Štyri sezóny priniesli dva tituly. Kriško si opäť oblečie dres Liberca

09. 06. 2020 - SVF

Tomáš Kriško si opäť oblečie liberecký dres. FOTO: denik.cz

Kapitán slovenskej volejbalovej reprezentácie Tomáš Kriško po dvoch rokoch opäť spojí svoju kariéru s Libercom. O jeho návrate do tradičného českého klubu informuje web idnes.cz. Tridsaťjedenročný smečiar pôsobil v Dukle v rokoch 2014 - 2018 a získal s ňou dva majstrovské tituly (2015, 2016), následne odišiel na rok do argentínskeho UNTreF Buenos Aires. V uplynulom ročníku hral v bundesligovom VfB Friedrichshafen.

"Očakávania sú len tie najvyššie, máme silný tím a ambície na titul," povedal pre web SVF Tomáš. Rodák z Liptovského Mikuláša sa v Dukle stretne so spoluhráčom z národného tímu, blokárom Šimonom Krajčovičom, ktorý do Liberca prestúpil z tímu Lvi Praha. "Odkedy som odišiel do zahraničia, so Slovákom som v družstve nebol. Na Šimona sa teším," doplnil Tomáš, ktorý by sa mal v Liberci hlásiť o dva mesiace: "Príprava by sa mala začať v auguste, ešte sa to upresní."

V tíme už nepokračuje skúsený slovenský smečiar Marek Mikula, ktorý pre vážne zranenie napokon neodohral v minulom ročníku za Duklu ani jeden zápas. "Herne sme v minulej sezóne určite nepredvádzali to, na čo sme podľa sily kádra mali. Možno aj preto sme teraz pristúpili k veľkým zmenám. Verím, že sme na novú sezónu postavili silný a veľmi perspektívny tím," povedal pre idnes.cz na margo početných zmien riaditeľ klubu Pavel Šimoníček.

Kriško pred odchodom do zahraničia pôsobil v Žiline, Myjave a VKP Bratislava, v drese ktorého získal dva slovenské tituly (2009, 2011). S Libercom aj Friedrichshafenom si zahral v skupinovej fáze Ligy majstrov. V reprezentácii vlani prevzal kapitánsku pásku po Emanuelovi Kohútovi a druhýkrát v kariére sa predstavil na majstrovstvách Európy (2015, 2019).

Tomáš Kriško na šampionáte EuroVolley 2019 v Belgicku. FOTO: CEV

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČ MIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneriSTRBSKE PRESSO HUDOSKV REZAC
  • reklamní partneri RonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #