SP: Pezinok aj s nahrávačkou Kosekovou vo štvrťfinále zdolal Nové Mesto

10. 01. 2019 - SVF, SITA

Pezinčanky aj s B. Kosekovou (vpravo, č. 6) triumfovali v Novom Meste. FOTO: VK Nové Mesto nad Váhom

Volejbalistky VTC Pezinok Bilíkova sa stali prvými semifinalistkami Slovenského pohára 2018/2019, v stredajšom stretnutí štvrťfinále zvíťazili 3:0 (15, 14, 23) na palubovke VK Nové Mesto nad Váhom. V drese hostiek z Pezinka nastúpila aj slovenská reprezentačná nahrávačka Barbora Koseková, ktorá začala sezónu v rumunskom UVT Agroland Temešvár, ten sa však pre nezhody vedenia klubu s národnou federáciou odhlásil z najvyššej súťaže. Barbora Koseková si momentálne hľadá klub, aktuálne sa pripravuje s Pezinkom, ktorý trénersky vedie jej mama Eva Koseková. "Využila som možnosť hrať, kým si nájdem nový klub. Každý zápas je pre mňa dobrý, takže chcem hrať, čo sa dá," povedala reprezentačná nahrávačka.

Pezinok sa v semifinále, ktoré sa už hrá na odvetu (prvé zápasy 23. 1., odvety 6. 2.), stretne s postupujúcim z dvojice HIT UCM Trnava - Strabag VC Bratislava. Trnavčanky v domácom prostredí privítajú Strabag vo štvrtok 17. januára o 20.00 h, v nedeľu 13. januára sú na programe dva štvrťfinálové súboje: KV MŠK Oktan Kežmarok - Volley project UKF Nitra (16.00) a VK Prešov - Slávia EU Bratislava (19.00). Finále odohrajú 17. februára v Humennom v rámci spoločného vyvrcholenia národných pohárových súťaží.

Útočí domáca univerzálka Martina Melicherová. FOTO: VK Nové Mesto nad Váhom

Slovenský pohár žien - štvrťfinále - streda:

VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM - VTC PEZINOK BILÍKOVA 0:3 (-15, -14, -23) - do semifinále postúpil Pezinok
Zápas trval 73 minút, rozhodovali: Sarka a Juráček, 70 divákov

Nové Mesto: Hradecká 0, Richweissová 7, Blizmanová 2, Melicherová 7, Martáková 10, Balberčáková 5, libero Vojtechová (Rešutíková 1, Ráchelová 2, Magyarová 0). Trénerka: L. Šujanová.
Pezinok: Tereza Hrušecká 4, B. Koseková 3, Jelínková 16, Frindtová 4, Písečná 16, Fartelová 6, liberá Nikmonová a Kačerjaková (Šipošová 2, Maštalírová 2). Trénerka: E. Koseková.

V novomestskej športovej hale sa zápasom medzi domácim Novým Mestom nad Váhom a Pezinkom rozpútali štvrťfinálové boje v Slovenskom pohári. Bilancia vzájomných zápasov zo základnej časti extraligy bola medzi týmito dvoma súpermi 1:1, takže sa očakával vyrovnaný súboj. V prvom sete sa však dostali do trháku hráčky Pezinka, ktoré v ňom prebrali jednoznačne iniciatívu. Pezinčanky sa prezentovali kompaktným blokom a zodpovednou obranou v poli, z čoho pramenilo pohodlné víťazstvo v prvom sete pre hosťujúce hráčky 25:15.

Druhé dejstvo bolo presnou kópiou toho prvého, keď opäť dominovali Pezinčanky vo všetkých herných činnostiach, získali ho vo svoj prospech pomerom 25:14 a po dvoch setoch tak na svetelnej tabuli svietilo skóre setov 0:2 v neprospech domácich hráčok.

V útoku opäť univerzálka Melicherová. FOTO: VK Nové Mesto nad Váhom

Novomešťanky do tretieho setu vstúpili namotivované a hnané fanúšikmi s cieľom zdramatizovať zápas. To sa im počas celého priebehu tretieho dejstva darilo, keď viackrát viedli o tri body, ale široký káder Pezinčaniek vedený momentálnou nahrávačskou posilou Barborou Kosekovou nepripustil žiadnu drámu. Pezinok zvládol koncovku, po najtesnejšom víťazstve v treťom sete 25:23 sa tešil z celkového triumfu v zápase 3:0 a jeho kroky teraz povedú do semifinále, v ktorom vyzvú úspešnejší tím zo štvrťfinálového stretnutia medzi HIT Trnava a STRABAG Bratislava.

(text: David Svitač, Nové Mesto nad Váhom)

Juraj Šujan, asistent trénerky Nového Mesta: "V úvode sme nepôsobili dobrým dojmom. Náš výkon bol zlý, zbrklý,... Nevedeli sme sa chytiť v žiadnej hernej činnosti. Preto priebeh v prvých dvoch setoch netreba komentovať. Pezinok hral, čo mu stačilo. V treťom sete sme držali vedenie do stavu 22:20. Dokázali sme hru vyrovnať, v koncovke však túžbu našich útočiacich hráčok po víťazstve premohol strach. Pezinok zaslúžene postupuje, držíme palce v semifinále. Naším najlepším hráčom boli fanúšikovia, ktorí stáli pri nás za každého stavu. Ďakujeme."