Súpermi Starej Ľubovne v baráži Revúca a Nové Mesto nad Váhom

11. 04. 2019 - Pavol Kubiš, denník Šport

Volejbalisti Revúcej sa po triumfe v I. lige pokúsia o postup do extraligy. FOTO:MVK Magnezit Revúca

Volejbalisti VKM Stará Ľubovňa, ktorí v tomto ročníku najvyššej súťaže v 28 zápasoch vyhrali iba dva sety, už poznajú mená svojich súperov o poslednú extraligovú miestenku pre sezónu 2019/20. Desiaty tím tabuľky sa o ňu na dvoch turnajoch prelínacej súťaže v Starej Ľubovni 14. apríla a v Novom Meste nad Váhom 27. apríla stretne s víťazom I. ligy MVK Magnezit Revúca a druhým tímom I. ligy VK Nové Mesto nad Váhom.

Revúčania po 20 rokoch

Po rozdelení Česko-Slovenska boli Revúčania do sezóny 1998/99 súčasťou najvyššej slovenskej súťaže. V prvých sezónach ich viedol Daniel Oravec, skúsený tréner dnes pôsobí v maďarskej Kazincbarcike. Od ich vypadnutia z elity je ich tohtoročné prvenstvo v I. lige najväčší klubový úspech. V poslednom kole im stačilo na spečatenie prvej priečky jedno víťazstvo v dvojzápase s Trnavou – vyhrali oba (3:0 a 3:1).

"Mladí hráči v tíme sa pri tých starších stabilizovali, dalo sa na nich spoľahnúť. Kolektív sa veľmi dobre zomkol a šli sme cieľavedome za prvenstvom v súťaži. Keď sme tri kolá pred koncom v Novom Meste nad Váhom vyhrali prvý z dvoch zápasov 3:0, utvrdili sme sa, že baráž má pre nás význam," hovorí prezident klubu Maroš Kumi. Keďže klub nie je majiteľom športovej haly, ktorú by na baráž musel technicky upraviť (osvetlenie, internet), bude sa v nej musieť zaobísť bez domáceho prostredia. "V každom prípade sa však pôjdeme pobiť o dobrý výsledok pre revúcky volejbal," zdôrazňuje Kumi.

Najznámejším hráčom v kádri trénera Ivana Kozlíka je bezpochyby Peter Valaštek, ktorý hral našu extraligu v Myjave a v Novom Meste nad Váhom a pôsobil aj v Česku, Poľsku či na Cypre. V kádri nájdete veľa známych mien, otcovia súčasných hráčov ako Špalda, Haluška, Ľuboš Ďuriška, Matúš Ďuriška svojho času hrávali extraligu za Magnezit. Tú si vyskúšal i Andrej Petráš, v Žiline Klimo. Jankovič, Zelený či Ľubomír Múka boli v COP Trenčín. Vo februári sa z extraligového Zvolena vrátil domov Matej Herich.

Považania po 9 rokoch

Volejbalisti Nového Mesta nad Váhom si v roku 2007 vybojovali svoj historický titul majstrov Slovenska (okrem neho získali aj jedno striebro a tri bronzy), po 8. mieste v sezóne 2009/10 sa však do ďalšieho ročníka extraligy už neprihlásili. Najúspešnejšie obdobie zažil ako hráč aj ich súčasný tréner Martin Minárik, ktorý v minulej sezóne získal majstrovský titul s juniormi. Hráči z tohto tímu tvoria časť kádra úspešného prvoligistu.

Druhú priečku znamenajúcu postup do baráže si Považania definitívne zaistili v poslednom kole dvoma víťazstvami 3:1 so Žilinou. "Dostať sa do baráže bol náš sezónny cieľ. Uvidíme, čo bude ďalej, chceme sa pokúsiť postúpiť, o všetkom však budú rozhodovať financie," poznamenal Minárik.

V kádri nechýbajú ani viacerí hráči s extraligovými skúsenosťami ako Martin Makovec, Filip Kraisl (obaja Myjava), Pavol Sokol (Trenčín, Žilina), Karol Láncoš (Púchov) a od februára aj Dominik Mračko (Zlín, Myjava). Do minulej sezóny klub nemohol pomýšľať na baráž, pretože mal farmársku zmluvu s Myjavou. S Revúcou vyhrali Novomešťania v tejto prvoligovej sezóne tri zo štyroch vzájomných duelov. Škrt k ešte lepšiemu umiestneniu im urobili napríklad aj prehry s "béčkami" Trenčína či Nitry, ktoré proti nim postavili i extraligových hráčov.

KONEČNÁ TABUĽKA I. LIGY
1. Revúca 32 24 8 82:40 70
2. Nové Mesto 32 22 10 71:43 66
3. VKP-SPU Nitra 32 21 11 70:43 61
4. Komjatice 32 17 15 63:53 52
5. Trenčín B 32 16 16 62:57 50
6. Žilina 32 16 16 61:58 49
7. VKP-SPU Bratislava 32 14 18 54:66 42
8. Trnava 32 9 23 38:82 26
9. Komárno B 32 5 27 26:85 16

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #