LEGIONÁRI: Kostelanskej sa darí v Maďarsku, osem blokov Pencovej v Poľsku

17. 12. 2018

Slovenská smečiarka Mária Kostelanská podáva kvalitné výkony v maďarskej a darí sa aj jej tímu Vasas Óbuda Budapešť. Družstvo z hlavného mesta sa drží na čele najvyššej súťaže o štyri body pred Bekescsabou a postúpilo do semifinále národného pohára.

Proti Čiernej Hore a Islandu bez Jendrejčáka, do nominácie pribudol Kyjanica

17. 12. 2018

Mladý blokár COP Trenčín Ján Jendrejčák napokon nepomôže slovenskej volejbalovej reprezentácii v januári v závere kvalifikačných bojov o postup na majstrovstvá Európy 2019. Osemnásťročný 206 cm vysoký volejbalista si v domácom zápase sobotňajšieho 15. kola základnej časti Edymax extraligy proti VKM Stará Ľubovňa (3:0) pri blokovaní zlomil prst na ruke, trénerovi SR Andrejovi Kravárikovi tak nebude k dispozícii v stretnutiach C-skupiny kvalifikácie proti Čiernej Hore (5. 1. o 15.30 h v Nitre) a Islandu (9. 1. o 21.00 h SEČ v Kópavogure).

Šestnástka prehrala v Mikulove dvakrát s domácim Českom

16. 12. 2018

Slovenské volejbalové reprezentantky do 16 rokov (roč. 2004 a mladšie) odohrali cez víkend v Mikulove dva zápasy s rovesníčkami domáceho Česka. V sobotu prehrali 1:4, v nedeľu 0:5.

Šestnástka absolvovala zraz v Nitre, cez víkend odohrá dva zápasy v ČR

15. 12. 2018

Slovenská volejbalová reprezentácia žien do 16 rokov (roč. 2004 a mladšie) ukončila v sobotu krátky trojdňový zraz v Nitre, ktorý bol zameraný na riešenie herných situácií po príjme podania a po obrane v poli. Družstvo sa následne presunulo do českého Mikulova, kde v sobotu (16.00) a v nedeľu (10.00) odohrá dva zápasy s domácimi Češkami. Na tieto zápasy nominoval tréner Marek Maličký 14 hráčok.

Slováci v rebríčku CEV na 14. mieste, Slovenky na 16. priečke

13. 12. 2018

Slovenská mužská volejbalová reprezentácia s 204 bodmi figuruje na 14. mieste v tohtoročnom vydaní rebríčka krajín Európskej volejbalovej konfederácie (CEV). Renking aktualizovali po majstrovstvách sveta v Taliansku a Bulharsku (9. - 30. septembra), Slováci sa na šampionáte nepredstavili. V porovnaní s ostatnou edíciou rebríčka (september 2017) má Slovensko o dva body menej a kleslo o jednu pozíciu.

LEGIONÁRI: Pencová žiarila u majstra, Benczov prvý triumf, Kohút sa tešil v dráme

10. 12. 2018

Jaroslava Pencová odohrala cez víkend ďalší výborný duel v kvalitnej poľskej lige. Kapitánka slovenskej volejbalovej reprezentácie v službách Budowlani Lodž sa výraznou mierou podpísala pod päťsetové víťazstvo na palubovke lídra súťaže a obhajcu titulu Chemik Police. Dvadsaťosemročná blokárka zaznamenala 18 bodov (14 útokom, 4 bloky) a bola najviac bodujúcou hráčkou svojho tímu.

Atakuje aj individuálne rebríčky

07. 12. 2018

Ako jediný slovenský volejbalista si zahral v talianskej Serii A1 i v ruskej superlige, v roku 2013 sa výraznou mierou zaslúžil o senzačný triumf Ostravy v českej extralige. Po návrate do reprezentácie v auguste patril k jej lídrom v sľubne rozbehnutej kvalifikácii ME 2019. V tejto sezóne Peter Michalovič otvoril novú kapitolu svojej kariéry vo francúzskej Ligue A, odkiaľ na neho počuť iba chválu.

POHÁRE: Kostelanská cez Kosekovú do osemfinále Challenge Cupu

07. 12. 2018

Zo slovenského pohľadu nebol štvrtok v pohárovej Európe úspešným dňom. Z postupu sa v Challenge Cupe žien tešila len smečiarka Mária Kostelanská, ktorá výborným výkonom pomohla maďarskému Vasasu k víťazstvu 3:0 na palubovke rumunského Temešváru, kde pôsobí nahrávačka Barbora Koseková. S pohármi sa aj rozlúčila maďarská Kazincbarcika s trénerom trénerom Marek Kardošom a blokárom Ľubošom Mackom, rakúsky Aich/Dob s blokárom Michalom Hruškom a Brno s blokárom Matejom Hukelom.

Špeciálne zľavnené vstupenky pre mládež na zápas Slovensko - Čierna Hora v Nitre

05. 12. 2018

Slovenská volejbalová federácia pripravila špeciálne zľavnené vstupenky pre hráčov a hráčky volejbalových klubov v mládežníckych kategóriách na atraktívny zápas slovenskej reprezentácie mužov SLOVENSKO - ČIERNA HORA.

LEGIONÁRI: Vo Francúzsku žiarili Palgutová a Paták, Mitrengová líderkou v Rakúsku

03. 12. 2018

Slovenskí volejbalisti a volejbalistky dali v zahraničných ligách o sebe vedieť aj v uplynulom týždni. Presadili sa legionári vo Francúzsku, v Taliansku, ale aj v Rakúsku, či Česku.


generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #