Svidník po takmer dvoch rokoch zdolal Nitru, prvé víťazstvo Zvolena

19. 10. 2019 - SVF + kluby

Svidník ukončil s Nitrou sériu prehier. FOTO: Ladislav Lukáč

Volejbalisti TJ Slávia Svidník vyhrali v sobotňajšom zápase 5. kola Edymax extraligy mužov nad VKP Bystrina SPU Nitra 3:0 a ukončili štvorzápasovú sériu prehier s týmto súperom. Zverenci Petra Tholta zdolali tím spod Zobora prvýkrát od 19. novembra 2017. Svidníčania zaznamenali tretí domáci úspech v sezóne, celkovo štvrtý a v tabuľke sa vyšvihli na tretie miesto. V súboji tímov, ktoré čakali na prvý úspech v sezóne vyhrali hráči MVK Zvolen nad ŠŠ volejbal Trenčín 3:0.

Svidník mal úvodný set duelu s Nitrou jasne v rukách a vyhral ho hladko 25:13. Hostia sa v druhom dejstve otriasli, v jeho polovici viedli 14:11, ale Svidníčania pred koncovkou vyrovnali a od stavu 22:22 úradoval ukrajinský smečiar Fedorenko. Nitra sa po neúspešnej koncovke nespamätala a domáci vyhrali tretí set jasne 25:16. Svidník v štatistike es vyhral 3:0, na bloky 9:1. Najviac bodovali Dmytro Fedorenko a Lukasz Pietrzak (po 15), za hostí Ľuboš Kostoláni (12). Najužitočnejším mužom zápasu (MVP) bol domáci Bohdan Tatarenko.

Prvé víťazstvo v štvrtom zápase sezóny zaznamenal Zvolen. V súboji s mladíkmi z Trenčína zvládol lepšie koncovky prvých dvoch setov (oba vyhral 25:23) a v treťom už mal jasnú prevahu. Za domácich bodoval najviac Matúš Michalec (13), za hostí Marek Gergely (12). Zvolen vyhral na esá 6:4, v štatistike blokov mal mierne navrch Trenčín (9:7).

Edymax extraliga mužov - základná časť - 5. kolo - sobota:

TJ SLÁVIA SVIDNÍK - VKP BYSTRINA SPU NITRA 3:0 (13, 22, 16)
Rozhodovali: Höger a Porvazník, 250 divákov.

Svidník: Šellong 4, J. Hriňák 3, Fedorenko 15, Matušovský 8, Pietrzak 15, Tatarenko 13, libero S. Paňko (R. Vitko 0, Kandráč 0). Tréner: P. Tholt.
Nitra: P. Porubský 0, Malina 5, Jendrejčák 7, Kostoláni 12, Galandák 4, Kyjanica 3, libero Krajčo (Kilian 2, Barbas 0, Marinič 0). Družstvo viedol: D. Mikušovič.

MVP: Bohdan Tatarenko (Svidník)

Peter Tholt, tréner Svidníka: "Víťazstvo po dobrom výkone teší. S Nitrou sme prehrali veľa zápasov v rade a veľmi sme chceli vyhrať. Víťazstvo nás preto obzvlášť potešilo."

Daniel Mikušovič, asistent Nitry: "S výnimkou druhého setu bol súper dnes jednoznačne lepší. Vôbec sme sa nevedeli trafiť do servisu, neskôr to už aj relatívne išlo. Prehrali sme v obrane, domáci nás veľmi často ubránili a následne dohrali lopty. My sme neboli schopní spraviť to isté, takže pre mňa trošku sklamanie, lebo sme sa pripravovali na tento zápas, s tým, že sme vedeli čo budú domáci hrať a nezvládli sme to. Myslím, že to bolo hlavne v hlavách a hráči Svidníka boli jednoznačne lepší."

MVK ZVOLEN - ŠŠ VOLEJBAL TRENČÍN 3:0 (23, 23, 16)
Rozhodovali: Niklová a Holčík, 50 divákov.

Zvolen: Vrtielka 10, Orolín 5, Kenny 1, Kučera 11, Michalec 13, Kamenský 5, libero Hraňo (Kán 1). Tréner: M. Vaško.
Trenčín: Krišák 6, Š. Rzyman 9, Billich 4, Vančo 11, Gergely 12, Fejt 3, libero Ružbaský (Baslar 4, Murgaš 0). Družstvo viedol: E. Gábor.

MVP: Matúš Michalec (Zvolen)

Martin Vaško, tréner Zvolena: "V prvých dvoch setoch sme kopili veľa nepresností, čoho dôsledkom bolo, že sme sa báli o víťazstvo v týchto setoch. V treťom sete sme zredukovali aj nepresnosti a chyby a tak mali vyzerať aj tie predchádzajúce."

Erik Gábor, asistent Trenčína: "Prvé dva sety sa rozhodli v koncovkách. Vždy sme doťahovali náskok hráčov zo Zvolena. Oba sme prehrali tesne o dva body, ale podľa štatistiky tam rozhodovali naše chyby. Tretí set bol už jasne v rukách súpera a my im gratulujeme k víťazstvu."

Štatistiky, rozpis zápasov a tabuľku nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #