UKF Nitra doma hladko zdolala Nové Mesto a dotiahla sa na čelo tabuľky

24. 10. 2021 - SVF + kluby

Nitrianky zvíťazili vo štvrtom extraligovom stretnutí za sebou. FOTO: TASR

Hráčky Volley project UKF Nitra zvíťazili v nedeľňajšom domácom zápase 6. kola základnej časti extraligy žien aj v priamom prenose JOJ Šport nad tímom VK Nové Mesto nad Váhom po jednoznačnom priebehu v troch setoch.

V drese UKF prvýkrát v sezóne nastúpila Michaela Španková, reprezentačné libero, naopak, hostkám chýbala skúsená univerzálka Lucia Poláčiková. Výborným výkonom a 21 bodmi pomohla k výhre Nitry smečiarka Romana Hudecová.

Televízny súboj obohatilo hudobné vystúpenie Desmodu a Roba Šimka, ktorí zložili pre UKF Nitra tímovú prieseň "Je to v nás" a prezentovali ju spoločne s bubeníkmi z brazílskej školy samby Campana Batucada. Zápas si osobne pozrel aj brazílsky veľvyslanec na Slovensku, Jeho Excelencia Eduardo Gradilone.

Nitrianky dosiahli štvrté víťazstvo za sebou (4-1) a dotiahli sa na vedúcu Sláviu EU Bratislava, oba tímy majú na konte po 12 bodov, "slávistky" sú na čele vďaka lepšiemu pomeru setov. Novomešťanky po výbornom vstupe do sezóny zaznamenali tretiu prehru v sérii (3-3) a klesli na 4. priečku.

Extraliga žien - základná časť - 6. kolo - nedeľa:

VOLLEY PROJECT UKF NITRA - VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 3:0 (16, 16, 14)
Rozhodovali: Královič a Dovičovič, 150 divákov

UKF Nitra: Bodnárová 7, R. Vojtechová 2, Krajčírová 4, Hudecová 21, Vanessa 12, Ana Flávia 3, libero Španková. Tréner: F. Bočkay.
Nové Mesto: Rešutíková 1, Čierna 4, Balberčáková 2, Veliká 10, Martáková 6, Háberová 1, libero Bojňanská (Vassová 2, Viedenská 0). Tréner: J. Šujan.

Hráčky zápasu: Ana Flávia Galvaová (UKF Nitra) - Tatiana Bojňanská (Nové Mesto)

Smečiarka Romana Hudecová prispela k výhre UKF 21 bodmi. FOTO: TASR

František Bočkay, tréner UKF Nitra: "Dnes sme výborne bránili a dohrávali tieto situácie, to bol základný kameň nášho úspechu. Spolu so šou pred zápasom a po druhom sete si myslím, že to bola výborná televízna reklama na volejbal."

Pavel Bernáth, asistent trénera UKF Nitra: "Dnes sme zvládli Nové Mesto jednoducho, ale nemyslím si, že to tak bude vždy, lebo dnes to bol špecifický zápas. Nové Mesto je kvalitné družstvo, bez ohľadu na dnešný výsledok."

Juraj Šujan, tréner Nového Mesta: "Osobne som sa tešil na tento televízny zápas. Žiaľ, z objektívnych príčin sme neboli v kompletnom zložení. Pre náš veľmi úzky káder je neprítomnosť každej hráčky veľmi citeľnou stratou. K zápasu sa môžem vyjadriť len krátko. V žiadnej hernej činnosti sme domáce neprevýšili. Neprišli sme ako favoriti a neodišli sme po zápase ako bojovníčky. V našej hre bolo veľmi málo pozitívneho. Neboli sme trpezlivé, nehrali sme to, čo dokážeme. Netrápi ma prehra. Trápi ma herný prejav, ktorým sme sa prezentovali pred našimi fanúšikmi. Ďakujem všetkým, čo veria v nás a podporujú nás, aj keď to nejde. Domácim blahoželám k trom zaslúženým bodom a k víťazstvu. Už teraz sa sústredíme na nasledujúci domáci zápas. Verme, že v ňom nájdeme svoju tvár."

Program, tabuľku, štatistiky a live prenosy nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #