Trenčín v súboji mladíkov zdolal juniorskú reprezentáciu 3:1

02. 12. 2019 - SVF + ŠŠ volejbal Trenčín

Trenčania zaznamenali prvé víťazstvo v sezóne. FOTO: ŠŠ volejbal Trenčín

Volejbalisti Trenčína vyhrali v pondelňajšom vloženom zápase 13. kola Edymax extraligy mužov v súboji mladíkov nad reprezentáciou do 20 rokov (RD SVK 2001) 3:1 a (23, -21, 16, 22) a zaznamenal prvé víťazstvo v sezóne.

V špecifickom súboji, v ktorom za juniorskú reprezentáciu nastúpili len hráči mimo strediska v Trenčína sa hral vyrovnaný volejbal. Trenčania zvládli koncovku prvého setu, keď dva bod za sebou získal Adrián Vančo (25:23). V polovici druhého dejstva sa juniori dostali do vedenia 18:13, náskok už nepustili a set vyhrali 25:21. Tretí set patril jasne trenčianskym hráčom, štvrtý sa zlomil v koncovke, ktorú lepšie zvládli domáci a pripísali si prvé tri body do tabuľky.

Najviac bodujúcim hráčom duelu bol domáci univerzál Vančo (24 bodov, 2 esá, 5 blokov), o jeden bod menej získal univerzál juniorskej reprezentácie Tobias Viskup (23 bodov, 2 bloky). Tím RD SVF 2001 sa už zajtra o 11.00 predstaví na palubovke lídra tabuľky TJ Spartak Myjava, domáci na zápas pozvali stovky študentov z miestnych škôl.