulu za sebou sa tešili volejbalisti VKP Bratislava. V ženskej súťaži prvý raz dominovali volejbalistky Žiliny , ktoré zdolali Sláviu UK 2:1 na zápasy. V ankete o najlepších volejbalistov a volejbalistky obhájil prvenstvo Richard Nemec, svoju neskoršiu suverénnu jazdu odštartovala Adriana Farkašová.

1997

Pre mužskú reprezentáciu do toho času vôbec najúspešnejší a najkrajší rok v histórii. Po víťazstve v Lotyšsku 3:1 a v Poľsku 3:2 v odvetných dueloch kvalifikácie ME a jedinej prehre v Izraeli 1:3 privítali Slováci v Prešove 24. mája Izrael. Po suverénnom víťazstve 3:0 nad ním sa mohli prvý raz v histórii tešiť z postupu medzi dvanásť najlepších tímov Európy. Na septembrovom šampionáte v Holandsku sa najmä v zápasoch v skupine v Den Boschi ukázali vo veľmi dobrom svetle. Na úvod si poradili s Nemeckom 3:1, po senzačnom víťazstve nad Ruskom 3:2 dokonca poškuľovali po postupe do semifinále. S Talianskom (1:3) držali krok tri sety, ale po hladkej prehre 0:3 s Juhoslávia prišla tvrdá realita. Víťazstvo 3:1 nad Gréckom však Slovákov posunulo do skupiny o 5. až 8. miesto. V nej v Eindhovene sklamali, prehrali s Českom 0:3 i s Ukrajinou 0:3 a konečnou ôsmou priečkou si zbytočne pokazili dojem z vystúpenia na ME. Po poslednom stretnutí tréner Peter Kalný oznámil, že pri mužstve končí a v ďalších dvoch rokoch pôsobil v Spojených Arabských Emirátoch. V Holandsku reprezentovali Andrej Kravárik, Marian Vavrek, Peter Baláž, Marek Kardoš, Milan Kocian, Vladimír Procházka, Branko Pistovič, Richard Nemec, Marian Migra, Peter Diviš, Martin Jankovič a Miroslav Čajan. Majstrom Európy sa nakoniec stali domáci Holanďania, druhá skončila Juhoslávia a tretie Taliansko. Slováci však bojovali na dvoch frontoch. V kvalifikácii MS 1998 v Sofii po prehre 0:3 so Španielskom nestačili na domáce Bulharsko 1:3 a po víťazstve nad Rumunskom 3:1 obsadili tretiu nepostupovú priečku.

Slovenské volejbalistky bojovali o postup na ME na dodatkovej júlovej kvalifikácii v Nitre. V nej zdolali Rakúsko 3:0, Turecko 3:1, po prehrách so Švajčiarskom 1:3, Rumunskom 1:3 a Lotyšskom 2:3 narazili v semifinále turnaja na Lotyšsko. S ním prehrali 0:3 a aj keď na druhý deň v súboji o tretiu nepostupovú priečku uspeli s Tureckom 3:1, na európsky šampionát sa z Nitry kvalifikovali Lotyšsko a Turecko. Slovenky sa tak stali neoficiálne trinástym tímom Európy. Po takmer piatich rokoch práce sa s družstvom rozlúčil Ľubor Halanda, ktorý následne odišiel trénovať do Saudskej Arábie. Reprezentáciu od decembra hviedol Vladimír Tallo. Na záverečnom turnaji ME v Brne získali titul Rusky pred Chorvátkami a domácimi Češkami.

Najlepšími volejbalistami Slovenska sa stali Richard Nemec a Adriana Marčeková. Vôbec najmladším slovenským legionárom sa stal iba 18-ročný Peter Diviš. V januári odišiel na hosťovanie do tureckého Ziraatbanku Ankara, ktorý Žilinčanov krátko predtým vyradil v Pohári CEV.

Stopercentnú účasť na vrcholných podujatiach mali slovenskí kadeti a kadetky . Oba tímy sa z ME v Púchove kvalifikovali na svetové šampionáty. Kadeti po 6. mieste v Púchove obadili v Iráne 13. priečku - po prehrách s Japonskom 0:3, Kubou 1:3 a Poľskom 0:3. Tréneri Martin Olejňák a Tibor Štrajánek mali k dispozícii dvanástku: Jozef Jánošík, Martin Vavrek, Peter Valaštek, Dušan Gábor, Andrej Špaček , Miroslav Fabrici, Martin Belošic, Miroslav Kušík, Milan Kubačák , Karol Šajdík, Tomáš Plichta a Ľudovít Žilka.

Kadetky po 7. mieste v Púchove potešili na svetovom šampionáte v Thajsku solídnym 9. miestom. Tréneri Eva Koseková a Ľubor Halanda sa spoliehali na káder: Danica Repáková, Renáta Koleňáková, Ivana Krejčírová, Katarína Rýšová, Alica Székelyová, Zuzana Vargová, Viera Dindová, Miroslava Lehotská, Martina Veiglová, Mokranová, Jela Almanová a AnnaŠtefániková. Slovenky v skupine zdolali Holandsko 3:0 a Dominikánsku republiku 3:0, po prehre 0:3 s neskoršími majsterkami sveta Brazílčankami si však v súboji o postup do štvrťfinále vylámali zuby na Ukrajine 0:3.

V slovenskej extralige si piaty titul za sebou vybojovali volejbalisti VKP Bratislava, medzi ženami ho obhájili Žilinčanky.

1998

V tomto roku mali naše dva mužské kolektívy premiéru v zreorganizovaných pohárových súťažiach - VKP Bratislava v Lige majstrov a Matador Púchov v Lige víťazov pohárov. Bratislavčania v nej po víťazstvách nad slovinským Anhovom (3:0), holandským Apeldoornom (3:0) či Donaukraftom Viedeň (3:0) obsadili v skupine 5. miesto. Púchovčania skončili v skupine na 6. priečke.

Peter Diviš (vpravo) z tímu Nafta VKP Bratislava útočí cez brániaceho Bertholda Krena (č.10) z tímu Donaukraft Viedeň počas volejbalového stretnutia B-skupiny Ligy majstrov v Bratislave 4.februára. Foto: Pavel Neubauer - TASR.
Peter Diviš (vpravo) z tímu Nafta VKP Bratislava útočí cez brániaceho Bertholda Krena (č.10) z tímu Donaukraft Viedeň počas volejbalového stretnutia B-skupiny Ligy majstrov v Bratislave 4.februára. Foto: Pavel Neubauer - TASR.

Pohárový úspech slovenských družstiev podčiarkli štrtým miestom v skupine Ligy víťazov pohárov ženy Slávie UK Artmedia Bratislava . Najlepším volejbalistom roka sa štvrtý raz za sebou stal Richard Nemec. Ten sa po pätnásťročnej pauze stal po Ľuborovi Halandovi druhým Slovákom v histórii, ktorý podpísal zmluvu s tímom najsilnejšej ligy sveta talianskej Serie A1. Nemec, ktorý spoločne s Martinom Jankovičom pomohol v sezóne 1997/98 Friedrichshafenu k premiérovému nemeckému titulu, sa v Ravenne upísal v dobrom svetle a stal sa jedným z najlepších blokárov súťaže. V A1 však nebol osamotený, svoju jednosezónnu epizódu v Montichiari prežil Andrej Kravárik. Ani títo hráči však nepomohli reprezentácii k postupu na záverečný turnaj ME, na ktorý sa prebojovalo vynímočne iba osem tímov. Slováci pod taktovkou Vladimíra Přidala síce najskôr suverénne vyhrali v Portugalsku 3:0, po dvoch prehrách s Ruskom 0:3 a povinných víťazstvách 3:1 a 3:2 nad Rakúskom však v septembri v Púchove nečakane prehrali s Portugalskom 2:3. Tento výsledok nás stál účasť na „Európe“ 1999 vo Viedni.

Volejbalistky Slovenska hneď na začiatku januára neuspeli v kvalifikácii MS, keď v Brémach - už s novým trénerom Vladimírom Tallom - nevyhrali ani jedno z troch stretnutí proti Bielorusku (1:3), Nemecku (0:3) a Grécku (0:3). Nepresadili sa ani v Európskej lige, v ktorej v skupine skončili za Francúzskom a Maďarskom a z B do A-kategórie nepostúpili. Najlepšou volejbalistkou Slovenska sa premiérovo stala Slávka Homzová zo Slávie UK, ktorá sa v ocenenej prvej šestke objavila vôbec prvý raz.

Majstrovský titul šiestykrát za sebou získal VKP Bratislava, ktorý však vo finále play-off potreboval s Matadorom Púchov až päť zápasov. Mimoriadne dramatickú sériu otočil z 0:2 na 3:2 na víťazstvá.

V poslednom, rozhodujúcom finálovom zápase volejbalovej ligy mužov medzi VKP Bratislava a Púchovom 4. apríla 1998 v Bratislave zvíťazili domáci hráči a získali svoj šiesty domáci titul. Snímka symbolicky zobrazuje priebeh stretnutia: vo výskoku nad sieťou domáci Baláž, pod ním skrčený púchovčan Chudík Foto: Ivan Majerský/TASR, 5. apríla 1998
V poslednom, rozhodujúcom finálovom zápase volejbalovej ligy mužov medzi VKP Bratislava a Púchovom 4. apríla 1998 v Bratislave zvíťazili domáci hráči a získali svoj šiesty domáci titul. Snímka symbolicky zobrazuje priebeh stretnutia: vo výskoku nad sieťou domáci Baláž, pod ním skrčený Púchovčan Chudík. Foto: Ivan Majerský/TASR, 5. apríla 1998

Ženský titul sa po dvojročnej pauze vrátil do vitríny Slávie UK Bratislava. Jej hráčky ho dokonca získali bez jedinej ligovej prehry. V roku 1998 hostili oba svetové šampionáty Japonci. V európskom mužskom finále Taliani zdolali Juhosláviu 3:0, tretia skončila Kuba. Medzi ženami dominovala Kuba pred Čínou a Ruskom.

1999

Pre slovenskú reprezentáciu skromný rok. Veď na vrcholných podujatiach nás reprezentovali iba kadeti. Tí sa 6. priečkou z ME v Poľsku kvalifikovali na MS v Saudskej Arábii, na ktorých obsadili 13. miesto. V kádri trénerov Ivana Hiadlovského a Petra Kubíka boli hráči Branislav Skladaný, Július Šabo, Jaroslav Fedorišin, Ľuboš Gál, Tomáš Kmeť, Pavol Sokol, Martin Repák, Michal Kropa, Róbert Hupka, Pavel Bartík, Martin Sopko st. a Samuel Schottert.

Muži skončili v 2. skupine A-divízie Európskej ligy na štvrtom mieste a na záverečný turnaj vo Viedni, na ktorom si medaily podelili Taliansko, Rusko a Juhoslávia, sa nekvalifikovali. Posledné dva kvalifikačné zápasy už znova viedol z lavičky Peter Kalný, ktorý sa k mužstvu vrátil po dvojročnom pôsobení v SAE. Slováci neúspešne bojovali aj o olympiádu v Sydney 2000. Najskôr v eliminácii po výsledkoch 0:3 a 3:0 v Púchove vyradili o jednu loptu lepším skóre Ukrajinu, na novembrovej európskej predkvalifikácii v belgickom Vilvoorde však sklamali a po víťazstve 3:2 nad Belgickom a prehrách 1:3 s Lotyšskom, 2:3 s Nemeckom a 1:3 s Maďarskom obsadili až poslednú priečku.

V športovej hale v Prešove sa konalo 5.6.1999 volejbalové stretnutie 2. skupiny A-divízie Európskej ligy, ktorá bola zároveň kvalifikáciou na ME 1999 medzi Slovenskom a Nemeckom. Slovenskí volejbalisti zvíťazili nad Nemeckom hladko 3:0. S č.1 hráč SR Andrej Kravárik, s č.8 hráč SRN André Beuer. Foto: Milan Kapusta/TASR, 6.6.1999, Prešov.
V športovej hale v Prešove sa konalo 5.6.1999 volejbalové stretnutie 2. skupiny A-divízie Európskej ligy, ktorá bola zároveň kvalifikáciou na ME 1999 medzi Slovenskom a Nemeckom. Slovenskí volejbalisti zvíťazili nad Nemeckom hladko 3:0. S č.1 hráč SR Andrej Kravárik, s č.8 hráč SRN André Beuer. Foto: Milan Kapusta/TASR, 6.6.1999, Prešov.

Pre ženskú reprezentáciu to bol „hluchý“ rok, keď počas neho odohrali iba sedem duelov - z toho päť na Spring Cupe v Poľsku. V B-divízii Európskej ligy obsadili tretie miesto a do A-divízie sa nepredrali. Na ME v Taliansku triumfovali Rusky pred Chorvátskom a Talianskom.

Extraligu siedmy raz za sebou vyhral VKP Bratislava, ženský titul - znova bez jedinej prehry - obhájila Slávia UK AJ OZAP Bratislava. V Lige majstrov skončil VKP v skupine na 7. a Púchov v Lige víťazov pohárov na 6. mieste. Lepšie si v pohároch počínali ženské kolektívy. Slávia UK v Lige majstrov obsadila v skupine 5. a Senica v Lige víťazov pohárov dokonca 4. miesto.

Volejbalisti VKP Bratislava prehrali 3.februára 1999 v zápase 4.kola B-skupiny Ligy majstrov s talianskym Trevisom 1:3. Na sn. útočiaceho Petra Baláža (vpravo) blokujú na sieti zľava: Samuele Papi a Luca Tencati, obaja Treviso. Foto: Pavel Neubauer - TASR
Volejbalisti VKP Bratislava prehrali 3.februára 1999 v zápase 4.kola B-skupiny Ligy majstrov s talianskym Trevisom 1:3. Na sn. útočiaceho Petra Baláža (vpravo) blokujú na sieti zľava: Samuele Papi a Luca Tencati, obaja Treviso. Foto: Pavel Neubauer - TASR

Costa Marlenisová s č. 5 smečuje na blokujúce hráčky Slávie Adrianu Farkašovú (vľavo) a Ying Luovú v úvodnom zápase B-skupiny Ligy majstrov 13. januára 1999 v športovej hale Mladosť, kde privítal slovenský majster Slávia UK AJ OZAP Bratislava tím talianskej ligy Foppapedretti Bergamo. Foto: Pavel Neubauer - TASR
Costa Marlenisová s č. 5 smečuje na blokujúce hráčky Slávie Adrianu Farkašovú (vľavo) a Ying Luovú v úvodnom zápase B-skupiny Ligy majstrov 13. januára 1999 v športovej hale Mladosť, kde privítal slovenský majster Slávia UK AJ OZAP Bratislava tím talianskej ligy Foppapedretti Bergamo. Foto: Pavel Neubauer - TASR.

Na medzinárodnej scéne sa však presadili slovenskí legionári. Peter Diviš pomohol francúzskemu AS Cannes k prvenstvu v Pohári víťazov pohárov, žilinského rodáka dokonca na záverečnom turnaji v Istanbule vyhlásili za najlepšieho hráča Final Four. Vo Final Four rovnakej súťaže žien v Burse skončil štvrtý francúzsky VBC Riom - aj s našou Katarínou Michnovou. V ankete o najlepšieho volejbalistu Slovenska sa piaty raz za sebou presadil Richard Nemec, medzi ženami si zaknihovala tretí triumf za sebou Adriana Marčeková.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov ankety Slovenskej federácie volejbalu a Združenia volejbalových oddielov klubov o najlepšieho volejbalistu a trénera roku 1999 sa uskutočnilo 22. decembra 1999 v priestoroch hotela Dukla v Bratislave. Na snímke z rúk predsedu SFV Dušana Mešára /vľavo/ preberá ocenenie najlepšia volejbalistka za rok 1999 Adriana Marčeková /Karbach/ Foto: Peter Hudec/TASR
Slávnostné vyhlásenie výsledkov ankety Slovenskej federácie volejbalu a Združenia volejbalových oddielov klubov o najlepšieho volejbalistu a trénera roku 1999 sa uskutočnilo 22. decembra 1999 v priestoroch hotela Dukla v Bratislave. Na snímke z rúk predsedu SFV Dušana Mešára /vľavo/ preberá ocenenie najlepšia volejbalistka za rok 1999 Adriana Marčeková /Karbach/
Foto: Peter Hudec/TASR

Bookmark and Share

generálny partner

  • Niké je tipovanie

partneri

  • hlavní partneri Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR   Auto Lamač    respect
  • reklamní partneri       NFA Group
  • reklamní partneri Kv.Řezáč Hudos  Rona   millennium
  • exkluzívni dodávatelia športového materilálu Errea       Fourteen         Mizuno
  • exkluzívni dodávatelia tovaru Vöslauer3XP - iontový nápojKávoholikdm drogerie markt 
  • mediálni partneri JOJ Šport   Denník Šport