UKF Nitra a Slávia EU naďalej bez prehry, zápas v Pezinku nedohrali

17. 10. 2020 - SVF + kluby

Pirane Brusno si z Nitry body neodviezli. V útoku univerzálka Lenka Kvasnová. FOTO: Miroslav Slávik

Tri stretnutia 5. kola základnej časti mala v sobotu na programe ženská volejbalová extraliga. V úvodných dvoch sa zrodili jednoznačné víťazstvá favoritov - Volley project UKF Nitra si doma poradil v troch setoch s VK Pirane Brusno, Slávia EU Bratislava rovnako v troch setoch uspela na palubovke VK Prešov. Stretnutie Strabag VC Bilíkova Pezinok s Hit UCM Trnava rozhodcovia predčasne ukončili v závere druhého setu po odchode hosťujúceho družstva z ihriska.

Nitrianky a "slávistky" sú v novom ročníku naďalej stopercentné. Tím UKF je s piatimi výhrami na čele poradia, Slávia má na konte štyri víťazstvá a ako jediná ešte nestratila ani set. Naopak, na prvú výhru aj získaný set stále čakajú Prešovčanky. V domácom prostredí proti obhajcovi titulu z predminulej sezóny Slávii predviedli bojovný výkon, ale favoritky kontrolovali priebeh, nepripustili prekvapenie a zvíťazili 3:0 (16, 13, 16). Najviac bodov v stretnutí získala brazílska blokárka Slávie Raquel Loffová (14), sekundovali jej spoluhráčky smečiarky Zuzana Šepeľová a Simona Jelínková, ktoré si pripísali po 13 bodov.

Univerzálka domáceho Prešova Viktória Novotná v útoku. FOTO: FB, Volejbal Prešov

Univerzálka domáceho Prešova Viktória Novotná v útoku. FOTO: FB, Volejbal Prešov

Súboj našich tohtosezónnych zástupcov v pohárovej Európe vyznel pod Zoborom jasne v prospech domácej Nitry. Brusno v tomto stretnutí viedol Tibor Štrajánek, ktorý nedávno rozšíril realizačný tím Piraní. V ich drese sa po prvý raz predstavila aj venezuelská smečiarka Johenlis Belisariová, s 8 bodmi bola najviac bodujúcou hráčkou hostiek, so spoluhráčkami však nedokázala odvrátiť výsledkovo jednoznačnú prehru 0:3 (-12, -16, -17). Domáce volejbalistky si pomohli 11 esami a 7 blokmi, smečiarka UKF Erika Bočkay zaznamenala 15 bodov.

Venezuelská smečiarka Belisariová v drese Piraní, vpravo tréner Tibor Štrajánek. FOTO: Miroslav Slávik

Venezuelská smečiarka Belisariová v drese Piraní, vpravo tréner Tibor Štrajánek. FOTO: Miroslav Slávik

V Pezinku domáce hráčky Strabagu viedli nad Trnavou 1:0 (25:15) a 21:8 v druhej časti, keď arbitri stretnutie predčasne ukončili. Družstvo hostí predtým na protest opustilo ihrisko; za domáci tím nastúpila na poste libera aj hráčka, ktorá nebola takto označená v zápise. O ďalšom postupe by mala rozhodnúť Súťažná komisia SVF.

Zo súboja Strabag - Trnava. FOTO: FB, VTC Pezinok

Extraliga žien - základná časť - 5. kolo - sobota:

VK PREŠOV - SLÁVIA EU BRATISLAVA 0:3 (-16, -13, -16)
Rozhodovali: Porvazník a Ľ. Soták, bez divákov

Prešov: Lukáčová 2, Gécziová 0, Pisarčíková 10, Kotuličová 6, Novotná 7, Gavronová 8, libero Šromovská (Čermáková 3, Grocká 0). Tréner: R. Németh.
Slávia EU: Páneková 5, Palkovičová 11, Jelínková 13, Raquel 14, Bruna 2, Šepeľová 13, libero Magdinová (Bátovská 2, Ella Erteltová 3). Tréner: M. Matušov.

Hráčky zápasu: Viktória Novotná (Prešov) - Ella Erteltová (Slávia EU)

Roman Németh, tréner Prešova: "Dnes nám Slávia dala lekciu efektivity. Bez ohľadu na to, že od začiatku mali zápas vo svojich rukách, boli pasáže, keď sme boli 'pozerateľní'. Opäť však boli v každom sete série, keď sme neprihrali a po vysokých loptách sme nerobili side-out. Naďalej je naším problémom komunikácia na 'freebale', kde nám chýba pokoj a sebadôvera. Ak to zvládneme a dodržiavame dohodnuté veci, tak naša hra vyzerá. Na to, v akom zložení sme nastúpili, tak sme až na pár výnimiek podali dobrý výkon, aj keď výsledok je krutý."

Michal Matušov, tréner Slávie EU: "Aj keď sme sa miestami prispôsobovali hre súpera, hrali sme to, čo nám stačilo a vezieme si domov tri body. V takýchto zápasoch sa musíme naučiť byť precízni a koncentrovaní v každej hernej činnosti a odviesť ich na sto percent od začiatku do konca. Dnes tam bolo viacero nevolejbalových vecí a v ľahkých obranných činnostiach chýbal dôraz na absolútnu kvalitu realizácie, ktorá súvisí s napätím a očakávaniami."

Prešovskí fanúšikovia na diaľku zablahoželali k piatkovým 16. narodeninám hráčke súpera Alexandre Fričovej, pridali sa aj

Prešovskí fanúšikovia na diaľku zablahoželali k piatkovým 16. narodeninám hráčke súpera Alexandre Fričovej, pridali sa aj "slávistky". FOTO: FB, Slávia Ekonomická univerzita

VOLLEY PROJECT UKF NITRA - VK PIRANE BRUSNO 3:0 (12, 16, 17)
Rozhodovali: Szász a Henček, bez divákov

UKF Nitra: Bodnárová 12, Caroline 9, Ramajová 3, E. Bočkay 15, Vanessa 13, Kupčiová 6, libero Španková. Tréner: F. Bočkay.
Brusno: Sanayová 1, Dlhošová 6, Ana Clara 2, Kvasnová 2, Belisariová 8, Pencová 4, libero B. Patáková (Tomková 1, Vrabcová 0). Družstvo viedol: T. Štrajánek.

Hráčky zápasu: Vanessa Silva (UKF Nitra) - Johenlis Belisario (Brusno)

FOTO: Miroslav Slávik

František Bočkay, tréner UKF Nitra: "Výborný kolektívny výkon s minimom chýb, takto sme si to ani nepredstavovali. Náš tím dnes pristúpil k zápasu veľmi zodpovedne a taký bol aj náš výkon - koncentrovaný a odvážny. Boli sme pripravení aj na štvrtú legionárku v ich farbách. Výborne sme prihrávali a následne útočili. Ešte raz, výborný kolektívny výkon."

Pavel Bernáth, asistent trénera UKF Nitra: "Rýchly a bezbolestný zápas."

Tibor Štrajánek, tréner Brusna: "Dnes mala Nitra zápas pod kontrolou úplne od začiatku. Zatlačili nás agresívnym podaním, nedokázali sme si dobre prihrať a následne zaútočiť. Naopak, my sme podávali veľmi opatrne, nevytvorili sme na súpera žiadny tlak a vtedy sa veľmi ťažko bráni. Nemohli sme využiť náš útočný potenciál stredom siete a ťažko sme sa presadzovali v útoku proti dobrej obrane súpera. Chceli sme to Nitre dnes skomplikovať, ale domáci tím hral veľmi dobre a s prehľadom zvíťazil. V našom tíme bola najviac bodujúca hráčka z Venezuely Johenlis Belisariová, ktorá po povinnej karanténe a troch tréningoch podala solídny výkon a určite bude pre nás veľkým prínosom. Zápas mal aj niekoľko pekných momentov, ktoré by však viac ocenili domáci diváci, ak by mohli byť v hale. Sme však vďační za to, že sme mohli hrať; všetci veríme, že súťaž bude pokračovať a naša výkonnosť bude postupne narastať."

STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK - HIT UCM TRNAVA nedohrali

Jaroslav Hančák, asistent trénerky Strabagu: "Došlo k zámene, Kováčová bola napísaná ako libero a Mattová ako smečiarka, mali vymenené pozície. Do priebehu zasiahli prakticky až v koncovke druhého setu, nemalo to teda žiadny vplyv na výsledok prvého ani druhého setu. S hrou sme určite spokojní, hrali sme dobre a agresívne v útoku aj na podaní, postupne sme zlepšili aj obranu na sieti. Žiaľ, zápas sa napokon skrečoval."

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Ak hráme extraligu a nie horehronský prebor a príde k takým situáciám, ako prišlo, tak by mal niekto zakročiť a rozhodnúť. Žiaľ, to sa nestalo. Takže dnešný zápas, zatiaľ, nemá víťaza. Je neprípustné, aby sa hráčky prezliekali počas zápasu z dresu do dresu. Rázne odmietam byť súčasťou takéhoto predstavenia."

Program, tabuľku, štatistiky a live prenosy nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČMIKASAKAVOHOLIK
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #