Už cez víkend na Štrbskom plese 2. majstrovstvá Slovenska v Snow Volleyballe

28. 02. 2019 - Michal Bachratý, SVF

Aj tento rok sa na Štrbskom plese uskutoční parádny volejbal na snehu. FOTO: Radovan Stoklasa

Po minuloročnom prvom ročníku majstrovstiev Slovenska v snow volejbale, sa opäť na Štrbskom Plese uskutoční 2. ročník národného šampionátu. V atraktívnom prostredí pod tatranskými končiarmi sa počas prvého marcového víkendu (2. - 3. marec 2019) predstavia muži i ženy. Oproti minulému roku nastala vo volejbale na snehu zmena pravidiel.

Družstvo sa skladá z troch hráčov a jedného náhradníka (striedajúceho hráča). Počas jedného setu má družstvo povolené dve striedania (týkajúce sa rôznych hráčov). Sety sa hrajú do 15 bodov s minimálne dvojbodovým rozdielom. Dotyk pri bloku sa nezapočítava ako odbitie družstva. Družstvá si menia strany, keď sa súčet bodov rovná násobku piatich. Prvenstvo medzi mužmi obhajuje Martin Šmahel s Michalom Kollárom, minuloročné majsterky Slovenska Lenka Vandáková a Alica Bertová tentokrát na turnaji štartovať nebudú. Spoluorganizátorom turnaja je obec Štrba.

Foto z minulého roka na Štrbskom plese. FOTO: Radovan Stoklasa

Martin Kraščenič, prezident Slovenskej volejbalovej federácie: „V areáli doskočiska mostíka na Štrbskom Plese nás čaká repríza z minulého roka a verím, že bude úspešná. O tituly majstrov Slovenska sa bude bojovať tentoraz dva dni, nových šampiónov spoznáme v nedeľu popoludní. Podľa informácií od organizátorov z Media Fresh je na mieste 70 cm snehu, prípravy finišujú a v porovnaní s vlaňajškom, kedy teplota klesla aj na -20 stupňov, sa počasie umúdri. Verím, že volejbal na snehu priláka k mostíku veľa fanúšikov a hráčom želám veľa športovej kvality i šťastia v boji o majstrovské poháre a bude to dobrá propagácia snow volejbalu ako nového a populárneho trendu.“

Michaela Cibulová, koordinátorka pre beach a snow volejbal SVF: "Som rada, že aj tento nový druh volejbalu – Snow Volleyball, si u nás našiel svojich priaznivcov a je o podujatie majstrovstiev Slovenska taký záujem. Nakoľko je veľký predpoklad, že Snow Volleyball bude zaradený do programu zimných OH v roku 2026. Na domácom šampionáte sa zúčastní 11 mužských družstiev a 8 ženských, medzi ktorými budú aj vlaňajší majstri a účastníci historicky prvých majstrovstiev Európy. Zároveň sa tu predstavia aj hráčky, ktoré v tejto sezóne štartovali na turnajoch európskej série v Rusku a v Turecku. Okrem nich budeme v akcii na snehu vidieť aj viacerých majstrov Slovenska v beachvolejbale. Diváci tak môžu sledovať naozaj kvalitné zápasy s tým najlepším obsadením a zažiť skvelý sprievodný program v atraktívnom prostredí."


Martin Šmahel, obhajca prvenstva: „Môj prvý kontakt s volejbalom na snehu bol vlani na Štrbskom, chcel som si len pre zábavu skúsiť plážový volejbal v zime a ešte sa nám aj podarilo vyhrať. Čiže nemali sme žiadne očakávania, ani znalosť súperov, keďže každý sa s chladom a snehom pod nohami vysporiada inak. Tento ročník bude pre mňa však ešte väčším otáznikom, hrá sa v trojiciach čo je úplne odlišný systém hry. Takže sa necítim ani ako favorizovaný hráč, veľa sa zmenilo. V zozname prihlásených družstiev vidím aj skúsené mená a silné tímy. Navyše sa podľa stanov hrá K.O. systémom a bez nasadených trojíc, čo značne znevýhodňuje kvalitné alebo rovnocenné družstvá, ktoré sa ocitnú proti sebe hneď v prvom kole. Jednoducho, aj drobné zaváhanie môže spôsobiť koniec na turnaji. Tento rok naše družstvo doplní Marek Jány a Ľubo Nemec a plánujeme si užiť túto dobrú partiu, hru, atmosféru a zabojovať minimálne tak, ako pred rokom.“

Program turnaja:
Sobota, 2. marec 2019
od 9.00 h: skupinové zápasy muži/ženy
16.00 h: snow after párty

Nedeľa, 3. marec 2019
od 9.00 h: vyraďovacie zápasy
15.00 h: slávnostný ceremoniál, dekorácia najlepších

Akreditácie pre médiá na kontakte: Michal Bachratý, 0908 719 578

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • generálny reklamný partner ME žien na SlovenskuSTRABAG
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAG
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #