Výzva na dodržiavanie hygienických opatrení

22. 10. 2021 - SK SVF

Vážení predstavitelia klubov,

Zo strany Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu bolo doručené nasledovné upozornenie na nedodržiavanie hygienických opatrení divákov na hromadných podujatiach športového charakteru:

---

Ide najmä o:

1. prekrytie horných dýchacích ciest. Prax ukazuje, že túto povinnosť drvivá väčšina návštevníkov uvedených podujatí nedodržiava a organizátori podujatí sa obmedzia len na verbálne výzvy návštevníkom.

2. striktné dodržiavanie kontroly COVID pasov divákov v jednotlivých režimoch.

3. v prípade, keď je podujatie usporiadané tak, že kapacita hľadiska je obmedzená možným percentom obsadenosti divákmi, je organizátor povinný zabezpečiť sedenie na hromadnom podujatí v každom druhom rade, nie je možné oddeliť od seba iba sektory, resp. niektoré sektory zavrieť úplne.

---

Vzhľadom na zhoršujúcu sa epidemickú situáciu je preto nevyhnutné, aby organizátori športových podujatí, ktorí počas 1. a 2. vlny pandémie ochorenia COVID-19 bojovali za sprístupnenie tribún pre divákov, dôsledne trvali na dodržiavaní všetkých protipandemických opatrení.

Na základe uvedeného Vás touto cestou žiadame o zabezpečenie dodržiavania hygienických opatrení vyplývajúcich z vyhlášky ÚVZ SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam hromadných podujatí, a ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest.

V prípade kontinuity nedodržiavania hygienických opatrení sa môže stať, že ústredný krízový štáb odporučí vláde SR, aby na športových podujatiach bola účasť divákov zakázaná. Dostali by sme sa tak opätovne do situácie ako počas 1. a 2. vlny pandémie ochorenia COVID-19.

Veríme, že táto výzva pomôže k dodržiavaniu hygienických pravidiel na športových podujatiach a všetci spoločnými silami prispejeme k tomu, aby sme nestratili možnosť účasti divákov na tribúnach, ktorú bolo tak náročné dosiahnuť v rámci rokovaní s ústredným krízovým štábom.

---

Všetky aktuálne povinnosti a informácie môžete nájsť aj na http://svf.sk/sk/sutaze/covid-19

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #