LEGIONÁRI: Michalovič zažiaril, Slovenky líderkami v Nancy, sedem blokov Pencovej

15. 10. 2019

Počas minulého týždňa sa rozbehli ďalšie európske ligové súťaže. Do diania zasiahli viacerí slovenskí reprezentanti, mnohí zaujali výbornými výkonmi a pomohli svojim klubom k víťazstvám.

Magická stovka ju neláka. Číslo 99 sa mi páči, hovorí Pencová

08. 10. 2019

V reprezentácii odohrala za viac ako desať rokov 99 zápasov. Po úspešných majstrovstvách Európy v Bratislave sa päťnásobná Volejbalistka roka Jaroslava Pencová rozhodla, že je čas uzavrieť kapitolu v národnom tíme. Dvadsaťdeväťročnej elitnej blokárke chýba k magickej stovke jeden zápas, ak by hranicu dosiahla, stala by sa len štvrtou Slovenkou, ktorá to dokázala. "Číslo 99 sa mi páči, keďže mám deviatku rada. Za stovkou sa hnať nebudem," pousmiala sa Pencová.

LEGIONÁRI: Gavenda a Petráš sa v nových kluboch uviedli ziskom Superpohára

07. 10. 2019

Slovenskí volejbaloví reprezentanti Filip Gavenda a Michal Petráš majú za sebou úspešný debut do novej sezóny, obaja pomohli svojim čerstvým zamestnávateľom k zisku Superpohára. Gavenda sa tešil v drese španielskeho Teruelu, Petráš dvihol pohár nad hlavu ako hráč švajčiarskeho Amriswilu.

LEGIONÁRI: Fričová a Stümpelová sa v Prostějove uviedli výborne

30. 09. 2019

V Európe sa po letnej prestávke pomaly rozbiehajú volejbalové súťaže a my budeme aj v tejto sezóne mapovať vystúpenia slovenských legionárov.

Analýza herného výkonu družstva Slovenska na ME 2019 vo volejbale mužov

30. 09. 2019

Cieľom nášho príspevku je charakterizovať herný výkon nášho družstva a celkové základné tendencie v kvalitatívnych ukazovateľoch herného výkonu najlepších družstiev na ME 2019 mužov. Pre štatistickú analýzu sme využili „match reporty“ dostupné na webe CEV-u.

Opustil nás člen Siene slávy Štefan Pipa

25. 09. 2019

Volejbalovú rodinu zasiahla v stredu smutná správa. Vo veku 69 rokov nás po dlhej a ťažkej chorobe opustil legendárny hráč a držiteľ Zlatej lopty SVF Štefan Pipa, ktorý patril k najlepším slovenským volejbalistom histórie. Bývalý vynikajúci reprezentant Česko-Slovenska a kapitán Červenej hviezdy Bratislava, ktorá vo svojej ére patrila k najlepším tímom v Európe, je od roku 2018 členom Siene slávy slovenského volejbalu.

Kravárik: Je nám to ľúto, ale odchádzame so vztýčenou hlavou

20. 09. 2019

Sľubný začiatok, trpký koniec. Slovenskí volejbaloví reprezentanti sa napriek dvom víťazstvám neprebojovali do osemfinále majstrovstiev Európy 2019. V Bruseli zdolali Španielov 3:2 a Rakúšanov 3:1, no po presune do Antverp už nezískali so semifinalistami ME 2017 Srbskom, Belgickom a Nemeckom ani set a napokon na ich úkor postúpili zo štvrtého miesta Španieli. Južania vo štvrtok senzačne zdolali nemotivovaných úradujúcich vicemajstrov Európy Nemcov 3:1. Slováci tak obsadia na turnaji 19. miesto.

Fínsko s Českom a Estónskom spoluhostiteľom EuroVolleyM 2021

19. 09. 2019

Kontinentálny šampionát mužov vo volejbale EuroVolley sa v roku 2021 uskutoční popri Česku a Estónsku aj vo Fínsku. Informuje o tom web Európskej volejbalovej konfederácie (CEV) s dôvetkom, že záverečného štvrtého organizátora potvrdia neskôr. Vo Fínsku sa bude hrať v Tampere, v Česku by mala byť dejiskom Ostrava.

Španieli na ME ďalej, Slováci nie. Kravárik: Takýto koniec mrzí

19. 09. 2019

Slovenskí volejbaloví reprezentanti sa nepredstavia v osemfinále kontinentálneho šampionátu EuroVolley 2019. Definitívu dal výsledok štvrtkového úvodného zápasu základnej B-skupiny - Španieli v Antverpách zvíťazili nad úradujúcimi vicemajstrami Európy Nemcami 3:1 (22, 20, -18, 19) a v tabuľke so 6 bodmi poskočili na 4. miesto pred Slovákov, ktorým s 5 bodmi patrí 5. priečka. Rovnakú bilanciu (2-3) ako Španieli a Slováci majú aj tretí Nemci (7 b.).

Slováci potrápili vicemajstrov Európy, body napokon brali Nemci

18. 09. 2019

Slovenskí volejbaloví reprezentanti sa s účinkovaním v základnej B-skupine v Belgicku na kontinentálnom šampionáte EuroVolley 2019 rozlúčili stredajšou prehrou 0:3 (-23, -28, -19) v Antverpách s úradujúcimi vicemajstrami Európy Nemcami. Slováci najmä v úvodných dvoch setoch hrali s Nemcami vyrovnanú partiu, v koncovke druhej časti tiež mali päť setbalov, ale nedokázali ich premeniť a uchmatnúť súperom set.


generálny partner

 • #

partneri

 • generálny reklamný partner ME žien na SlovenskuSTRABAG
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAG
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #