V Myjave sú novým hitom šťastne stiahnuté trenky

17. 10. 2019 - Filip Hudec, SVF

Radosť Myjavčanov po piatom víťazstve v sezóne. FOTO: SVF

Do Edymax extraligy vleteli ako kométy. Partia mladých myjavských volejbalistov ovládla úvod sezóny. Zverenci Martina Pipu nenašli premožiteľa ani v piatom zápase a zaznamenali najlepší vstup do sezóny v klubovej histórii. Víťaznú sériu natiahol VO TJ Spartak v stredu v televíznom stretnutí na palubovke hviezdami nabitého Komárna, kde vyhral 3:2. Myjavčania predtým zdolali Prešov (3:1), majstrovskú Prievidzu (3:0), Trenčín (3:0) a Svidník (3:1).

Komárno vstúpilo do zápasu dobre a v závere prvého setu viedlo 22:18. Hostia sa však nevzdali a napokon získali úvodné dejstvo 28:26. "Nezačali sme podľa predstáv. Trápili sme sa na prihrávke a následne sa nám ťažko útočilo z dohrávok. Ani za zlého stavu sme sa nevzdali, hecli sme sa a našťastie sme prvý set vyhrali. Sme bojovný tím a darí sa nám otáčať aj nepriaznivé stavy. S tým sme paradoxne mali v príprave problémy," povedal myjavský univerzál Matúš Konc, ktorý si pripísal 25 bodov a s 96 bodmi vládne produktivite celej súťaže. "Sme radi za takýto vstup do sezóny. Pred zápasom v Komárne sme neboli favoriti, ale dali sme to," dodal 23-ročný volejbalista s dynamickým výskokom.

Kvalitný výkon podal aj smečiar Patrik Pokopec, ktorý prekročil métu 1000 bodov v extralige, na konte ich má presne 1009. "Vôbec som o tom netušil, ale jasné, že ma to teší. Snáď ich pribudne ďalších 1000," usmial sa 21-ročný volejbalista, ktorý v myjavskom drese začal už šiestu sezónu. V čom je tajomstvo úspechu? "Asi v kolektíve. Od začiatku sezóny hráme jeden za druhého, nie je to sebecké. Poznáme sa už od žiakov a mám pocit, že prichádza vrchol tohto kolektívu. Verím, že v dobrých výsledkoch budeme pokračovať. Dnes sme sa trochu trápili, najmä v prvých dvoch setoch, ale zvrátili sme to bojovnosťou a o to viac si toto vydreté víťazstvo cením," dodal Pokopec.

Myjava vyhrala v Komárne 3:2. FOTO: Anton Vanya.

Myjava vyhrala v Komárne prvýkrát od 31. januára 2016 a na juhu Slovenska prerušila päťzápasovú sériu prehier. "Čakali sme ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Komárno má ambície na titul, ale my sme sa na nich dobre takticky pripravili. Opäť sme potvrdili, že vieme vyhrávať koncovky. Doteraz sme boli mladí hráči, ktorí štekali, ale nevedeli poriadne pohrýzť. V tejto sezóne sa to začalo preklápať na našu stranu," povedal kapitán tímu Dominik Valo.

Hoci Myjava nepatrí k parametrovo dominantným tímom, na konte má už 55 blokov (2,9 na set), čo ju radí v tejto štatistike na druhé miesto za Komárno (59). "Hovorí sa o nás, že sme skôr poliarsky tím, ale na to aké máme parametre, tak máme dosť blokov. Dôležité je aj to, že máme výbornú prihrávku a to je základ úspechu. Za to musím chalanov pochváliť," dodal 23-ročný nahrávač.

Myjava je okrem Trenčína a juniorskej reprezentácie najmladším tímom v lige s vekovým priemerom 21,25 roka. "Sme síce mladí, ale už hráme v takomto zložení extraligu dlhšie a skúseností máme dosť. Začínali sme spolu od 12 rokov a je cítiť, že máme dobrú súhru a rozumieme si na ihrisku aj mimo neho," dodal Valo.

Predseda Spartak UJS Komárno Ladislav Ferencz (vpravo) a generálny sekretár SVF Tomáš Singer (vľavo) ocenili pred zápasom nahrávača Juraja Zaťka za rekord v počte reprezentačných duelov. FOTO: Anton Vanya.

Špeciálny zápas odohral univerzál Komárna Jakub Petráš, ktorý v minulých dvoch sezónach pôsobil práve v Myjave. "Očakávali sme náročný zápas, pretože Myjava začala sezónu výborne. Verili sme, že využijeme výhodu domáceho prostredia. Vpred nás hnali naši skvelí fanúšikovia, bola tu výborná atmosféra, ale škoda, že sa to nepodarilo. Myjava ide každý rok výkonnostne hore a potvrdili to aj dnes. My sa potrebujeme ešte zohrať, viazne nám súhra, ale myslím, že to prekonáme a pôjdeme hore. Máme silný tím a veľa osobností," povedal Petráš. "Musíme dať do toho viac srdiečka a makať na tréningoch, to je cesta," dodal mladší brat reprezentačného smečiara Michala Petráša, ktorý v tejto sezóne pôsobí vo švajčiarskom Amriswile. "Mišo zápas nepozeral, pretože mal tréning, ale je veľký fanúšik a verím, že sedel pred telkou s tričkom Komárna," usmial sa.

Na televízny zápas sa tešili

Súboj Komárna s Myjavou odštartoval sériu televíznych prenosov na Dvojke. Hráči si duel na špeciálnom povrchu Gerflor, s Challengom, veľkoplošnou obrazovkou, či LED reklamami užili. "Na televízny zápas sme sa veľmi tešili. Možno si takýto zápas so všetkým okolo zahráš raz za život, keď sa nikam nedostaneš. Je to super pocit, ako keby si hral inú ligu. Bolo to na úrovni a užili sme si to," povedal Konc.

Záber z televízneho duelu Komárno - Myjava. FOTO: Anton Vanya.

Radosť z televízneho prenosu mal aj Valo. "Super, že bol dnešný zápas v televízii a že sa volejbal takto propaguje. Je to výborná vec. Verím, že to priláka k volejbalu viac divákov. Možno na to niekto v telke narazil, zistil, že na Myjave sa hrá volejbal, zapáčilo sa mu to a príde. Hodnotím to pozitívne," povedal myjavský režisér hry. Pre nesprávne nastavenie na talianskej strane nefungoval v prvých dvoch setoch Challenge, ale napokon sa problém podarilo na diaľku vyriešiť. "Na Challenge sme sa tešili, pretože ani jeden z nás s tým nemal doteraz skúsenosť. Som rád, že som to rozbehlo." Prítomnosť televíznych kamier potešila aj komárňanského Petráša. "Som rád, že sa do slovenského volejbalu vnášajú medzinárodné prvky. Bola to super organizácia, malo to úroveň," dodal Petráš.

Myjavské šťastne stiahnuté trenky

Je normálne, že s dobrými výsledkami funguje aj tímová chémia. Myjavčania sa volejbalom vyslovene bavia a je čas aj na "srandičky." Po tom, ako Matúš "Krtko" Konc v stredu premenil mečbal, mu v klbku myjavskej radosti ktosi stiahol trenky. Bol to smečiar Erik Watzka, ktorý nám to po zápase ozrejmil. "Celé to na tréningu vymyslel práve Krtko. Po dôležitom bode, alebo peknom bloku si nesypeme, ale stiahneme súperovi trenky. Vzniklo to zo srandy a odkedy to robí, tak vyhrávame. Takže sú to šťastne stiahnuté trenky," usmial sa Watzka, ktorý je so 14 esami na druhom mieste za skúseným prešovským bombardérom Martinom Sopkom. st.

Myjavu aj Komárno majú najbližšie na programe prvé zápasy štvrťfinále Slovenského pohára. Komárno sa v stredu 23. októbra predstaví v Nitre, Myjava o deň neskôr nastúpi v Prešove.

Šťastne stiahnuté trenky Matúša Konca. FOTO: SVF

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #