STRABAG, UKF Nitra, Slávia EU a Kežmarok v semifinále

10. 03. 2018 - SVF + kluby

STRABAG vyhral v Spišskej Novej Vsi 3:0 a postúpil do semifinále. FOTO: TASR

V sobotu boli na programe druhé štvrťfinálové zápasy play off extraligy žien, po ktorých poznáme kompletný zoznam semifinalistov. O medaily budú hrať STRABAG Volleyball Club, Volley project UKF Nitra, Slávia EU Bratislava a KV MŠK Oktan Kežmarok. O 5.-8. miesto budú hrať VK EPERIA Prešov, VTC Pezinok-Bilíkova, VK Nové Mesto nad Váhom a BK97 Stova Spišská Nová Ves.

V troch sériách postúpili tímy podľa papierových prognóz a bez straty setu v dvoch dueloch. Víťaz Slovenského pohára STRABAG vyradil Spišskú Novú Ves, druhý tím po nadstavbe UKF Nitra si poradila s Novým Mestom nad Váhom a obhajca titulu postúpil do semifinále cez Pezinok. Najvyrovnajšia bola podľa očakávania séria štvrtého s piatym, v ktorom Kežmarok vyradil obhajcu bronzu z Prešova a vrátil mu tak štvrťfinálovú prehru z minulej sezóny. K dnešnému víťazstvu 3:1 (po obrate z 0:1) pomohli výrazne obe legionárky - Srbka Klisura aj Američanka Richardson si pripísali po 20 bodov. Trénerka Blanka Špaková však nevyzdvihla individuálne výkony a za najlepšiu hráčku duelu označila celý tím. Kežmarok sa predral do semifinále prvýkrát od sezóny 2015-16, Prešov sa musí uspokojiť s bojmi o 5.-8. miesto.

V semifinále sa STRABAG stretne s Kežmarkom a UKF Nitra si zmeria sily so Sláviou EU. Série na tri víťazstvá sa začínajú budúcu sobotu 17. marca, doma začínajú STRABAG a UKF Nitra. O 5.-8. miesto sa stretnú Spišská Nová Ves s Novým Mestom nad Váhom a Prešov s Pezinkom.

Extraliga žien, štvrťfinále play off, 2. zápasy:
BK97 Stova Spišská Nová Ves - STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava 0:3 (-19, -23, -9) - konečný stav série 0:2
Rozhodovali: Poláčiková a Yurlov, 200 divákov.
Sp. Nová Ves: Nováková 1, Olejníková 8, Ravasová 6, Auramchyk 9, Vikartovská 5, Zaťková 4, libero Ružbaská (Kubičárová 0, Thaka 0). Tréner: R. Žigraj.
STRABAG: Candráková 4, Ovečková 5, Salanciová 6, Hronská 6, Radonjič 14, Ševarika 15, liberá Nikmonová a Jančová (Hudecová 3, Ramajová 2, Cigániková 5). Tréner: T. Varga.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Nataša Ševarika (STRABAG)

Radovan Žigraj, tréner Spišskej Novej Vsi: "Blahoželám súperovi k víťazstvu. Dnes sme sa do súpera zahrýzli od prvej lopty. Dievčatá hrali uvoľnene no zodpovedne, plnili taktické pokyny do bodky. Škoda zranenia Veroniky, súpera by sme isto ešte viac potrápili."

Tomáš Varga, tréner STRABAGU: "Určite to nebol dnes pekný volejbal, ale dôležié je víťazstvo a postup do semifinále. Zranenej nahrávačke Spišskej prajeme skoré uzdravenie."

KV MŠK Oktan Kežmarok - VK EPERIA Prešov 3:1 (-18, 20, 14, 22) - konečný stav série 2:0
Rozhodovali: Höger a Andrejčák, 400 divákov.
Kežmarok: Jakušová 8, Klisura 20, Morihladková 3, Richardson 20, Smák 3, Zatrochová 3, liberá Trnavská a Šromovská (Kredátusová 6, Dragašeková 4). Trénerka: B. Špaková.
Prešov: Jakábová 7, Schniererová 8, Markarashvili 4, Bodnárová 18, Kotuličová 2, Povrazníková 17, liberá Nehilová a Obermanová (Kerpčarová 1, Jurkovičová 0, Štieberová 0). Tréner: F. Bočkay.

Blanka Špaková, trénerka Kežmarku: "Prešov na nás v prvom sete vybehol a my sme kopili individuálne chyby. V polovici druhého setu sme otočili zápas z nepriaznivého stavu 7:12 a zlepšenými blokmi a servisom ho celý dokázali vyhrať. Bolo to emotívne a bojovné štvrťfinále. Z piatich vzájomných zápasov sme posledné štyri vyhrali a myslím, že v semifinále sme zaslúžene."

František Bočkay, tréner Prešova: "Táto prehra nás veľmi mrzí, ale je to dosledok všetkých vecí, ktoré sa nám počas sezóny udiali. Proste toto nebol náš rok aj keď sme tvrdo makali a veľmi sme chceli. V prvom sete sme ukázali asi všetko na čom sme sa dohodli takticky, emočne a aj kvalitou sme boli jednoznačne popredu. Nevyužili sme vedenie v druhom sete kde sme v druhej polovici chybovali na servise a neodútočili pár lôpt a tak sme nakopili pár chýb. Ale keby sme boli bezchybní, tak to už všetci hráme a trénujeme niekde v Taliansku. Týmito chybami sme dostali Kežmarok na koňa. Ak nehráte o medaily, nehráte o nič, ale my máme zodpovednosť voči našim fanúšikom, ktorí s nami boli aj v Kežmarku a bolo ich počuť. Pre nich sa budeme snažiť v tých ďalších zápasoch vydať zo seba maximum."

VTC Pezinok-Bilíkova - Slávia EU Bratislava 0:3 (-18, -25, -13) - konečný stav série 0:2
Rozhodovali: Svorenčík a Szász, 100 divákov.
Pezinok: Fartelová 8, Beneková 8, Jelínková 11, Maštalírová 3, Rusová 6, Mitrengová 1, libero Šipošová (Ella Erteltová 0, Andrišinová 3, Havelková 0, Keszeghová 1). Tréner: J. Hančák.
Slávia: Fričová 11, Adamovičová 2, Reháková 15, Kuciaková 4, Szabóová 11, Töröková 1, libero Valachová (Sedláčková 5, Šepeľová 10, Widerman 2, Herdová 0). Tréner: M. Matušov.

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem súperovi k víťazstvu a postupu do semifinále, ktoré si zaslúžene vybojoval. Opäť sme podali celkom slušný výkon, hlavne v prvých dvoch setoch. V prvom sme sa zasekli v jednom postavení za stavu 15:15 a Slávia nám odskočila. V druhom sete sme zase boli znova nedôrazní v koncovkách. Tretí set namiesto toho aby sme sa sústredili, tak sme zbytočne vymýšľali a súper si spravil náskok, ktorý sa ťažko doháňa. Aj napriek tomu chcem pochváliť dievčatá že bojovali, lebo posledné dva týždne sme mali veľmi náročné po zdravotnej stránke a v tréningovom procese sme museli dosť improvizovať. Dali sme si ciele a pre nás ešte nič nekončí, práve naopak."

Michal Matušov, tréner Slávie: "Štvrťfinálovú sériu sme ukončili podľa našich predstáv. Dnes sme podali lepší výkon, hrali sme kolektívne ´jedna za druhú´ s minimom vlastných chýb. Teší nás taktiež pozitívny transfer z tréningu do našej hry. V druhom sete nám dobre hrajúci súper odskočil a v strednej pasáži setu si vytvoril najmä svojou dobrou hrou solídny bodový náskok (18:13). Kvalitnou sériou na podaní a efektívnym útokom v závere setu sme však tento nepriaznivý stav otočili. Pezinok bol v štvrťfinálovej sérii solídnym, dobre hrajúcim súperom, za čo si zaslúži pochvalu. Držím im palce v ďalších bojoch. Nás teraz už čaká semifinálová séria s UKF Nitrou, na čo sa musíme počas týždňa patrične pripraviť."

VK Nové Mesto nad Váhom - Volley project UKF Nitra 0:3 (-14, -17, -17) - konečný stav série 0:2
Rozhodovali: Gerboc a Heitlinger.
Nové Mesto nad Váhom: Rešutíková 2, Martáková 5, Turčíková 2, Chárová 11, Magyarová 5, Ráchelová 2, libero Vojtechová (Melicherová 3, Balberčáková 2, Blizmanová 2, Tokošová 0). Trénerka: L. Šujanová.
Nitra: Richweissová 9, Müller 5, Lukovič 11, Konečná 10, N. Stümpelová 9, De Paula 4, libero Poláčková (Hradecká 0, Do Monte 2). Tréner: T. Sarna.

Lucia Šujanová, trénerka Nového Mesta nad Váhom: "Gratulujeme UKF Nitre k zaslúženému postupu. Súper mal v sérii jednoznačne navrch a potvrdil úlohu favorita, čo bola pre UKF povinnosť. Dnes to bol z našej strany podstatne lepší výkon. V prvom sete sme ešte nedokázali dodržať niektoré veci, čo sme si stanovili. Od druhého setu sme dokázali vzdorovať s kvalitným súperom do stavu šestnásť. Bohužiaľ sa nám nepodarilo hráčky Nitry potrápiť až do úplného záveru setov. V koncovkách sa naplno prejavili skúsenosti. Chceme skončiť v súťaži čo najlepšie, od zajtra sa už sústredíme na zápas o umiestnenie so Spišskou Novou Vsou."

V sobotu 10.3. sa na palubovke Nového Mesta odohral historicky prvý zápas play-off extraligy žien pre domáce hráčky. UKF Nitra potvrdila na novomestskej palubovke jej druhé miesto po nadstavbovej časti a počas celého zápasu hráčky Nitry dominovali na ihrisku. Prvý set vyhrali jednoznačne hosťujúce hráčky, keď nedovolili domácim hráčkam nič a zvíťazili 25:14. Druhý set bol do jeho polky vyrovnaný avšak skúsenejšie hostky v koncovke zabrali a zvíťazili v 2. Sete 25:17. Tretí bol v rovnakom duchu ako ten druhý hráčky UKF si nijako vážnejšie neskomplikovali cestu do semifinále playoff a vyhrali tretí set 25:17 a v celom zápase 3:0 na sety a zaslúžene postúpili do bojov o postup do finále extraligy žien.

Kapitánka UKF Nitra Martina Konečná smečuje v zápase v Novom Meste nad Váhom. FOTO: Alexander Frank