Sobota pre páry zo SR rozlúčkovým dňom, z Prahy majú dve 7. miesta

21. 07. 2018 - SVF

Slovenské dvojice sa v sobotu rozlúčili so šampionátom MEVZA v Prahe. FOTO: FB, Gutovka nás baví

Nedeľňajšie vyvrcholenie tohtotýždňových majstrovstiev Strednej Európy (MEVZA) v beachvolejbale mužov a žien v Prahe na Gutovke bude bez slovenskej účasti. V sobotu ukončili svoju púť turnajom zostávajúce tri dvojice zo SR.

Jana Šimanicová a Magdaléna Kováčiková si najskôr predpoludním predĺžili účinkovanie výhrou 2:0 nad izraelským párom Michal Baranniková, Šahar Rosnerová, následne však nad ich sily boli domáce hráčky Sára Olivová a Tereza Pluhařová. Šimanicová a Kováčiková obsadili konečné 7. miesto.

V mužskej kategórii bol predpoludním na programe slovenský súboj. Úspešní v ňom boli Ľuboš Nemec a Patrik Pokopec, po výhre 2:1 odsunuli na 9. priečku Jána Namešanského a Michala Hovorku. Nemec a Pokopec popoludní čelili českým reprezentantom Donovanovi Džavoronokovi a Janovi Hadravovi, podľahli im 0:2 a v konečnom poradí im patrí 7. pozícia.

Výsledky a zostávajúci program k dispozícii TU.

Majstrovstvá Strednej Európy (MEVZA) v beachvolejbale - Praha (ČR) - sobota:

MUŽI
Zdolaní na 9. mieste: Ján Namešanský, Michal Hovorka (SR-13) - Ľuboš Nemec, Patrik Pokopec (SR-15) 1:2 (19, -16, -9)
Zdolaní na 7. mieste: Ľuboš Nemec, Patrik Pokopec (SR-15) - Donovan Džavoronok, Jan Hadrava (ČR-16) 0:2 (-18, -17)

ŽENY
Zdolané na 9. mieste: Michal Baranniková, Šahar Rosnerová (Izr.-8) - Jana Šimanicová, Magdaléna Kováčiková (SR-14) 0:2 (-17, -16)
Zdolané na 7. mieste: Sára Olivová, Tereza Pluhařová (ČR-2) - Jana Šimanicová, Magdaléna Kováčiková (SR-14) 2:0 (17, 16)

Konečné umiestnenie slovenských dvojíc:
MUŽI: 7. Ľuboš Nemec, Patrik Pokopec,... 9. Ján Namešanský, Michal Hovorka
ŽENY: 7. Jana Šimanicová, Magdaléna Kováčiková,... 13. Romana Jurenková, Silvia Poszmiková,... 17. Eva Eleková, Nina Herelová (prehra vo finále kvalifikácie)