Jeden za všetkých, všetci za jedného

13. 09. 2019

Atmosféru majstrovstiev Európy zažije už deviatykrát. Kormidelník slovenských volejbalistov Andrej Kravárik nastúpil ako hráč na päť európskych šampionátov, dvakrát ich absolvoval ako reprezentačný asistent a od dnes si v Belgicku odkrúti druhé kontinentálne majstrovstvá ako hlavný tréner Slovenska. Jeho zverenci vstúpia do bojov na 31. majstrovstvách Európy v piatok 13. septembra súbojom proti Španielsku (17.30 live na Dvojke). Pre Slovákov to bude siedma účasť za sebou a desiata celkovo na ME.

Toto sú naši borci. Vizitky Slovákov na ME 2019. #ChlapiDoToho

12. 09. 2019

Už v piatok začínajú slovenskí volejbalisti v belgickom Bruseli boje na 31. majstrovstvách Európy. Na záverečnom turnaji sa vo Francúzsku, Slovinsku, Belgicku a Holandsku predstaví 24 tímov, siedmykrát za sebou a desiaty celkovo medzi nimi nebudú chýbať ani slovenskí reprezentanti, ktorí sa v základnej B-skupine v Bruseli stretnú so Španielskom (piatok), Rakúskom (sobota), Srbskom (nedeľa), Belgickom (utorok) a Nemeckom (streda). Zápasy Slovákov môžete sledovať naživo na RTVS na Dvojke. Slovensko bude reprezentovať 14 hráčov, presne polovica zažije debut na ME.

Zaťko prepíše históriu. "Šiesta Európa? Treba k tomu aj veľa šťastia"

12. 09. 2019

Na európskom šampionáte debutoval pred viac ako desiatimi rokmi. Skúsený nahrávač Juraj Zaťko nastúpil 5. septembra 2009 v tureckom Izmire na svoj prvý duel ME proti Grécku. Odvtedy sa stal pevnou súčasťou slovenskej reprezentácie a je na prahu toho, aby sa stal rekordérom v počte účasti na majstrovstvách Európy a aj v celkovom počte reprezentačných štartov.

Slováci už sú v Bruseli. V hoteli ich vítal legendárny nahrávač

11. 09. 2019

Slovenskí volejbaloví reprezentanti dorazili v stredu poobede do Bruselu, kde o dva dni začnú písať svoju desiatu účasť na majstrovstvách Európy. Cesta zo Schwechatu do belgickej metropoly prebehla bez komplikácií a tím trénera Andreja Kravárika sa krátko pred štvrtou hodinou popoludní ubytoval v hoteli Van Der Valk Airport.

Slováci chcú v Belgicku postup zo skupiny. Kravárik: Kľúčový bude úvod

10. 09. 2019

Po mimoriadne úspešnom európskom šampionáte volejbalistiek, ktorý sa konal aj v Bratislave, nás čaká ďalší športový sviatok - majstrovstvá Európy mužov EuroVolley 2019. Mužský šampionát s 24 účastníkmi sa tiež uskutoční v štyroch krajinách - Francúzsku, Slovinsku, Belgicku a Holandsku - a chýbať nebudú ani Slováci, ktorí sa na ME predstavia po siedmy raz v sérii a celkovo jubilejný desiatykrát. Slovenských volejbalistov čaká vstup do šampionátu už tento piatok, všetky zápasy SR odvysiela RTVS v priamych prenosoch na Dvojke.

Srbky zdolali v dráme domáce Turecko 3:2 a obhájili zlato na ME, bronz získali Talianky

08. 09. 2019

Srbské volejbalistky obhájili titul majsteriek Európy z roku 2017. V dramatickom finále EuroVolley 2019 zvíťazili úradujúce majsterky sveta v nedeľu večer pred viac ako 13.000 divákmi v Ankare nad domácim Tureckom 3:2. Najužitočnejšou hráčkou (MVP) ME sa stala srbská univerzálka Tijana Boškovičová.

Slováci prehrali v generálke na ME v Grécku 2:3, nevyužili dva mečbaly

07. 09. 2019

Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v sobotu večer v poslednom z trojice medzištátnych prípravných stretnutí v Aténach s domácim Gréckom 2:3. Zverenci Andreja Kravárika viedli v rozhodujúcom piatom sete 14:12, ale nevyužili dva mečbaly a napokon prehrali 15:17. Zápasy v Grécku boli pre slovenských volejbalistov poslednými pred budúcotýždňovými majstrovstvami Európy. V Aténach vyhrali Slováci 3:0 a prehrali 1:3 a 2:3.

Slováci v piatok v Grécku s tesnou prehrou

06. 09. 2019

Slovenskí volejbaloví reprezentanti neuspeli v druhom z trojice medzištátnych prípravných stretnutí v Aténach. Zverenci Andreja Kravárika po štvrtkovej výhre 3:0 v piatok domácim Grékom podľahli po maximálne vyrovnanom priebehu 1:3 (-25, 23, -23, -26). Záverečné meranie síl, ktoré je pre oba tímy generálkou na blížiaci sa kontinentálny šampionát EuroVolley 2019, je na programe v sobotu rovnako od 20.00 h SELČ.

Slováci v príprave opäť úspešne. V Grécku vyhrali 3:0

05. 09. 2019

Slovenskí volejbaloví reprezentanti pokračujú v úspešných výsledkoch v príprave na blížiace sa majstrovstvá Európy (12.-29. septembra). Zverenci trénera Andreja Kravárika zvíťazili v prvom z trojice prípravných duelov v Aténach nad domácim Gréckom 3:0. Oba tímy sa stretnú na tom istom mieste aj v piatok a v sobotu (vždy o 20.00 SELČ).

Príprava na ME vrcholí. Muži sa v generálke predstavia v Grécku

04. 09. 2019

Tromi zápasmi v Aténach vo štvrtok, v piatok a v sobotu (vždy o 20.00 SELČ) zavŕšia slovenskí volejbaloví reprezentanti hernú časť prípravy na majstrovstvá Európy 2019. Do Grécka odletela slovenská výprava v stredu a krátko po príchode absolvovala v dejisku duelov prvý tréning.


generálny partner

 • #

partneri

 • generálny reklamný partner ME žien na SlovenskuSTRABAG
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAG
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #