Szabóová sa vracia do Nemecka. Stala sa posilou Straubingu

31. 07. 2020 - Filip Hudec, SVF

Sandra si opäť vyskúša bundesligu. FOTO: FB, Fanblock SC Potsdam Volleyball, Michael Lowin

Slovenská volejbalová reprezentantka Sandra Szabóová sa po roku vracia do nemeckej bundesligy. Dvadsaťštyriročná blokárka, ktorá v minulej sezóne pôsobila vo francúzskom Chamalieres, sa dohodla na zmluve s tímom NawaRo Straubing. O jej príchode informoval klub na svojom webe.

Pred odchodom do Francúzska si účastníčka EuroVolley 2019 v Bratislave obliekala dres SC Postupim a z návratu do Nemecka má radosť. "Chýbala mi vysoká úroveň ligy. V Nemecku je všetko skvele zorganizované a fanúšikovia vedia vytvoriť vynikajúcu kulisu," povedala pre klubový web Szabóová, ktorá pred odchodom do zahraničia pôsobila v rokoch 2013 - 2018 v Slávii EU Bratislava a volejbalovo vyrastala vo VK Komárno.

Z príchodu novej posily, tretej blokárky, má radosť aj tréner NawaRo Benedikt Frank. "Sandy sa vracia do známeho prostredia, bundesligu pozná. Je to pokojný typ, ale má veľmi dobrý charakter. S jej príchodom naša sila na bloku stúpne. Je to hráčka, ktorá už má skúsenosti, ale aj veľkú perspektívu. Teším sa na spoluprácu s ňou," uviedol na adresu 190-cm vysokej volejbalistky kouč Frank.

Szabóová prijala ponuku NawaRo najmä pre to, že dostala dobré referencie a páči sa jej filozofia klubu. "NawaRo má mladý tím s veľkým potenciálom. Najmä som však počula, že družstvo má veľkú podporu fanúšikov a tím má bojovného ducha. Toto mi v minulej sezóne chýbalo," dodala dcéra bývalého majstra sveta v kajaku a trojnásobného účastníka olympijských hier Attilu Szabóa.

Sandra Szabóová (č. 14) v reprezentačnom drese. FOTO: Peter Noskovič

V Straubingu stretne Sandra dve známe tváre, v Postupime hrávala s nahrávačkou Magdalenou Grykovou a smečiarkou Annegret Hölzigovou. Prípravu v novom pôsobisku začne 3. augusta, do Nemecka vyrazila už v piatok. Po Nine Herelovej, ktorá sa upísala Aachenu, bude zatiaľ 13-násobná slovenská reprezentantka v budúcej sezóne v bundeslige druhou Slovenkou.

Sandra bude hrať opäť v Nemecku. FOTO: Instagram: ultimateesportes

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #