V Nitre sa zišli dievčatá z RD U16 z Bratislavy a Západu

28. 11. 2019 - SVF + Michal Matušov

FOTO: SVF

V dňoch 24. - 26. novembra 2019 sa v Nitre konalo reprezentačné sústredenie dievčat RD 2006 pre regióny Bratislava a Západ. Na zraze sa zúčastnilo všetkých nominovaných 16 hráčok z jedenástich klubov: Slávia UK Bratislava, UKF Nitra/COP Nitra, Palas VK Levice, ŠVK Pezinok, VIVUS Bratislava, ŠŠK Bilíkova Bratislava, VK Schaeffler Skalica, VK Studienka, VKM Piešťany, MVK Nové Mesto nad Váhom, VKM Senica. Celkovo sa tak na dvoch zrazoch zúčastnilo 32 dievčat z 21 klubov z celého Slovenska.

Sústredenie zhodnotil hlavný tréner Michal Matušov: "V nedeľu v úvodný deň zrazu bolo naplánované stretnutie s trénermi z oblastí, najmä s tými, ktorí dievčatá zúčastnené na reprezentačnom zraze priamo trénuju. Účasť trénerov z oblastí Západ a Bratislava bola výraznejšia ako na zraze v Liptovkom Hrádku a záujem ma teší. Verím, že aj takýmito stretnutiami môžeme prehĺbiť vzťahy a vzájomne lepšie spolupracovať. Na stretnutí, resp. tréningu sa zúčastnili tréneri Demetrovič (VK Studienka), Hric a Rodziňák (ŠŠK Gymnázium Bilíkova), Mečiarová (UKF Nitra/COP Nitra), Vydrová a Lanča (VK Palas Levice) a Ručková (VKM Piešťany). Viacero trénerov so mnou telefonicky komunikovalo."

"Nosnou témou zrazu boli herné činnosti jednotlivca - podanie a príjem podania. Okrem toho sme sa venovali technike smečiarskej paže a posledný deň sme si dievčatá pozreli v samotnej hre. Aktuálne sme získali obraz o hráčkach, ktoré boli nominované z jednotlivých oblastí na tieto oblastné zrazy. Len podotýkam, že proces tvorby družstva je v začiatkoch. Predpokladám vysokú dynamiku vývoja herného výkonu hráčok a ich fluktuáciu na zrazoch v nasledovnom období. Do konca roka pripravíme výstup a verím, že v súčinnosti so športovým riaditeľom nadstavíme dlhodobý plán pre rok 2020."

Nominácia reprezentácie SR dievčat do 16 rokov (roč. nar. 2006 a mladšie) na tréningový kemp pre oblasti Bratislava a Západ v Nitre (24. - 26. 11. 2019):
Karolína Cibulová, Amália Csizmadiová (obe Slávia UK Bratislava), Vivienne Fraňová (UKF Nitra/COP Nitra), Cindy Patrícia Ďurovičová, Zoja Weisová (obe Palas VK Levice), Martina Rybaničová (ŠVK Pezinok), Tereza Tomčányová, Liliana Gáliková (obe VIVUS Bratislava), Hana Boldocká, Katarína Špačková (obe Bilíkova Bratislava), Monika Bíliková, Dagmar Jančová (obe VK Schaeffler Skalica), Katarína Pazúriková (VK Studienka), Alexandra Vietorisová (VKM Piešťany), Simona Čierna (MVK Nové Mesto nad Váhom), Martina Svrčková (VKM Senica)

Tréner: Michal Matušov
Asistent trénera a tím manažér: Boris Dreisig
Asistenti trénera: Maroš Šturák, Monika Smák

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #