V sobotu štartuje semifinále extraligy mužov: Prievidza - Svidník, Nitra - Prešov

09. 03. 2018 - SVF

Prievidza privíta Svidník v prvom zápase už o 14:00. FOTO: Ivan Valko

V sobotu 10. marca sa začínajú semifinálové súboje extraligy mužov. V sérii na tri víťazné zápasy sa obhajca titulu VKP Bystrina SPU Nitra stretne v repríze finále z predminulej sezóny s VK MIRAD PU Prešov a víťaz dlhodobej časti VK Prievidza si zmeria sily s volejbalistami TJ Slávia Svidník. Nitra odohrá svoj prvý zápas v bratislavskej hale Mladosť so začiatkom o 16:30. Prievidza odštartuje sériu už o 14:00.

Dôvodom týchto netradičných zmien sú termínové kolízie. V Prievidzi sa totiž hrá v sobotu aj basketbal a nitrianska mestská športová hala na Klokočine je cez víkend obsadená. Vzhľadom na túto skutočnosť prichádzali do úvahy viaceré alternatíny, nakoniec "vyhralo" riešnie, že prvý zápas série odohrajú v sobotu o 16.30 v bratislavskej  športovej hale Mladosť.

V hlavnom meste sa zápas play off extraligy mužov uskutočnil naposledy v sezóne 2012/13. Bývalý klub Volley Team Bratislava vtedy v neďalekej HANT Aréne získal titul.

Prievidza sa so Svidníkom stretne doma štvrtýkrát v tejto sezóne a doma s východniarmi nestratila ešte ani set. Naposledy sa obaja súperi stretli na Hornej Nitre vo finále Slovenského pohára 4. februára.

Nitra vo štvrťfinále vyradila Zvolen v dvoch zápasov, Prešov zdolal Myjavu 2:0, Prievidza si poradila s Trenčínom 2:0 a najtuhšie bojovali o postup medzi štyri najlepšie tímy volejbalisti Svidníka, ktorí zdolali Košice 2:1. V rozhodujúcom treťom stretnutí na domácej pôde otáčali z 1:2 na sety. Do semifinále play off postúpil Svidník prvýkrát od sezóny 2013/14.

PROGRAM SEMIFINÁLE

1. ZÁPASY
SOBOTA 10. MARCA: Prievidza – Svidník (14.00), Nitra – Prešov (16.30 v Bratislave, ŠH Mladosť).

2. ZÁPASY
STREDA 14. MARCA: Svidník – Prievidza, Prešov – Nitra (oba 17.00).

3. ZÁPASY
SOBOTA 17. MARCA: Prievidza – Svidník (14.00), Nitra – Prešov (18.00).

PRÍPADNÉ 4. ZÁPASY
STREDA 21. MARCA: Svidník – Prievidza, Prešov – Nitra (oba 17.00).

PRÍPADNÉ 5. ZÁPASY
SOBOTA 24. MARCA: Prievidza – Svidník, Nitra – Prešov (oba 18.00).

VK PRIEVIDZA (1.) - SLÁVIA SVIDNÍK (4.)

"Kohúti" prežívajú vynikajúcu sezónu, ktorú už ovenčili jednou trofejou. Na začiatku februára si zverenci Richarda Nemca vybojovali na domácej pôde prvýkrát v klubovej histórii Slovenský pohár. Prievidza sa v príprave na semifinále stretla v stredu doma v modelovanom zápase s maďarskou Kazinczbarczikou, ktorú vedie slovenský kouč Daniel Oravec. V play off sa Prievidza a Svidník stretli naposledy v sezóne 2015-16, v sérii o 5.-8. miesto bola vtedy úspešnejšia Prievidza. Všetkých päť vzájomných duelov v tejto sezóne ovládla Prievidza.

Čo povedali pred sériou tréneri:

Richard Nemec, tréner Prievidze: "Na súpera sme si museli počkať až do stredy, ale čakal som, že to bude Svidník. Ukázalo sa však, že séria dvoch východniarskych tímov bola vyrovnaná a napokon rozhodlo domáce prostredie. Informácií o súperovi máme dosť, v tejto sezóne sa nám s nimi darilo a verím, že uspejeme. Nebude to ale jednoduché, pretože Svidník je nebezpečný. Počas štvrťfinále s Trenčínom sme mali kondičný blok, ale tento týždeň sme to už ladili herne a preto sme si dohodli duel s Kazinczabarczikou, ktorá sa pripravuje na finále Maďarského pohára. Prvý zápas hráme v netradičnom čase už o 14:00, keďže je v hale basketbal a preto bude trochu iný režim ako zvyčajne. Pôvodne sme uvažovali, že budeme hrať už v piatok, ale keďže Svidník dohral len v stredu, tak by to nebolo férové. Tešíme sa na semifinále, všetci hráči sú zdraví a pripravení nastúpiť."

Peter Tholt, tréner Svidníka: "Máme za sebou náročnú sériu s Košicami, v rozhodujúcom zápase sme prehrávali 1:2 a už nám nezostávalo nič iné ako sa odviazať. V prvom a treťom sete sme boli v kŕči, ale potom sme sa uvoľnili a otočili zápas. Chcel by som, aby sme si atmosféru z piateho setu s Košicami preniesli aj do semifinálových zápasov. Po štyroch rokoch je Svidník v semifinále, berieme to ako úspech, ale určite sa nechceme uspokojiť a radi by sme siahli na medailu. Vieme, že náš semifinálový súper Prievidza je veľmi silný, je určite favoritom, ale pokúsime sa s nimi uhrať čo najlepšie výsledky. Prievidza nám ako súper nevyhovuje, majú parametrových hráčov, hrajú agresívny volejbal a dobre útočia. Ideme do toho s cieľom ich čo najviac potrápiť. Verím, že to nebude jednoznačná séria. Keď chceme postúpiť, tak musíme aspoň raz vyhrať vonku a vieme, že to bude veľmi ťažké, keďže Prievidza ešte v tejto sezóne doma neprehrala. Nejdeme s porazeneckou náladou ani do jedného zápasu. Beriem to tak, že play off je iná súťaž. Po postupe cez Košice dostali chalani voľno, aj ja som si potreboval oddýchnuť, pretože z nás padol kameň. Mali sme náročný program."

Vzájomná bilancia Prievidza - Svidník v tejto sezóne: základná časť extraligy 3:2 (v), 3:0 (d), nadstavbová časť 3:1 (v), 3:0 (d), finále Slovenského pohára 3:0 (Prievidza).

VKP BYSTRINA SPU NITRA (2.) – VK MIRAD PU PREŠOV (3.)

Nitra a Prešov sa v play off stretávajú prvýkrát od pamätnej finálovej série v sezóne 2015-16. Nitrania vtedy vyhrali 4:3 na zápasy a získali do klubovej vitríny historicky prvý majstrovský titul. V tomto ročníku majú lepšiu bilanciu vo vzájomných zápasov zverenci Mareka Kardoša, keď vyhrali tri zo štyroch duelov. Šarišania vyhrali nad Nitrou len raz, keď v nadstavbe triumfovali pod Zoborom 3:2.

Čo povedali pred sériou tréneri:

Marek Kardoš (tréner Nitry): "Situácia sa vyvinula tak, že sériu nezačneme v domácom prostredí, keďže nemáme voľnú halu. V Mladosti sme boli od stredy, mali sme tam tri tréningy, tak dúfam, že to stačí. Hala má špecifické osvetlenie, na ktoré si treba zvyknúť a verím, že to bude naša výhoda. Tím, ktorý skončil v nadstavbe o 15 bodov pred svojim súperom by mal mať výhodu domáceho prostredia, ale nedá sa nič robiť. Na súpera sme sa zodpovedne pripravovali, nečaká nás nič jednoduché. Prešov má skúsený tím, ktorý vie hrať dôležité zápasy aké sú v play off. Musíme eliminovať najmä Martina Sopka, ak ho ubránime, tak máme veľkú šancu na úspech. Našim cieľom je v tretej sezóne za sebou postup do finále."

Jaroslav Vlk (tréner Prešova): "Systém prípravy na prvý semifinálový zápas sa nezmenil. Aj keď sa hrá v inej hale, termín zostal rovnaký a preto sme trénovali normálne. Padli rôzne návrhy, kde a kedy to hrať, ale som rád, že sa hrá napokon v riadnom termíne, teda v sobotu. Uvidíme pre koho bude hala Mladosť výhodou, v Bratislave sa mužský volejbalový zápas uskutoční po dlhšom čase a verím, že príde veľa divákov. Favoritom série je Nitra, ktorá má na rozdiel od nás 90 percent kádra profesionálnych hráčov, ale napriek tomu je našim cieľom postup do finále. Dá sa s nimi hrať, prvá štvorka je vyrovnaná, o čo svedčia aj výsledky v nadstavbe. Vo štvrťfinále nás Myjava potrápila už doma, potom sme mali v druhom zápase u nich namále, ale chalani zabojovali a dokázali sme otočiť takmer prehratý zápas. Som rád, že sme sériu zvládli v dvoch zápasoch a ušetrili sme sily."

Vzájomná bilancia Nitra - Prešov v tejto sezóne: základná časť 3:2 (v), 3:1 (d), nadstavbová časť 2:3 (d), 3:1 (v)

Nitra musí ustrážiť Martina Sopka. FOTO: TASR

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #