Superfinále Slovenského pohára sa uskutoční v Bratislave!

10. 11. 2019 - SVF

V bratislavskej Eurovia Aréne sa o Slovenský pohár bojovalo naposledy v roku 2013. FOTO: O. Bobek

Po siedmich rokoch sa o Slovenský pohár vo volejbale bude opäť bojovať v Bratislave. Superfinále žien a mužov sa uskutoční v nedeľu 9. februára 2020 v Eurovia Aréne na Pasienkoch. Naposledy sa v hlavnom meste a na rovnakom mieste uskutočnilo finále Slovenského pohára v roku 2013.

Systém pohárovej súťaže prešiel oproti minulej sezóne veľkými úpravami. Štvrťfinále a semifinále sa na rozdiel od minulosti hrá na dva zápasy (doma - vonku) a do Superfinále postúpia len dva najlepšie ženské a mužské tímy. Novinkou je aj to, že dvojice pre štvrťfinále sa žrebovali bez nasadenia.

Momentálne prebiehajú štvrťfinálové duely, ktorých odvety sa budú hrať 20., resp. 27. novembra. Semifinále sa začína v decembri, muži budú hrať prvé zápasy 18. decembra a odvety 15. januára, prvé zápasy ženského semifinále sa budú hrať 11. decembra, odvety tiež 15. januára. Víťaz Slovenského pohára zinkasuje 2500 eur, zdolaný finalista 1500 eur a zdolaní semifinalisti po 500 eur. Minulý rok sa na finálovom turnaji v Humennom tešili z prvenstva hráčky Slávia EU Bratislava a volejbalisti VK KDS-Šport Košice.

"Bratislavu ako dejisko pohárového finále sme mali v hľadáčiku dlhší čas a sme radi, že sa nám to tentoraz podarilo zrealizovať. Chceme nadviazať na úspešné majstrovstvá Európy žien v hlavnom meste, tentoraz budú aktérmi naše najlepšie kluby. Podujatie určite bude spĺňať najvyššie kritériá aj pokiaľ ide o organizáciu či športovú prezentáciu. Veríme, že tento nový formát súťaže, kde celú organizáciu podujatia prevzala na seba Slovenská volejbalová federácia, bude atraktívnejší a pritiahne do arény nielen volejbalových fanúšikov, ale aj ďalších priaznivcov športu. Chceme, aby súčasťou volejbalového Superfinále bola opäť aj pôsobivá šou," povedal generálny sekretár SVF Tomáš Singer.

Eurovia Aréne prešla v poslednom období viacerými úpravami. FOTO: https://www.4citiestournament.sk
Eurovia Aréna prešla modernizáciou a viacerými úpravami. FOTO: 4citiestournament.sk

V úvodných zápasoch mužského štvrťfinále vyhral Svidník v Trenčíne 3:1, Prievidza zvíťazila na palubovke obhajcu SP Košíc tiež 3:1, Nitra zdolala Komárno 3:2 a Myjava triumfovala na palubovke Prešova v piatich setoch. V ženskej súťaži vyhral UKF Nitra nad Novým Mestom nad Váhom (3:1) a Strabag VC Bilíkova Pezinok zvíťazil v Prešove 3:0. Prvý duel štvrťfinále Trnava - Brusno sa bude hrať v stredu 6. novembra, obhajca zlata Slávia EU Bratislava má ako extraligový majster v úvodnom kole voľno.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #