Rekordný set pred skvelou kulisou

16. 08. 2018

Hladké víťazstvo s historickým podtónom, skvelá atmosféra a prvé tri body do tabuľky. Slovenskí volejbaloví reprezentanti vstúpili úspešne do bojov o majstrovstvá Európy 2019, keď v stredu podvečer v Nitre zdolali v troch setoch outsidera kvalifikačnej C-skupiny Island. Slováci sa tak dobre naladili na nedeľňajší druhý zápas kvalifikácie v čiernohorskom letovisku Bar, kde ich proti domácim reprezentantom čaká podstatne náročnejšia skúška.

Na úvod kvalifikácie ME zakopli Češky, Rumunky i Švédi, nečestný Despotovski

16. 08. 2018

Zápasmi stredajšieho 1. kola odštartovali kvalifikácie o postup na budúcoročné volejbalové majstrovstvá Európy mužov aj žien. Bojuje sa zhodne o dvanásť miesteniek. Mužskú kvalifikáciu tvorí sedem skupín (päť štvorčlenných a tri trojčlenné), ženskú šesť štvorčlenných skupín. V stredu vstúpili do bojov všetky družstvá okrem Fínov a Estóncov, ktorí figurujú v trojčlenných skupinách. Slováci v C-skupine v Nitre na úvod zvíťazili jednoznačne 3:0 (7, 15, 17) nad outsidermi z Islandu, nepustili ich cez 40-bodovú hranicu. Prekvapením sa skončil súbežne hraný duel "céčka", domáci Moldavci otočili zápas proti Čiernohorcom z 0:2 na sety a triumfovali 3:2.

Slováci na úvod kvalifikácie ME jasne zdolali Islanďanov. Duel v Nitre sledovalo 1100 divákov

15. 08. 2018

Slovenskí volejbaloví reprezentanti bez problémov zvládli svoj úvodný súboj v C-skupine kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy, v stredu v Nitre v rámci 1. kola zvíťazili jednoznačne 3:0 (7, 15, 17) nad Islanďanmi. Zverenci Andreja Kravárika v premiérovom vzájomnom dueli potvrdili rolu favoritov, pred 1100 divákmi v Mestskej športovej hale na Klokočine dominovali od začiatku do konca a s tromi bodmi im v skupine patrí 1. miesto. V súbežne hranom zápase "céčka" v Kišiňove domáci Moldavci prekvapili favorizovaných Čiernohorcov a zvíťazili 3:2 z priebežného manka 0:2.

Najmladší ženský výber do 16 rokov čaká prvá herná previerka

15. 08. 2018

Slovenská volejbalová reprezentácia žien do 16 rokov (roč. 2004 a mladšie) má v týchto dňoch piaty reprezentačný zraz v Nitre, ktorý vyvrcholí prvou hernou previerkou na medzinárodnom turnaji v českom Uherskom Hradišti. Trénerská dvojica Marek Maličký a Vladislav Mika má k dispozícii 14 hráčok, z ktorých vybierie 12 na turnaj do Uherského Hradišťa. Tam sa mladé Slovenky stretnú s Českom, Maďarskom a Poľskom.

Kapitán Kohút: Tím funguje dobre, sústredeným výkonom môžeme zdolať každého

15. 08. 2018

Emanuel Kohút, dlhoročný kapitán slovenskej reprezentácie, nechýba vo výbere trénera Andreja Kravárika pre augustovú štvorkolovú časť kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy. Tridsaťšesťročný blokár poľského GKS Katovice je najskúsenejším hráčom súčasného kádra, na konte má 234 reprezentačných štartov. Líder národného tímu, ktorý značnú časť svojej kariéry strávil v Taliansku, štartoval na ostatných piatich európskych šampionátoch (2009, 2011, 2013, 2015, 2017).

V reprezentácii našiel Highlandera. Michalovič: Musíme veriť v našu silu

14. 08. 2018

Univerzál Peter Michalovič sa pred blížiacou sa kvalifikáciou volejbalistov o postup na ME 2019 po dlhšom čase vrátil do reprezentácie, aby národnému tímu pomohol prebojovať sa na ďalšie vrcholné podujatie. V prípravných zápasoch proti Kamerunu, Estónsku a Rakúsku potvrdil, že na ihrisku stále patrí k lídrom. Dvadsaťosemročný 200 cm vysoký bombardér má v reprezentačnom drese na konte 66 štartov, triumf v Európskej lige 2011, predstavil sa na ME aj v niekdajšej Svetovej lige.

Na úvod kvalifikácie ME proti Islandu. Kravárik: Jasným cieľom je postup

14. 08. 2018

Slovenskí volejbaloví reprezentanti vstúpia do kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v stredu v Nitre o 18.00 h v Mestskej športovej hale na Klokočine súbojom proti Islanďanom v úvodnom kole C-skupiny. Zverenci Andreja Kravárika sa v "céčku" stretnú aj s výbermi Čiernej Hory a Moldavska a sú favoritmi na celkový triumf a postup. Slováci na ME nechýbali od roku 2007, bojujú teda o siedmu účasť v sérii a celkovo jubilejný desiaty štart na najvyššom kontinentálnom fóre. Dosiaľ najlepším výsledkom SR je 5. miesto zo šampionátu v roku 2011 v Rakúsku a Česku.

Slováci v generálke na kvalifikáciu ME opäť zdolali Rakúšanov

11. 08. 2018

Slovenskí volejbaloví reprezentanti v Nitre zvládli sobotňajšiu generálku na budúcotýždňový vstup do kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2019, Rakúšanov v prípravnom stretnutí zdolali 3:2 (-21, 22, 20, -21, 7) a potvrdili svoj piatkový triumf (3:1) z úvodného merania síl. Celkovo to bol dvadsiaty vzájomný duel s Rakúšanmi, Slováci si pripísali pätnástu výhru.

Slováci po kvalitnom výkone zdolali Rakúsko 3:1. Kravárik: Víťazstvo je dôležité

10. 08. 2018

Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali v piatkovom medzištátnom zápase v Nitre nad Rakúskom po výbornom výkone 3:1 (17, 16, -23, 19). Bol to predposledný prípravný zápas tímu trénera Andreja Kravárika pred začiatkom kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy. S Rakúskom sa Slováci stretnú aj v sobotu o 18:00 opäť v Nitre.

Generálka v Nitre s Rakúskom

10. 08. 2018

Tretím a posledným súperom slovenských volejbalových reprezentantov pred ostrým štartom kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2019 bude Rakúsko. Zverenci trénera Andreja Kravárika sa s našimi juhozápadnými susedmi stretnú v Nitre v piatok a v sobotu (10. a 11. augusta 2018, v oboch prípadoch o 18:00).


generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #