V UKF Nitra aj dve Brazílčanky!

19. 09. 2017 - Denník Šport, Pavol Kubiš

Brazílčanka Gracieli Do Montová si v sobotu prvý raz obliekla dres UKF Nitra. FOTO: P. Kubiš

Extraliga volejbalistov a volejbalistiek už klope na dvere, keď odštartuje v stredu a vo štvrtom predohrávkami a tak uplynulý predĺžený víkend väčšina tímov využila na záverečné generálky. Turnajové prvenstvá dosiahli obaja úradujúci vicemajstri - ženy Strabagu Bratislava v Trnave a muži Prievidze v Kladne.

Hneď dva turnaje súčasne pod jednou strechou odohrali v Nitre. Po prvých známych akvizíciach (fínsky tréner Teemu Sarna a bývalá reprezentantka Martina Konečná) predstavil aj ďalšie nové tváre. Rakúska reprezentačná blokárka Sabrina Müllerová z Klagenfurtu sa ukázala už na predchádzajúcom turnaji v Pezinku, teraz k nej pribudnú dve Brazílčanky! Univerzálna hráčka Gracieli Do Montová po dvadsaťhodinovej ceste zavítala pod Zobor v piatok a v sobotu sa proti Olomouci prvý raz objavila v drese UKF. "Európa pre mňa nie je neznáma. Štyri sezóny som totiž odohrala v Španielsku a tú minulú v rumunskom klube SCM Pitesti. Nitre chcem pomôcť k splneniu jej najvyšších cieľov," povedala nám 26-ročná rodáčka z Curitiby, bývalá mládežnícka reprezentantka. Pod Zoborom ešte čakajú na príchod ďalšej Brazílčanky, ktorou bude 26-ročná nahrávačka Yslany Kelly Fernandesová de Paulová. Rodáčka z Belo Horizonte v roku 2015 hrala vo švédskom Lindesbergu a v minulej sezóne vo francúzskom Sens Olympique. V minulosti u nás pôsobili viaceré brazílske volejbalistky v Slávii UK, Forplaste či v Senici. Najznámejšia z nich je bezpochyby Solange Soaresová, ktorá bola i kapitánkou slovenskej reprezentácie a dnes je asistentkou reprezentačného trénera Marek Rojka.

V ženskej extralige tak pokračuje "legionársky" trend. Zatiaľ čo vlani v nej účinkovalo päť cudziniek, v tejto zatiaľ evidujeme deväť. "Chceme zaútočiť na najvyššie priečky v extralige i v Slovenskom pohári. Pôvodne sme uvažovali o jednej legionárke. Žiaľ, naplniť káder iba so slovenskými hráčkami nedokážeme. Potrebovali sme získať kvalitu, navyše s atraktívnymi posilami chceme pritiahnuť do haly viac divákov," poznamenal manažér klubu Ľuboš Červeň. Okrem toho klub uzavrel farmársku zmluvu s MVK Nové Mesto nad Váhom.

Na mužskom turnaji sa zo štyroch zápasov hrali tri tajbrejky. V semifinále domáci VKP Bystrina SPU otočil zápas s Volejbalom Brno z 1:2 na 3:2 (tajbrejk 22:20), poľský BBTS Bielsko-Biala v súboji dvoch slovenských trénerov Rostislava Chudíka a Štefana Chrtianskeho duel s Alpen Volleys (rakúsky majster z Innsbrucku odštartoval spoluprácu s Unterhachingom a s nemeckou licenciou bude štartovať v bundeslige) z 0:2 na 3:2 (tajbrejk 15:12). Pohár rektora SPU nakoniec putoval do Poľska, keď účastník tamojšej PlusLigy zdolal nášho majstra v piatom sete 15:13.

Jubilejný 30. ročník turnaja Slávia Cup o pohár rektora Ekonomickej univerzity vyhral nováčik českej extraligy volejbalistky Dukly Liberec v zostave s dvoma exslávistkami Luciou Mikšíkovou a Romanou Kriškovou. Najlepšie hráčky turnaja – nahrávačka Delabarrová, blokárka Holubcová (obe Liberec), hráčka Widerman, smečiarka Šunderlíková (obe Slávia EU), liberka Kotelová (UTE).

VÝSLEDKY TURNAJOV

TRNAVA – O pohár primátora, ženy: Strabag Bratislava – VTC Pezinok 3:0, Hit UCM Trnava – VK Eperia Prešov 3:1, Strabag – Trnava 3:0, Strabag – Prešov 3:0, Trnava – Pezinok 3:2, Pezinok – Prešov 2:3. KONEČNÉ PORADIE: 1. Strabag, 2. Trnava, 3. Prešov, 4. Pezinok.

BRATISLAVA – Slávia EU Cup o pohár rektora Ekonomickej univerzity, ženy: Slávia EU Bratislava – UTE Budapešť 3:2, Sokol Post NÖ (Kubová) – Liberec (Mikšíková, Krišková) 1:3, Liberec – UTE 3:0, Sokol – Slávia EU 0:3, UTE – Sokol 3:1, Slávia EU – Liberec 1:3. KONEČNÉ PORADIE: 1. Liberec 9, 2. Slávia EU 5, 3. UTE 4, 4. Sokol 0.

NITRA - Pohár rektora SPU, muži: VKP Bystrina SPU Nitra – Brno 3:2, Alpen Volleys (tréner Chrtiansky, asistent Palgut, Chrtiansky ml., Mlynarčík) – Bielsko-Biala (tréner R. Chudík) 2:3, O 3. MIESTO: Alpen Volleys – Brno 3:1, FINÁLE: Nitra – Bielsko-Biala 2:3.

NITRA – O pohár primátora, ženy: Volley project UKF Nitra – Přerov 3:0, Nitra – Olomouc (Dudová) 2:3, Olomouc – Přerov 3:0, Nitra – Olomouc 0:3. KONEČNÉ PORADIE: 1. Olomouc, 2. Nitra, 3. Přerov.

KLADNO – O pohár primátora, muži: výsledky Prievidze – Kladno 3:2, - Příbram 3:1, - Brno 3:0. KONEČNÉ PORADIE: 1. Prievidza, 2. Kladno, 3. Příbram, 4. Brno.

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – Hella Cup, ženy – A-SKUPINA: VK Nové Mesto nad Váhom – COP Nitra 0:3, BK97 Stova Spišská Nová Ves – COP 3:1, Nové Mesto nad Váhom – Spišská Nová Ves 3:1, PORADIE: 1. COP 3 (4:3), 2. Spišská Nová Ves 3 (4:4), 3. Nové Mesto 3 (3:4), B-SKUPINA: Fénix Brno – Dinamo Bratislava 3:0, Kežmarok – Dinamo 3:0, Fénix – Kežmarok 2:3, PORADIE: 1. Fénix 5, 2. Kežmarok 4, 3. Dinamo 0, SEMIFINÁLE: COP – Dinamo 3:0, Fénix – Nové Mesto nad Váhom 3:1, Spišská Nová Ves – Kežmarok 1:3, O 1. - 3. MIESTO: COP – Kežmarok 2:3, Fénix – Kežmarok 3:0, COP – Fénix 2:3. KONEČNÉ PORADIE: 1. Fénix Brno, 2. Kežmarok, 3. COP, 4. Spišská Nová Ves, 5. Nové Mesto, 6. Dinamo.


ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #