Talianky zatlačili, keď to najviac potrebovali, vraví Palgutová

02. 09. 2019 - SITA, SVF

Palgutová v útoku proti Taliankam. FOTO: Lukáš Jaseňák, Ján Súkup, Jakub Súkup

Bratislavská časť 31. majstrovstiev Európy vo volejbale žien EuroVolley 2019 vyvrcholila v nedeľu zápasom, na ktorý budú slovenské reprezentantky ešte dlho spomínať. V zápase proti Taliankam síce prehrali 0:3 na sety, ale vicemajsterkám sveta boli vyrovnaným súperom. V každom sete získali aspoň 20 bodov a do poslednej lopty vzdorovali jednému z najväčších favoritov na zisk zlata. Aj preto mohli zverenky Marca Fenoglia napriek prehre rozdávať úsmevy.

"Myslím si, že s výkonom môžeme byť spokojné. Dostali sme sa do tesných koncoviek, najmä druhý set bol veľmi vyrovnaný. Podali sme sympatický, bojovný výkon a hrali sme v rámci našich možností. Na turnaji sme dosiahli veľmi pekný výsledok. Osemfinále bolo naším cieľom a všetko ostatné bolo iba bonus," vyjadrila sa univerzálka Karin Palgutová, ktorá bola s celkovým počtom 56 bodov treťou najviac bodujúcou hráčkou Slovenska na turnaji.

Karin počas šampionátu patrila k líderkám domáceho tímu. FOTO: J. Súkup

Rodáčka z Bratislavy tiež skonštatovala, že Talianky nepredviedli svoj najlepší výkon, no v kľúčových momentoch boli lepšie. "Zatlačili, keď to najviac potrebovali. Napríklad v druhom sete to bolo 23:23, na servis prišla Egonuová a dala dve esá. Síce dnes spravila dosť chýb, ale aj tak si odohrala svoje a dala skoro 20 bodov," povedala v priestoroch mixzóny Palgutová.

Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sledovalo zápas proti Taliansku 6430 divákov, čo je nový volejbalový rekord na Slovensku. "Bolo to úžasne, chvíľami som sa necítila ako na Slovensku. Podpora fanúšikov bola skvelá, keď spievali hymnu, tak som mala zimomriavky. Ich energia nám počas turnaja veľmi pomohla," zhodnotila Palgutová a následne prezradila aj moment, ktorý si bude zo šampionátu najviac pamätať. "Určite je to výhra nad Bieloruskami 3:2. Otočili sme zápas zo stavu 0:2 a vďaka tomu sme si zaistili postup do osemfinále."

Parádna atmosféra vládla na bratislavskom zimáku až do konca. FOTO: J. Súkup

Slovenské volejbalistky tým najlepším možným spôsobom pobláznili športovú verejnosť. Napokon skončili na 12. mieste, čo je druhý najlepší výsledok v ére samostatnosti. Treba však dodať, že v roku 2003, keď skončili Slovenky deviate, prehrali v skupine všetkých päť zápasov a o umiestnenie sa delili s ďalšími troma krajinami. Teraz sa družstvu okolo kapitánky Barbory Kosekovej podarilo vyhrať tri zápasy, prvýkrát v histórii postúpiť zo základnej skupiny a v konkurencii 24 tímov uzatvárajú prvú polovicu konečného poradia.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #