Volley project po obrate postúpil prvýkrát v histórii do finále

11. 02. 2017 - Filip Hudec, SVF, FOTO: Lukáš Jaseňák.

Druhým finalistom Slovenského pohára vo volejbale žien sa stali hráčky Volley project UKF Nitra a o celkový triumf v tejto súťaži si zahrajú prvýkrát v histórii klubu. Zverenkyne Martina Rašnera zdolali v napínavom semifinále 1. Bratislavský volejbalový klub 3:1, keď prehrávali 0:1 a 13:17. Vo finále sa UKF Nitra stretne v nedeľu o 15:00 s obhajcom trofeje VK Slávia EU Bratislava.

Popoludní sú na programe semifinálové stretnutia mužov VKP Bystrina SPU Nitra - VK Spartak UJS Komárno (16:00) a obhajca VK MIRAD PU Prešov - VK Prievidza (18:30).

Slovenský pohár, Final Four, 2. semifinále žien:
Volley project UKF Nitra - 1. Bratislavský volejbalový klub 3:1 (-20, 23, 19, 15) - štatistika
Zápas trval 103 minút. Rozhodovali: D. Daruľa a P. Andrejčák, 200 divákov.
UKF: Poláčková 7, N. Stümpelová 11, Hradecká 0, Tužinská 16, Frindtová 1, Richweissová 19, liberá Španková a Búzková (Lukáčová 5, Grulišová 9). Tréner: M. Rašner.
1. BVK: Ševarika 13, Cigániková 12, Trach 7, Staňková 2, Candráková 6, Ovečková 1, liberá Jagodzinska a Jančová (Hudecová 12, Turčíková 0, Ramajová 0, Písečná 4). Tréner: T. Varga.

Nitra viedla na začiatku 2:0, ale 1. BVK pri servise Cigánikovej získal sériu bodov a viedol 5:2. Na príjme aj v útoku dominovala Srbka Ševarika, na bloku predviedla pár pekných kúskov Candráková a na technickom timeoute viedol bratislavský tím 12:7. Hráčky 1. BVK na ihrisku jasne dominovali a po bloku Trachovej vyhrávali už 20:11. Nitra sa však nevzdala a pri podaní striedajúcej nahrávačky Lukáčovej znížila na 17:20. Po timeoute 1. BVK získal bod a napokon vyhral prvý set 25:20, keď posledné slovo mala Ševarika.

V úvode druhého setu viedla Nitra 3:2, ale 1. BVK pri servise striedajúcej Hudecovej otočil na 7:3. Nitra sa vrátila späť a Lukáčová blokom vyrovnala na 9:9. Bratislavčanky však pôsobili kompaktnejšie, dobre podávali a bránili a v druhej polovicu setu si vypracovali náskok 17:13. Nitranky sa opäť nepoložili a Grulišová esom znížila na 16:17. V koncovke Nitra vyronala na 21:21, potom na 23:23 a napokon vyhrala druhý set 25:23, keď víťazný blok zaznamenala Richweissová.


Nitra ožila a v treťom sete viedla 5:1. Hral sa výborný a bojovný volejbal. Bratislavčanky sa doťahovali a dostali sa na rozdiel jedného bodu. Druhá časť setu však bola v réžii hráčok Volley project, ktoré sa pri podaní Poláčkovej dostali do vedenia 21:14. Koncovku Nitra zvládla, tretí set vyhrala 25:19 a dostala sa do vedenia 2:1.

Do štvrtého setu Nitra doslova vletela a vyhrávala 6:0. 1. BVK sa snažil zmazať veľké manko, ale hráčky Volley project sa viezli na pozitívnej vlne, bojovali a v kľúčových momentoch sa na ich stranu priklonilo aj šťastie. Po jednej z takýchto výmen zvýšila Grulišová na 14:6. Po Candrákovej bloku sa bratislavský tím dostal ešte do hry, keď znížil na 9:14. Potom sa však presadila výborne hrajúca kapitánka UKF Tužinská, neskôr vybojovali Nitranky bod po dlhej výmene a vyhrávali 18:11. Záver Nitra zvládla a oslávila postup do finále.

Hlasy po zápase:

Martin Rašner, tréner UKF: "My sme jasne deklarovali, že ideme bojovať a pracovať s tým, čo máme. My tým hráčkam veríme. Pri zranení Stankovianskej sme museli pristúpiť k zmenám a na post univerzálky išla Richweissová, ktorá to zvládla dobre. Veľmi musím pochváliť druhú nahrávačku Lukáčovú. Vystriedala v prvom sete Hradeckú, ktorej nebolo dobre a zvládla to fantasticky. Družstvo pochopilo filozofiu, ktorú od nich chceme po dočasnom odchode Stankovianskej. V takomto zložení trénujeme dva týždne, čo v lige na 1. BVK ešte nestačilo a robili sme veľa chýb. My sme ich zatlačili servisom, výborne sme prihrávali a blokovali a sme veľmi spokojní. Dievčatá hrali o srdcom a bojovali. Vo finále nás čaká Slávia, ideme bojovať a každý je hrateľný."

Tomáš Varga, tréner 1. BVK: "Zápas sa zlomil v prvom sete, v ktorom sme veľmi dobre začali a hrali sme to, čo sme chceli. Potom sme sa zasekli v jednom postavení, prišli naše chyby a dostali sme ich na koňa. Začali si veriť, pretože boli bez svojej prvej univerzálky a nemali čo stratiť. Prehrali sme si to sami, nezložili sme bodovky, trápili sme sa v útoku a ani nahrávačka nepomohla krajným hráčkam. V momentoch, keď sme sa doťahovali, tak sme spravili chybu. Nehodnotím to ako veľké sklamanie sklamanie, pretože Slovenskému poháru sme nedávali väčšiu vážnosť než si zaslúži. Do finále sme však chceli postúpiť, bol to náš cieľ, ktorý sme nesplnili a musíme sa tomu postaviť čelom a sústrediť sa na ďalšie zápasy a na play off."

Veronika Richweissová, univerzálka Volley project UKF Nitra: "Postup do finále pre nás znamená veľmi veľa, pretože viackrát sme boli blízko, ale nikdy sa nám to nepodarilo. Konečne sme to prelomili. V treťom a štvrtom sete, aj za stavov keď sme viedli o viac bodov, to bolo náročné, pretože sa doťahovali a my sme už mali dosť. Našťastie sme to zvládli a veľmi sa tešíme. Dôležité bolo, že sme vydreli druhý set a to bolo asi zlomové. Boli sme mega prehecované, hrali sme tímovo, zabrali sme všetky a preto to vyšlo. Vo finále nás čaká Slávia. Ak chceme uspieť, musíme ich tlačiť servisom, dobre ubrániť a skladať. V tomto je Slávia silná a preto vyhráva."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  • Niké je tipovanie

partneri

  • hlavní partneri Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR   Auto Lamač    respect
  • reklamní partneri       NFA Group
  • reklamní partneri Kv.Řezáč Hudos  Rona   millennium
  • exkluzívni dodávatelia športového materilálu Errea       Fourteen         Mizuno
  • exkluzívni dodávatelia tovaru Vöslauer3XP - iontový nápojKávoholikdm drogerie markt 
  • mediálni partneri JOJ Šport   Denník Šport    SVF TV  
  • mediálni partneriTASR