UKF Nitra deklasovala Prešov, historické víťazstvo Brusna

20. 10. 2019 - SVF + kluby

UKF Nitra zdolala doma Prešov hladko 3:0. FOTO: Miroslav Slávik

Volejbalistky VK Brusno sa v nedeľu večer dočkali historicky prvého víťazstva v najvyššej súťaži. V 4. kole parfems.sk extraligy vyhrali na palubovke Hit UCM Trnava 3:1. S tromi bodmi patrí tímu to stredu Slovenska priebežné siedme miesto. Tretie víťazstvo v sezóne zaznamenali volejbalistky Volley project UKF Nitra, ktoré zdolali na domácej palubovke VK Prešov hladko 3:0. Prešov je ako posledný tím bez víťazstva a bez bodu.

V Nitre to bola jasná záležitosť favorita. Prvý set vyhrali domáce hráčky 25:6, keď od stavu 7:4 do 24:4 bola na servise nahrávačka Daniela Hradecká (v zápase si pripísala 5 es). Nitra nepoľavila ani v druhom sete, ktorý získala v pomere 25:11. Najvyrovnanejšie bolo tretie dejstvo, ale ani v ňom sa dráma nekonala a Nitra ho vyhrala 25:19. Najviac bodujúcou hráčkou duelu bola domáca smečiarka Bianka Bodnárová (13 bodov), pre ktorú to bol špeciálny duel, pretože do Nitry prišla v lete práve z Prešova.

Nováčik z Brusna sa dočkal prvého víťazstva v najvyššej súťaži v klubovej histórii, keď si odniesol tri body z Trnavy za víťazstvo 3:1. Brusno viedlo 2:0 na sety a 17:13, ale domáce volejbalistky otočili na 19:17 a napokon znížili na 1:2. Podobný priebeh mal aj štvrtý set, tentokrát však so šťastným koncom pre Brusnianky. Trnava prehrávala 11:17, no v koncovke vyrovnala a dokonca aj viedla 23:22. K setbalu sa však nedostali a napokon tretí mečbal premenila blokom Brazílčanka Silvia Jančoková. Brusno vyhralo na esá 12:9, na bloky 9:8. Severomacedónska univerzálka Brusna Ana Fasulevová si pripísala 22 bodov (4 esá, 1 blok). Na domácej strane mala 19 bodov (3 esá) Nina Vasková. Trnava sa z Brusnom stretne aj vo štvrťfinále Slovenského pohára.

Brusno sa dočkalo prvého víťazstvo v klubovej histórii. Ilustračné foto: Alex Mistrík.

parfems.sk extraliga žien - základná časť - 4. kolo - nedeľa:

VOLLEY PROJECT UKF NITRA - VK PREŠOV 3:0 (6, 11, 19)
Rozhodovali: Kováč a Henček, 60 divákov.

Nitra: Bodnárová 13, Šandrková 10, Ondrejková 10, Richweissová 1, Peťková 6, Hradecká 7, liberá Španková a Žúdelová (Budáčová 0, Bezáková 0). Tréner: F. Bočkay.
Prešov: Vrabcová 0, Dudarenková 1, Kotuličová 1, Sviteková 8, Pisarčíková 3, Gavronová 3, libero Nehilová (Novotná 0, Jurkovičová 2). Tréner: R. Németh.

MVP: Daniela Hradecká (UKF Nitra)

František Bočkay, tréner Nitry: "Na dnešný zápas sme sa pripravovali zodpovedne. Mali sme cez týždeň ´chrípkove prázdniny´, tak dostali príležitosť všetky hráčky, ktoré boli schopné hrať a poradili si so zápasom veľmi dobre. Výborne sme servovali a dobre dohrávali situácie, bolo to dôležité presne tak ako udržať koncentráciu počas celého zápasu. Pracujeme ďalej."

Pavel Bernáth, asistent Nitry: "Zápas proti Prešovu bol pre mňa vždy sviatok. Dnes tomu tak nebolo."

Roman Németh, tréner Prešova: "Žiaľ z našej strany nie je opäť čo hodnotiť."

Radosť volejbalistiek UKF Nitra po hladkom víťazstve nad Prešovom. FOTO: Miroslav Slávik.

HIT UCM TRNAVA - VK BRUSNO 1:3 (-18, -23, 19, -24)
Rozhodovali: Gerboc a Moravčík, 80 divákov.

Trnava: Sukovská 7, Grófová 6, Behúnová 12, Límová 0, Vasková 19, Povrazníková 11, libero Sedlářová (Kubová 1, Vojtechová 7). Tréner: R. Filípek.
Brusno: Delsinová 6, Tomková 10, Jančoková 2, Fasulevová 22, Štubniaková 3, Silvaová 18, libero Patáková (Kubš 0, Homolová 2, Ondreičková 0). Tréner: L. Šmída.

MVP: Nina Vasková (Trnava)

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Bojovali sme, dva sety nám žiaľ ušli v koncovkách, ale v podstate bolo Brusno celý zápas o krok pred nami. Opäť sme sa trápili na prihrávke, neostáva nám iné, ako ďalej na tom pracovať. Bojovnosť a nasadenie nám nechýbalo, čo je dobré, o pár dní sa stretneme opäť."

Lukáš Šmída, tréner Brusna: "Prvá výhra v extralige - veľmi sa tešíme. Naše prvé víťazstvo už síce mohlo prísť skôr, ale nevadí, stále sme ešte iba na začiatku našej novej cesty. Sme radi, že sme sa dočkali a trpezlivo pracujeme ďalej. Aj napriek výhre nemôžem vyjadriť 100%-nú spokojnosť. Zápas sme mali vyhrať 3:0, bola to naša obrovská chyba v treťom sete. Upustenie z koncentrácie, už sme si mysleli, že je to vyhraté a začali sme opäť kopiť chyby. Zo zápasu, ktorý sme mali pod kontrolou, sa nakoniec stala dráma. Som však rád, že sme sa dokázali opätovne skoncentrovať a koncovka štvrtého setu patrila našťastie nám. Sú to pre nás obrovské skúsenosti a posúvame sa od zápasu k zápasu. Družstvo má potenciál a to je dôležité."

Branislav Matejovský, asistent Brusna: "Do zápasu sme nastupovali s jedným a jasným cieľom, a to zdolať nášho súpera. Po taktickej stránke sme sa na súpera pripravili dostatočne. V treťom sete sa družstvo súpera dotiahlo po našich vlastných chybách a nakoniec sme set prehrali. Štvrtý set sa nám podarilo hrať znova svoju hru a som veľmi rád za naše prvé víťazstvo. V ďalšom kole nás čaká Prešov, na ktorý sa znova budeme poctivo pripravovať a verím, že na východnom Slovensku sa nám podarí uspieť."