SVF cez plán pomoci podporí kluby a hráčov sumou viac než 300-tisíc eur

04. 06. 2020 - SVF

FOTO: Radovan Stoklasa

Slovenská volejbalová federácia (SVF) v aktuálnom období koronakrízy prostredníctvom plánu pomoci podporí kluby a hráčov sumou presahujúcou 300-tisíc eur. Návrh podpory schválila Správna rada SVF. Viac než dve tretiny balíka (208-tisíc eur) tvorí priama finančná pomoc 39 klubom - od extraligových cez prvoligové až po subjekty so štatútmi CTM (Centrum talentovanej mládeže) a TSM (Tréningové stredisko mládeže).

Ďalší balík v hodnote viac než 100-tisíc eur tvoria výrazne znížené transferové poplatky, resp. bezplatné transfery do zahraničia a aj v rámci Slovenska pre hráčov a hráčky, symbolické jednoeurové prihlášky do súťaží SVF či kompenzované náklady štyrom oblastným výborom SVF a podpora klubov v regiónoch.

"Po vypuknutí koronakrízy a diskusii so všetkými zložkami nášho hnutia sme vypracovali možné scenáre pomoci, aby sme im aspoň čiastočne pomohli riešiť najpálčivejšie problémy. Bezprostredne po novelizácii zákona v Národnej rade SR sme tak mohli pristúpiť k schváleniu tohto plánu pomoci v Správnej rade SVF. Som presvedčený, že kluby aj hráči túto priamu pomoc pocítia a pomôže im prekonať toto neľahké obdobie," povedal prezident SVF Martin Kraščenič.

ZNÍŽENÉ TRANSFERY PRE HRÁČOV

Správna rada SVF schválila návrh zástupkyne hráčov Adriany Marčekovej o transferoch do zahraničia pre sezónu 2020/2021. SVF poskytne hráčom pri transferových poplatkoch do väčšiny krajín 50-percentnú zľavu z výšky transferového poplatku vypočítaného podľa platnej tabuľky, a to bez ohľadu na vek. Transfery do druhej a nižších súťaží väčšiny krajín budú udelené bez poplatku, rovnako aj transfer pre hráčky a hráčov, ktorí pôsobili v zahraničí viac ako 10 sezón. V tabuľke transferových poplatkov budú zahrnuté dve možnosti stanovenej výšky - pre prípad, že sa kvalifikácia o postup na ME 2021 bude hrať v pôvodnom termíne (v auguste a v septembri 2020), resp. až v budúcom roku (január 2021).

POMOC PRE KLUBY DOMA

Správna rada SVF schválila návrh Súťažnej komisie SVF, ktorý má za cieľ v maximálnej možnej miere odbremeniť kluby v období pandémie. Termín podania prihlášok do súťaží sa posúva o mesiac neskôr, teda do 31. júla 2020. Oblastné výbory môžu o systéme a počte účastníkov vo svojich mládežníckych súťažiach rozhodnúť až do 31. augusta 2020. SR SVF schválila aj návrh SK SVF, aby vklad do súťaží pre každý klub bez ohľadu na to, koľko družstiev má v súťažiach, bol paušálne vo výške 1 eura. Transfery v rámci Slovenska za jednotlivca s platnosťou do 31. 12. 2020 budú bezplatné.

MARČEKOVÁ NOVOU 1. VICEPREZIDENTKOU SVF

Správna rada SVF na svojom zasadnutí v sídle SVF v Bratislave schválila ďalšie návrhy. Novou 1. viceprezidentkou SVF sa po hlasovaní členov SR SVF stala bývalá úspešná reprezentantka Adriana Marčeková. Šesťnásobná Volejbalistka roka, ktorá v Správnej rade zastupuje hráčov, nahradila vo funkcii 1. viceprezidenta Romana Holienčíka. Členstva v SR SVF sa k 3. júnu 2020 vzdal Marek Kardoš, ako nový tréner mužského národného tímu sa bude naplno venovať reprezentačným povinnostiam. Kardoš končí aj vo funkcii viceprezidenta SVF pre mládež a rozvoj.

Adriana Marčeková počas žrebu základných skupín ženského šampionátu EuroVolley 2019. FOTO: CEV

BEACHVOLEJBAL POD ŠPORTOVÝM ÚSEKOM

Správna rada SVF schválila presun sekcie plážového volejbalu pod športový úsek. Cieľom tohto presunu je koncepčné nastavenie štruktúry a zodpovednosti, vytvorenie výkonných komisií v oblasti štátnej reprezentácie a talentovanej mládeže v rámci činnosti schválených projektov Centier plážového volejbalu. Cieľom je tiež zabezpečiť všetky súvislosti s optimálnym nastavením súťaží v mládežníckych aj seniorských kategóriách. SR SVF schválila aj úpravy vykonávacích pokynov pre beachvolejbalovú mládež (U18, U20, U22) po schválení SK SVF pre plážový volejbal. Do funkcií reprezentačných trénerov mládeže v plážovom volejbale schválila SR SVF Michaelu Cibulovú (dievčatá) a Petra Vargu (chlapci).

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #