Slovenskí reprezentanti odštartovali prípravu na ZEL v Nitre

08. 05. 2022 - SVF

Slovenskí reprezentanti na nedeľňajšom zraze v Nitre. FOTO SVF

Slovenskí reprezentanti sa v nedeľu stretli v Nitre, aby začali prípravu na Zlatú Európsku ligu. Spomedzi nominovaných chýbal trénerom hráč Karlovarska Jakub Ihnát, na ktorého čaká v pondelok rozhodujúci zápas o titul v českej extralige proti tímu Lvi Praha s ďalším Slovákom – Tomášom Kriškom.

„Je dôležité, aby aj generácia hráčov od dvadsaťdva do dvadsaťsedem rokov dostala príležitosť v reprezentácii. Ide mi o hráčov, ako je Patrik Pokopec, alebo Michal Ščerba. Mrzí ma zranenie Patrika Lamanca. Doteraz prakticky nedostali poriadnu možnosť ukázať sa. Rovnako nám chýba Peter Porubský, ktorý nie je s nami kvôli zraneniu, ale verím, že do augustovej kvalifikácie bude pripravený. Musíme sa pripraviť na to, že drastická výmena generácií príde. Hráči, ktorí boli minulý rok na „Európe“, dostali teraz voľno a títo nominovaní si to „zlíznu“, tak som zvedavý, ako to zvládnu. Na druhej strane je to jediná možnosť ako sa ukázať a konfrontovať sa proti družstvu, ako je napríklad Turecko, ktoré sa netají tým, že chce Zlatú Európsku ligu vyhrať a hrať diamantovú ligu,“ povedal tréner reprezentácie Marek Kardoš.

„Chýba nám deväť hráčov. Je to prakticky celá generácia, ktorá mala svoje úsilie zavŕšiť na ME 2023, ak by sme na ne postúpili. Taký bol náš plán tri roky naspäť. Je to skupina hráčov okolo nahrávača Juraja Zaťka, ktorý je teraz v „bdelej kóme“ a sám som zvedavý, či sa nám ho podarí „reinkarnovať“. Mojim snom je mať tých najlepších hráčov práve v kvalifikácii o postup na ME. Oni by mali potiahnuť tím k lepšiemu výsledku, ako tomu bolo na posledných majstrovstvách,“ pridal Kardoš.

Naši reprezentanti odohrajú od 25. mája do 11. júna v A-skupine štyri zápasy proti Turecku a Portugalsku.

Najskúsenejším hráčom vo výbere je s 96 štartmi nahrávač Filip Palgut.

Štvorica Peter Michalovič, Matej Paták, Marián Vitko a Tomáš Kriško sa do prípravy zapojí pred augustovou kvalifikáciou na ME 2023, Samuel Goč má školské povinnosti, zranení sú Peter Ondrovič a Patrik Lamanec, kvôli maturite bude chýbať libero Šimon Pati-Nagy a klubové povinnosti má do 29. mája Michal Petráš.

Nominácia SR muži na Zlatú Európsku ligu 2022

Nahrávači: Filip Palgut (VK Benátky nad Jizerou/ČR - 1. liga), Maroš Kasperkevič (Rieker UJS Komárno), Peter Barták (TJ Spartak Myjava)

Smečiari: Jakub Ihnát (VK Karlovarsko/ČR), Július Firkaľ (Neftiochimik Burgas/Bul.), Patrik Pokopec (TJ Spartak Myjava), Michal Ščerba (VK MIRAD UNOPO Prešov), Marek Mečiar (Green Volleys Frýdek-Místek/ČR)

Blokári: Šimon Krajčovič (Montpellier/Fra.), Filip Mačuha (TJ Spartak Myjava), Jakub Kováč (Savo/Fín.), Ján Jendrejčák (VK MIRAD UNIPO Prešov), Michal Zeman (TJ Spartak Myjava)

Diagonálni hráči: Peter Mlynarčík (Rieker UJS Komárno), Erik Gulák (TJ Slávia Svidník)

Liberá: Martin Turis (Rieker UJS Komárno), Samuel Paňko (TJ Spartak Myjava)

Náhradník: Lukáš Smolej (VK MIRAD UNIPO Prešov)

Realizačný tím: Marek Kardoš (tréner), Gabriel Chochoľak (asistent trénera), Wojciech Sibiga (kondičný tréner), Dušan Szabo (masér), Michal Kotulič (tímový manažér), Martin Dobiáš (skaut)

 

Program Slovenska v ZEL:

25. MÁJA  TURECKO – SLOVENSKO (Elazig)  16.30

29. MÁJA  PORTUGALSKO – SLOVENSKO (Viana do Castelo)  18.00

8. JÚNA   SLOVENSKO – PORTUGALSKO  (Poprad)  19.30

11. JÚNA  SLOVENSKO – TURECKO (Poprad)  17.00

 

 

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  • Niké je tipovanie

partneri

  • hlavní partneri Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR   Auto Lamač    respect
  • reklamní partneri       NFA Group
  • reklamní partneri Kv.Řezáč Hudos  Rona   millennium
  • exkluzívni dodávatelia výpočtovej techniky a športového materilálu    Errea    Mizuno
  • exkluzívni dodávatelia tovaru Vöslauer3XP - iontový nápojKávoholikdm drogerie markt 
  • mediálni partneri JOJ Šport   Denník Šport    SVF TV  
  • mediálni partneriTASR