Vitko sa upísal Myjave. "Teším sa na trénera Pipu," hovorí reprezentačné libero

10. 09. 2018 - Filip Hudec, SVF

Marián Vitko mení košický dres za myjavský. FOTO: Ivan Valko

Novou posilou volejbalistov Spartaka Myjava sa stal Marián Vitko, ktorý bude v tíme extraligistu zastávať post prvého libera. Dvadsaťštyriročný reprezentant chcel po dvoch sezónach v drese VK KDS Šport Košice zamieriť do zahraničia, ale napokon sa rozhodol pre zotrvanie v domácej najvyššej súťaži.

Košičania na post libera angažovali Poliaka Marcina Kryša, ktorý sa do slovenskej extraligy vrátil po piatich rokoch, pretože Vitko prejavil túžbu zmeniť dres. "Končil som školu a mojou prioritou bolo získať angažmán v zahraničí. Pre určité veci sa to nepodarilo zrealizovať, no verím, že to vyjde na ďalší rok," povedal Vitko, ktorý úspešne dokončil učiteľstvo telesnej výchovy a geografie na Fakulte športu v Prešove.

Po ukončení spolupráce v Košiciach si Vitko, ktorý figuroval v nominácii reprezentačného trénera Andreja Kravárika počas celého roka 2018 a zahral si v Zlatej Európskej lige aj v kvalifikácii o postup na ME 2019, hľadal angažmán. "Rozprávalo sa o viacerých ponukách zo zahraničia, ale žiadna nebola konkrétna. Napokon ma oslovila Myjava a dohodli sme sa," pokračoval Vitko a priznal, že na ponuku kývol aj preto, že trénerom Myjavy je od novej sezóny asistent reprezentácie Martin Pipa, bývalé vynikajúce libero. "S trénerom Pipom som v reprezentácii ponuku konzultoval a netajím, že aj on zohral významnú úlohu v tom, že si oblečiem dres Spartaka. Verím, že veľmi pomôže môjmu individuálnemu rozvoju. Teším sa na spoluprácu s ním," prezradil Vitko.

Podľa vlastných slov uvažoval aj nad návratom do rodného Svidníka, kde volejbalovo vyrastal a kde pôsobí jeho mladší brat Radovan, ale napokon z toho zišlo. "Nezrealizovalo sa to, pretože vo Svidníku majú dve vyrovnané liberá," dodal. Na pôsobenie v drese "čierno-bielych" sa teší. "V Myjave vytvára miestny klub perfektné podmienky a je tu super partia mladých chalanov. Nemáme konkrétne ciele, ale verím, že kožu lacno nepredáme a budeme súperov trápiť. Môžeme byť aj čiernym koňom súťaže," pokračoval Vitko, ktorý bude vo veku 24 rokov najstarším hráčom tímu. "Je to pre mňa úplná novinka, dokonca od druhého najstaršieho som o dva roky starší. Verím, že ma chalani budú počúvať," pousmial sa. Ďalšou novinkou je, že prvýkrát si zahrá na západe Slovenska, doteraz pôsobil v rodnom Svidníku a v Košiciach. "Bolo ťažké odísť z východu od rodiny a priateľky, ale aj to prináša život profesionála a musím sa s tým vysporiadať," uzavrel 181 cm vysoký volejbalista.

Káder Myjavy po minulej sezóne opustili zo základnej zostavy smečiar s reprezentačnými skúsenosťami Jakub Ihnát, ktorý zamierol do tímu majstra z Prievidze, z hosťovania sa do Svidníka vrátil blokár Samuel Holinga a pôsobenie na Kopaniciach ukončili aj Ján Tarabus, Tomáš Patúc a Ján Vašek. Po dvoch sezónach sa s Myjavou rozlúčil aj tréner Ľuboslav Šalata, ktorý v novom ročníku povedie vicemajstra VKP-SPU. Myjava odštartuje novú sezónu extraligy v sobotu 22. septembra domácim duelom práve proti VKP-SPU.

Káder Spartaka Myjava na sezónu 2018-19:
Nahrávači: Matúš Jalovecký, Dominik Valo
Smečiari: Matúš Konc, Patrik Pokopec, Erik Watzka
Blokári: Michal Zeman, Andrej Pollák, Miroslav Zeman, Ondrej Zeman
Univerzáli: Jakub Petráš, Tobias Viskup
Liberá: Marián Vitko, Michal Šutovský
Tréner: Martin Pipa
Manažér: Jaroslav Petrucha
Štatistika: Nina Hrneková

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
 • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
 • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #