Zdecimovaná Prievidza nestačila na majstra, Prešov vyhral v Komárne a pokazil premiéru Palguta

08. 12. 2016 - SVF + kluby

Zdecimovaná Prievidza nestačila na Nitru. FOTO: VK Prievidza

V extralige mužov boli vo štvrtok na programe dva zápasy 16. kola. V televíznom stretnutí vyhral vicemajster VK MIRAD PU Prešov aj bez Martina Sopka na palubovke VK Spartak UJS Komárno a pokazil tak premiéru trénera Miroslava Palguta. V druhom zápase vyhral úradujúci majster a líder tabuľky VKP Bystrina SPU Nitra na palubovke VK Prievidza 3:0 a natiahol víťaznú sériu na 14 zápasov. Prievidžanov trápila viróza a väčšina tímu nastúpila so sebazaprením.

Ďalšie zápasy 16. kola sú na programe v sobotu.

Extraliga mužov - 16. kolo:

VK Prievidza - VKP Bystrina SPU Nitra 0:3 (-13, -21, -15)
66 minút, rozhodovali: Vaško, Daruľa
Prievidza: Jančura 2, A. Patúc 3, Grant 7, Sequeira 11, Javorčík 11, Szczerbaniuk 2, libero Sorokinš (Kotian 0, Šimko 2, Kudra 2). Tréner: R. Kašša.
Nitra: Kubš 8, Ludha 9, Rehák 14, Grut 11, Kašper 9, Zaťko 0, libero Turis (Hollý 1, Horník 2, Mečiar 0, Malina 0). Tréner: M. Kardoš.

Prievidžania vstali z postelí a nastúpili na zápas. Jedenástich chytila po zápase v Prešove viróza a tak z očakávaného dobrého volejbalu nebolo nič. Ku cti slúži domácim, že bojovali a v druhom sete aj potrápili Nitrančanov.

Roman Kašša, tréner Prievidze: "Ťažko sa hodnotí zápas, nechcem sa vyhovárať, cez týždeň trénovali najviac traja hráči, preto zápas vyzeral tak, ako vyzeral. Aspoň v druhom sete sa chvíľu hral volejbal, nie je čo dodať."

Marek Kardoš, tréner Nitry: "Išlo o taký sviatočný volejbal. My nemôžeme prekladať zápasy, máme toho strašne veľa a je nám ľúto, že to malo takú úroveň. Spokojný som len s tromi bodmi."

VK Spartak UJS Komárno - VK Mirad PU Prešov 0:3 (-23, -19, -22)
81 minút, rozhodovali: Viktórini-Lisá, Sarka
Komárno: Hrušík 7, Kazmierczak 0, Ilič 14, Halanda 14, M. Hukel 4, Stefanovič 0, libero Pápai (Perovič 0, Demčák 3, Sťahuliak 5). Tréner: M. Palgut.
Prešov: Halaj 4, Hudák 10, Macko 10, Lux 11, Drobňák 6, Červeň 8, liberá T. Lampart a Pavlinský (Jurko 0). Tréner: J. Vlk.

Úvodný set bol spočiatku vyrovnaný a ako sa neskôr ukázali, podobný priebeh mali všetky tri sety v tomto meraní síl. Družstvá boli v prvej polovici prvého setu plece pri pleci a až Komárno sa podaril malý únik na 12:10. Prešov však okamžite odpovedal a neskôr viedol 16:14. Komárno ešte stihlo vyrovnať na 17:17, no v najdôležitejšej fáze tohto dejstva ušli hostia na 21:18. Proti tak kvalitnému súperovi mali domáci mimoriadne sťaženú úlohu set ešte otočiť, no z 20:24 sa domácim podarilo dostať na 23, no kľúčový bod setu dali Prešovčania.

Komárnu sa darilo aj úvode druhého setu, viedlo 7:5, 9:7 a pri technickom oddychovom čase aj najvyšším rozdielom 12:9. Prešov ale opäť včas zabral a znížil na 13:12. Vzápätí sa hostia dostali do vedenia 16:14 a v pravej chvíli sa dostali aj do vedenia 19:15, čo bolo proti sústredene hrajúcim hosťom pre domácich veľké sústo. Druhý set tak zvládli zase lepšie zverenci Jaroslava Vlka.

V treťom sete sa podarilo Prešovu to, čo v prvých dvoch nie. Zachytili úvod a dostali sa do vedenia 3:0 a aj 6:2. Keď Komárno znížilo na 5:6 a aj vyrovnalo na 9:9, zdalo sa, že by sa im mohlo podariť získať zaslúžený set. Ešte aj v druhej polovici setu bolo 14:14, ale Prešov opäť raz v pravej chvíli zabral a získal vedenie 17:14. Mierne vedenie si hostia udržali až do konca setu a napokon využili svoj tretí setbal a pri premiére Miroslava Palguta na komárňanskej lavičke si finalista minulej sezóny odváža z juhu Slovenska všetky tri body.

Miroslav Palgut, tréner Komárna: "Rozhodol náš servis. V našej domácej hale bol Prešov lepší na podaní, pokazili sme veľmi veľa podaní, no nielen to, pretože našim podaním sme vôbec Prešovu neublížili, potom sa to veľmi ťažko bránilo. Urobili sme pokrok v hre v poli, chytili sme pomerne veľa lôpt, ale aj tak je tam veľa nedisciplinovanosti  v obrane, na sieti a pri koordinácii hry v poli. Trošku ma zaráža fakt, že po dvoch prehratých setoch sme do tretieho nastúpili nemastným – neslaným spôsobom a že sme viac nebojovali o víťazstvo.“

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: "Absolvovali sme dlhú cestu a najmä v takomto období to bolo náročné, prišli sme tesne pred zápasom. Avšak nastúpili sme koncentrovaní, chalani bojovali, od začiatku a od prvej lopty sme mali navrch v každom sete a myslím si, že dnes nám pomohol k tomuto výkonu náš kolektívny výkon. Som rád, že sme to na horúcej pôde súpera pri premiére reprezentačného trénera zvládli."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #