Stará Ľubovňa bez výhry, na záver nadstavby podľahla Zvolenu

10. 03. 2019 - SVF + VKM Stará Ľubovňa

Zvolenčania podľa očakávania zakončili nadstavbu víťazne. FOTO (ilus.): Ivan Valko

Nedeľňajším zápasom záverečného 6. kola v rámci skupiny o 5. - 10. miesto Stará Ľubovňa - Zvolen sa skončila nadstavbová časť Edymax extraligy mužov 2018/2019. Ľubovnianci mali v domácom prostredí poslednú príležitosť pokúsiť sa v tejto sezóne o premiérový bodový zisk, prehrali však 0:3 a na chvoste poradia skončili s nulou. V 28 stretnutiach vybojovali dva sety. Zvolenčanom (bilancia 7-21) patrí po nadstavbe 9. miesto, pred play-off zaujmú pozíciu ôsmeho COP Trenčín, ktorý vo vyraďovacej časti neštartuje.

Od piatka sú známe všetky dvojice pre štvrťfinále play-off. Obhajca titulu a víťaz nadstavby Prievidza si zmeria sily so Zvolenom, druhé Košice budú čeliť siedmemu Komárnu, Nitra (3.) nastúpi proti Myjave (6.) a Prešov (4.) bude o semifinále bojovať so Svidníkom (5.). Úvodné kolo vyraďovačky sa hrá na dve víťazstvá, prvé a prípadné tretie zápasy u vyššie umiestnených. Play-off sa začne počas budúceho víkendu (16. - 17. marca), druhé súboje štvrťfinále sú na programe o týždeň neskôr (23. 3.) a prípadné tretie stretnutia odohrajú v stredu 27. marca.

Dvojice vo štvrťfinále play-off:
VK Prievidza (1.) - MVK Zvolen (8.)
VK KDS-Šport Košice (2.) - VK Spartak UJS Komárno (7.)
VKP Bystrina SPU Nitra (3.) - TJ Spartak Myjava (6.)
VK MIRAD PU Prešov (4.) - TJ Slávia Svidník (5.)

Edymax extraliga mužov - nadstavbová časť - záverečné 6. kolo - nedeľa:

SKUPINA O 5. - 10. MIESTO

VKM STARÁ ĽUBOVŇA - MVK ZVOLEN 0:3 (-18, -20, -16)
Zápas trval 57 minút, rozhodovali: Malík a Poláčiková, 60 divákov

Stará Ľubovňa: Lichvar 1, Buvalič 10, Jozefík 1, Satke 5, Vislocký 3, Margicin 7, liberá Jeleň a Haničák (M. Vilk 4, B. Vilk 0). Tréner: J. Senko.
Zvolen: Vrtielka 11, Orolín 6, M. Vaško 0, Kučera 11, Šimko 8, Kliment 12, libero Hraňo (Podstupka 6, Kamenský 1). Tréner: M. Vaško.

MVP: Jozef Kučera (Zvolen)

Domáci VKM nastúpil na posledný extraligový zápas v tejto sezóne s mladým tímom, ktorého základ tvorili kadeti. Hanbu si rozhodne neurobili, favoritovi zo Zvolena statočne odolávali a ukázali niekoľko veľmi pekných akcií. Skúsenosti sa však nedajú nahradiť a Zvolenčania podľa očakávania zvíťazili. Domáci už myslia na baráž a sú odhodlaní zachrániť extraligu pre mesto.

Peter Buvalič, kapitán Starej Ľubovne: "Mali sme dnes mladý tím a myslím si, že zahrali celkom dobre. Verím, že majú perspektívu aj do ďalších zápasov. Čaká nás baráž a skúsime si ustrážiť tu extraligu."

Martin Vaško, tréner Zvolena: "Dnešný zápas sme zvládli. Domáci boli oslabení, hrali s úplne inou šestkou a my sme si to trošku miestami začali komplikovať tým, že sme robili zbytočné vlastné chyby a boli sme nedôslední. Každopádne nás teší víťazstvo 3:0 a ideme ďalej bojovať."

Štatistiky, rozpis zápasov a tabuľku nájdete TU.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriKERKOSANDSTRBSKE PRESSONope
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #