Štartujú televízne prenosy na RTVS. V Komárne súboj skúseností s mladosťou

15. 10. 2019 - SVF

Súbojom Komárna s Myjavou štartujú prenosy na RTVS. FOTO: Spartak UJS, TASR

Stredajším zápasom 5. kola Edymax extraligy mužov VK Spartak UJS Komárno - VO TJ Spartak Myjava vstupuje Slovenská volejbalová federácia v spolupráci s RTVS do úspešného televízneho projektu Palubovková streda. Derby dvoch Spartakov sa v priamom prenose na Dvojke (:2) začne o 17.55 h. Zápas bude spolukomentovať hráč Komárna a slovenský reprezentant Matej Kubš, ktorý momentálne nie je k dispozícii pre zranenie. Zápas budú rozhodovať Igor Schimpl a Miroslav Juráček.

Okrem kvalitného volejbalu sa diváci môžu tešiť aj na niekoľko noviniek. Duel sa odohrá na špeciálnom povrchu Gerflor, na ktorom sa hrajú významné medzinárodné podujatia a prvýkrát v histórii sa v rámci slovenských súťaží počas zápasu použije Video Check (tzv. Challenge), čo znamená, že sporné situácie si tréneri budú môcť skontrolovať prostredníctvom videozáznamu. Diváci v hale uvidia konečný verdikt na veľkoplošnej obrazovke. Priebeh duelu bude kontrolovaný 19 kamerami, ktoré budú rozmiestnené okolo ihriska. Tréneri majú v každom sete možnosť požiadať o skontrolovanie situácie na videu s tým, že po dvoch neúspešných pokusoch si už v danom sete "challenge" vziať nemôžu.

Komárno vstúpilo do sezóny s veľkými ambíciami, o čom svedčí letná aktivita funkcionárov na prestupovom trhu. Vedenie klubu z juhu Slovenska angažovalo až osem nových hráčov a medzi nimi aj zvučné mená. Komárno posilnil aktuálny rekordér v počte reprezentačných štartov (243) a šesťnásobný účastník majstrovstiev Európy nahrávač Juraj Zaťko, 162-násobný reprezentant František Ogurčák, ako aj ďalší volejbalisti s reprezentačnými skúsenosťami Peter Kašper a Martin Turis. Z Myjavy zamierilo v lete do Komárna trio Jakub Petráš, Ján Tarabus a Matúš Jalovecký, z Nitry prišiel Adam Százvai. Na súpiske trénera Robina Pěluchu figuruje aj sedem odchovancov Komárna. Spartak UJS je zatiaľ na domácej palubovke stopercentný, keď zdolal reprezentáciu do 20 rokov a Trenčín, ale z paluboviek súperov si priniesol len bod zo Svidníka za prehru 2:3. Ešte predtým prehral u majstra v Prievidzi 1:3. Najväčší úspech dosiahol klub v sezóne 2014-15, keď vyhral Slovenský pohár a postúpil do finále extraligy.Myjava je najväčším prekvapením úvodu sezóny. Zverenci Martina Pipu vyhrali všetky štyri úvodné zápasy bez straty bodu a vyrovnali rekordný vstup do nového ročníka zo sezón 2012-13 a 2013-14. Kopaničiari vyhrali v Prešove 3:1, obhajcu titulu z Prievidze zdolali doma 3:0, v Trenčíne vyhrali v troch setoch a uplynulý víkend si poradili pred vlastnými fanúšikmi so Svidníkom 3:1. Aktuálna dvanástka lídra extraligového pelotónu má vekový priemer 21,25 roka, jediný hráčom nad 25 rokov je libero Ľuboš Ochodnický. Tridsaťpäťročný člen víťazného tímu z Európskej ligy 2008 sa do Myjavy vrátil z Nitry. Veľmi dobrú formu má na začiatku sezóny 23-ročný univerzál Matúš Konc, ktorý s priemerom 5,46 bodu na set vládne extraligovým štatistikám. Celkovo má na konte 71 bodov. Kvalitné výkony podáva aj kapitán tímu, nahrávač Dominik Valo a stabilne hrajú aj smečiari Erik Watzka s Patrikom Pokopcom. Na bloku kraľuje 202 cm vysoký Michal Zeman, osemnásťročný volejbalista je so 14 blokmi na čele celej súťaže.
ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #