V 1. kole Slovenského pohára mužov výhry Myjavy v Prešove a Komárna v domácom prostredí

03. 11. 2021 - SVF+kluby

V stredu sa odohrali prvé zápasy 1. kola Slovenského pohára mužov, v ktorom vyzvali Prešovčania hráčov Myjavy a majstrovské Komárno zase privítalo vo svojej hale tím VKP Bratislava. Domácim tímom sa darilo striedavo, keď Prešovčania uhrali v domácom prostredí proti zverencom trénera Martina Pipu len jeden set a rovnako jeden set dovolili uhrať hosťom z Bratislavy aj hráči Komárna. V prvých zápasoch sa bodovo blysli smečiar Myjavy Matúš Konc, ktorý zaznamenal 26 bodov rovnako ako univerzál VKP Ľuboš Kostoláni. Za Prešov zase nastúpil na prvý súťažný zápas v tomto ročníku reprezentačný nahrávač Samuel Goč, ktorý pôsobil minulú sezónu v Košiciach.

Tretí zápas 1. kola sa odohrá 16. 11. 2021 o 18.00 hod, keď VK OSMOS Prievidza nastúpi proti TJ Slávii Svidník.

Odvety sú na programe 24. 11. 2021.

 

1.kolo turnaja o Slovenský pohár vo volejbale mužov 2021/2022 – na odvety – streda:

VK MIRAD UNIPO PREŠOV – TJ SPARTAK MYJAVA 1:3 (-23, 18, -19, – 22)

Rozhodovali: Smolko, Hudák - Koháni, Andruščák, 66 divákov.

VK MIRAD UNIPO: Smolej 6, Mikovčík 3, Lamanec 15, Ščerba 21, Jendrejčák 12, Porubský 2, liberovia T. Lampart a Suchanič (M. Sopko st. 10, Goč 0). Tréner: E. Digaňa.

TJ SPARTAK: Pokopec 12, Mačuha 8, Konc 26, Watzka 8, Zeman 10, Valo 1, liberovia Ochodnický a Paňko (Šíma 0, Barták 0, Viskup 1). Tréner: M. Pipa.

 

Prešovčan Lukáš Smolej útočí proti dvojbloku Myjavy. FOTO Veronika Mihalíková

Erik Digaňa (tréner VK MIRAD UNIPO Prešov): „Potvrdili sa moje slová z tréningu. Mysleli sme si, že sme neporaziteľní. Na jednej strane bude táto prehra poučná. My na Myjavu máme. Pôjdeme tam jednoznačne vyhrať, ale je to dobrá skúsenosť, aby mladí chlapci, ktorí si myslia, že všetko ide automaticky, tak nejde. Musia začať od každého tréningu. K zápasu, neubránili sme kľúčového hráča Myjavy, koncentrácia nám opadla. Myjava hrala odvážne, hlavne na servise. My sme urobili enormné množstvo chýb. Len jedným okom som nahliadol do štatistiky a urobili sme tuším 26 chýb za 4 sety, čo som ešte nezažil tento rok.“

Martin Pipa (tréner TJ Spartak Myjava): „Boli sme pripravení na to, že Prešov na nás zatlačí servisom. Veril som tomu, že sa s tým náš príjem vysporiada. Počas celého zápasu som tŕpol, až do poslednej lopty. Mrzí ma z našej strany sa vyskytli také juniorské, kadetské chyby, ktoré tam vôbec nemuseli byť a mohol byť ten výsledok možno ešte priaznivejší. Ale klobúk dole pred Prešovom, pretože nás porazili pred týždňom 3:0 a nie, že by nás to poznačilo, ale som rád, že sme tú facku dostali. Síce sme s nimi teraz v pohári vyhrali, ale máme na čom ešte pracovať. V odvete očakávam od Prešova výborný servis a dúfam, že my sa zlepšíme na prihrávke. Trošičku lepšia komunikácia. Stále to je otvorené, bude to boj a budem rád, keď to zvládneme.“

Hráči zápasu: Martin Sopko st.  (Prešov) – Dominik Valo (Myjava)

 

RIEKER UJS KOMÁRNO – VKP BRATISLAVA 3:1 (25, -18, 19, 21)

Rozhodovali: Kováč, Moravčík.

RIEKER UJS: Kohút 15, Kasperkevič 3, Ogurčák 15, Forró 7, Mlynarčík 16, Kubš 9, libero Turis (Rak 0, Jalovecký 0, Százvai 4). Tréner G. Chochoľák.

VKP: Yacoubou 8, Tarabus 12, Kostoláni 26, Trubač 15, Prešinský 9, Zaťko 2, libero Jakubík (Malina 0, Vančo 0, Jurík 0). Tréner: M. Kalný.

Obrana v poli v podaní Martina Turisa a Františka Ogurčáka z Komárna. FOTO Róbert Mihalička

Gabriel Chochoľak (tréner Rieker UJS Komárna): “Bol to opäť ťažký zápas. V prvom sete sme ušli hrobárovi z lopaty, už nás takmer mali, ale našim charakterom a striedaniami, ktoré sme spravili, sa nám to podarilo otočiť, čo je super. Celkovo som so zápasom spokojný, v našej hre sa vyskytli chyby, ktoré sú však súčasťou možno aj únavy vzhľadom na množstvo zápasov, ktoré hráme. Je preto ťažké v niektorých momentoch udržať aj koncentráciu, ale klobúk dole, že sme to nakoniec dokázali vyhrať, lebo vždy, keď sme si vytvorili náskok, VKP to dotiahol. Nie je preto jednoduché hrať pod tlakom, ale napokon sme tento zápas strhli na našu stranu, teším sa z toho a chlapcom gratulujem."

 

Matúš Kalný (tréner VKP Bratislava): "Samozrejme, škoda, lebo sme mali jednoznačne vyhrať prvý set, vyhrávali sme 23:20, ale znova sme našimi hlúpymi chybami o prvý set prišli. Ak by sme vyhrali prvý set, druhý sme vyhrali, vedieme 2:0 a sme na konci. Vtedy by sa zápas inak vyvíjal, takto sme si to pokašľali už v prvom sete. Na to, aby sme v tejto lige, alebo aj v hocijakom inom zápase vyhrali, potrebujeme dobrý výkon celého družstva. Nám to vychádza tak, že raz má niekto time-out a potom za niekto iný. S troma či štyrmi hráčmi sa jednoducho zápas vyhrať nedá. Ak podajú všetci hráči výkon na úrovni svojich možností, tak budeme vyhrávať, ale ak z toho vždy niekto vypadne, tak sa budeme trápiť. Na druhej strane Emo Kohút zahral excelentne, gratulujem súperovi a vidíme sa v odvete."

Hráči zápasu: Emanuel Kohút (Komárno) – Ján Tarabus (VKP)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  • Niké je tipovanie

partneri

  • hlavní partneri Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR   Auto Lamač    respect
  • reklamní partneri       NFA Group
  • reklamní partneri Kv.Řezáč Hudos  Rona   millennium
  • exkluzívni dodávatelia športového materilálu Errea       Fourteen         Mizuno
  • exkluzívni dodávatelia tovaru Vöslauer3XP - iontový nápojKávoholikdm drogerie markt 
  • mediálni partneri JOJ Šport   Denník Šport    SVF TV  
  • mediálni partneriTASR