UKF Nitra zdolala v dráme 1. BVK a vynútila si rozhodujúci tretí zápas

09. 04. 2017 - SVF + Volley Project UKF Nitra, Ján Csillág

Nitranky si vynútili rozhodnutie v Bratislave. FOTO: Ján Csillág

Meno druhého finalistu extraligy žien sa dozvieme až v stredu večer. Volejbalistky Volley project UKF Nitra totiž vyhrali v dnešnom dramatickom druhom semifinále nad 1. Bratislavským volejbalovým klubom 3:2 a vyrovnali sériu na 1:1. O tom, kto sa stretne vo finále s obhajcom titulu VK Slávia EU Bratislava, sa rozhodne v stredu 12. apríla o 17:00 v bratislavskej hale PKO.

Extraliga žien - semifinále (2. zápas):
Volley project UKF Nitra - 1. Bratislavský volejbalový klub 3:2 (23, -19, 19, -21, 12) - štatistika
Zápas trval: 121 min, rozhodovali: Szász a Sarka
/stav série 1:1/
Nitra: Poláčková 8, N. Stümpelová 18, Lukáčová 1, Tužinská 15, Frindtová 11, Richweissová 19, libero Španková (Hradecká 8, V. Stankovianska 0). Tréner: M. Rašner.
1. BVK: Ševarika 17, Cigániková 15, Trach 16, Staňková 12, Candráková 12, Ovečková 1, libero Jagodzinska (Hudecová 3). Tréner: T. Varga.

Martin Rašner, tréner Nitry: "Som veľmi rád, že sa nám podarilo vyrovnať sériu na 1:1. V play off je dôležité víťazstvo a je jedno, či je to 3:0, 3:1, alebo 3:2. Teraz budeme mať dva dni voľno a v stredu sa hrá rozhodujúci zápas. Obidve družstvá sú rovnako blízko a ďaleko od finále. Rozhodujúci zápas bude o tom, kto bude na tom v danú chvíľu lepšie fyzicky, psychicky a bude mať možno aj viac šťastia. Babám veľmi pekne ďakujem, vyšiel nám cieľ vrátiť sériu do Bratislavy. V závere tajbrejku podala excelentný výkon Stümpelová. Myslím, že diváci dnes videl veľmi dobrý zápas, o čo sa postarali oba tímy."

Tomáš Varga, tréner 1. BVK: "Nezachytili sme úvod stretnutia a prvý set nás stál veľa síl. Druhý set sme zvládli veľmi dobre, ale od stavu 1:1 na sety to bol veľký boj o každú loptu. Nitra dnes hrala dobre a bojovala. My sme v určitých momentoch bojovali sami so sebou. Štatistiky sme nemali zlé, ale chýbal nám pokoj v kľúčových momentoch. Tajbrejk bol o šťastí a viac ho mali domáce. V rozhodujúcom zápase máme domáce prostredie a budeme vo výhode. Ciele sa nememia, do každého zápasu ideme s tým, že chceme vyhrať."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #