Turis sa upísal Unterhachingu. Ponuku mu dal Chrtiansky

10. 10. 2018 - Filip Hudec, SVF

Martin Turis počas Zlatej európskej ligy v Poprade. FOTO: SVF

Dvojnásobný majster Slovenska Martin Turis si krátko pred začiatkom novej sezóny našiel angažmán. Dvadsaťpäťročné libero s reprezentačnými skúsenosťami sa dohodlo na zmluve do konca sezóny s nemeckým tímom Alpenvolleys Haching II, ktorý bude pôsobiť v druhej nemeckej lige juh.

Rodák z Revúce sa predstavil v slovenskom tíme v tohtoročnej premiére v Zlatej európskej ligy, ale v augustových zápasoch kvalifikácie majstrovstiev Európy sa už do výberu Andreja Kravárika nedostal. "Od pôsobenia v Hachingu si sľubujem hlavne dobrý štart do ďalších sezón. Som veľmi šťastný, že si môžem zahrať v nemeckej lige. Je tu veľa zahraničných hráčov, máme mladý tím a super kolektív," povedal 20-násobný reprezentant SR.


Alpenvolleys Haching II je "béčkom" HYPO Tirol, tímu s rakúskym domicilom, ktorý bude druhý rok štartovať v nemeckej bundeslige. HYPO Tirol vedie slovenská dvojica Štefan Chrtiansky st. a Miroslav Palgut a práve z tohto smeru prišla Turisovi ponuka. "Zavolal mi tréner Chrtiansky a dal mi túto ponuku. Neváhal som ani chvíľu, skontaktoval som sa s manažérom klubu a dohodli sme sa na skúške. Po druhom tréningu mi tréner povedal, že je so mnou spokojný a že budem prínosom pre tím, tak som o dva dni podpísal kontrakt do konca sezóny," prezradil 181 cm vysoký ľavák, ktorý získal dva tituly v drese Nitry a v minulej sezóne obliekal dres Odolenej Vody v českej extralige.

Angažmán si Turis hľadal dlhšie a priznal, že už bol aj trochu nervózny. "Veľa ponúk som nemal, nedarilo sa mne, ani môjmu manažérovi nájsť dobrý klub. S liberami je to ťažké. Rozprával som sa s pár trénermi, ale vždy ostalo len pri tom. Keď prišla ponuka z Hachingu, tak som neváhal a hneď som prišiel. Som veľmi rád, že budem hrať v Nemecku, teším sa na sezónu a nové skúsenosti," dodal Turis, ktorý sa stal siedmym legionárom v tíme. Na poste libera má konkurenciu v podobe dvoch Srbov Danila Babika a Aleksandara Milovančeviča, na súpiske sú aj dvaja Bulhari, Američan a Rumun. V prípade dobrých výkonov si Turis môže zahrať aj v "ačku" Hypo Tirol v bundeslige. Debut v novom tíme môže Turis absolvovať v sobotu 13. októbra v domácom zápase proti "béčku" Friedrichshafenu.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
 • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
 • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #