V stredu a štvrtok Challenge Cup v ŠH Mladosť, v akcii Slávia EU aj Strabag

06. 11. 2018 - SVF

Bratislavské kluby tento týždeň odštartujú svoju púť v Challenge Cupe. FOTO: Igor Škrlec a TASR

Bratislavské ženské volejbalové kluby Slávia EU a Strabag VC tohtotýždňovými prvými zápasmi 2. kola vstúpia do európskeho Challenge Cupu 2018/2019. Júnový žreb v Luxemburgu stanovil, že národný šampión Strabag si v tejto fáze zmeria sily so slovinským GEN-I Volley Nova Gorica, vicemajster Slávia EU bude čeliť maďarskému Jászberény Volleyball Team. Strabag aj Slávia začnú v domácom prostredí, predstavia sa v ŠH Mladosť: Slávia v stredu o 16.30 h, Strabag vo štvrtok o 19.15 h. Odvety odohrajú o týždeň neskôr - v stredu 14. novembra.

Súperovi Slávie EU, maďarskému Jászberény, sa v úvode nového ročníka nedarí, v silnejšej šesťčlennej A-skupine najvyššej domácej súťaže mu patrí predposledné 5. miesto, zo šiestich zápasov vybojoval jedno víťazstvo a päťkrát prehral. V tíme Jászberény sú štyri legionárky: srbská smečiarka Aleksandra Cvetičaninová, ukrajinská nahrávačka Anastasija Malyševová, kanadská blokárka Katelyn Devaneyová a ukrajinská smečiarka Oksana Jakovčuková. Tím vedie tréner Gábor Deme.

"Maďarská liga počas posledného obdobia spravila výrazný progres. Jászberény pôsobí v kvalitnejšej skupine, päť zo šiestich účastníkov tejto skupiny hrá v európskych pohároch a v týchto družstvách celkovo je 36 legionárok. Jászberény síce je až na 5. mieste, ale ide o kvalitné tímy a v ich stretnutiach rozhodujú maličkosti. Očakávam náročný zápas," povedal tréner Slávie EU Michal Matušov a doplnil: "Dobrý výsledok z domáceho prostredia je pre nás priorita číslo jeden. Verím, že cestu do haly si nájde veľa divákov a európsky pohár bude pre nich atraktívny. My sa chceme prezentovať dobrou hrou a doma ísť jasne za dobrým výsledkom, spravíme pre to všetko. Po zdravotnej stránke je tím na tom dobre a cítim, že hráčky sú hladné po víťazstvách."

Tím maďarského Jászberény. FOTO: CEV

Protivník Strabagu Nova Gorica má popri viacerých slovinských reprezentantkách v družstve dve zahraničné posily - chorvátsku nahrávačku Klaru Peričovú a libero z Talianska Patriziu Zampedriovú. Do novej sezóny vstúpila Nova Gorica bezchybne, dosiaľ odohrala šesť duelov a nestratila ani set - v lige je so štyrmi výhrami na čele, pred Kamnikom a Mariborom zásluhou lepšieho pomeru setov. Dva triumfy pridali zverenky Vasju Sameca v národnom pohári.

"Čaká nás veľmi ambiciózny súper, ktorý pred sezónou vyhlásil útok na domáci pohár aj titul. Družstvo je zložené z bývalých hráčok Kamniku a Mariboru plus cudziniek. Zdalo sa, že by mohlo ísť o prijateľnejšieho súpera, no je to určite kvalitný tím," uviedol tréner Strabagu Tomáš Varga a dodal: "Cieľom pred prvým zápasom je doma akýmkoľvek spôsobom vyhrať, aby sme pred odvetou mali dobrú východiskovú pozíciu. Aj keď nebudeme v našej domácej hale, verím, že aj vďaka prostrediu budeme mať navrch. Tím je kompletný, finalizujeme prípravu a vo štvrtok budeme pripravení na sto percent."

Družstvo Novej Gorice. FOTO: CEV

V prípade postupu do šestnásťfinále (prvé zápasy 27. - 29. novembra, odvety 5. decembra) nastúpi Strabag proti fínskemu LP Kangasala, Slávia EU proti slovinskému Calcitu Volley Kamnik; tohto súpera minulý týždeň v domácom prostredí zdolala 3:1 v rámci základnej časti stredoeurópskeho MEVZA Cupu. Bratislavské kluby by v šestnásťfinále opäť začali na domácej palubovke a odvety odohrali u súperov.

Strabag a Slávia EU v Challenge Cupe štartovali aj v minulej sezóne. Slávia EU vypadla v 2. kole s rakúskym UVC Holding Graz, Strabag prešiel cez bosniansky ŽOK Gacko do osemfinálového 4. kola, v ktorom nestačil na favorizované Dinamo Krasnodar.

Program slovenských zástupcov v 2. kole Challenge Cupu žien 2018/2019:

PRVÉ ZÁPASY
streda 7. 11.:
Slávia EU Bratislava (SR) - Jászberény Volleyball Team (Maď.) /ŠH Mladosť, 16.30/ - rozhodujú Milič (Rak.) a Pajevskij (Ukr.)
štvrtok 8. 11.:
Strabag VC Bratislava (SR) - GEN-I Volley Nova Gorica (Slovin.) /ŠH Mladosť, 19.15/ - rozhodujú Petsche (Rak.) a Bosenko (Ukr.)

ODVETY
streda 14. 11.:
GEN-I Volley Nova Gorica (Slovin.) - Strabag VC Bratislava (SR) /18.00/ - rozhodujú Maia (Portug.) a Kuzmanovič (Bosna a Herc.)
Jászberény Volleyball Team (Maď.) - Slávia EU Bratislava (SR) /19.00/ - rozhodujú Belsby (Nór.) a Galičová (Bosna a Herc.)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #