Slovenky zvíťazili vo Švédsku a sú v hre o Final Four Zlatej EL

08. 06. 2019 - SVF

Slovenky v Zlatej európskej lige pridali ďalší triumf. FOTO: CEV

Slovenské volejbalové reprezentantky si v Zlatej európskej lige pripísali tretie víťazstvo v sérii. Zverenky talianskeho trénera Marca Fenoglia v sobotu v rámci 4. kola základnej A-skupiny zvíťazili v meste Umeaa 3:1 (17, -20, 14, 13) nad domácimi Švédkami a pripísali si na konto ďalšie tri body.

Slovenky sa v tabuľke vyšvihli na 2. priečku za Ukrajinky, ktoré v Záporoží deklasovali Češky 3:0 (14, 21, 18). Ukrajinky a Slovenky majú po tri výhry, Češky sú s bilanciou 2-2 na 3. pozícii. Po sobote je jasné, že Švédky skončia v skupine na poslednom mieste.

V budúcotýždňových záverečných dvoch vystúpeniach budú Slovenky na domácej pôde bojovať o postup na Final Four do Chorvátska - v stredu 12. júna nastúpia v Humennom proti Češkám (20.00), v sobotu 15. júna v Poprade o 15.30 h si zmerajú sily s Ukrajinkami.

Zlatá európska liga žien 2019 - A-skupina - 4. kolo - sobota:

UMEAA
Švédsko - Slovensko 1:3 (-17, 20, -14, -13)
Zápas trval 84 minút, rozhodovali: Novak (Slovin.) a Hagström (Švéd.), 340 divákov

Švédsko: A. Haaková 7, L. Anderssonová 6, Tabronová 10, Lundvallová 12, Wasserfallerová 7, V. Anderssonová 3, liberá Aahmanová a K. Anderssonová (Tegenfalková 0, Topicová 4, Hanssonová 0). Tréner: E. Guidetti.
SR: Hrončeková 6, Palgutová 14, Kijaková 5, Herelová 6, B. Koseková 1, Radosová 15, libero Jančová (Šunderlíková 2, Hudecová 16, Kostelanská 1, Szabóová 2). Tréner: M. Fenoglio.

Slovenky v odvete proti Švédkam začali excelentne, v útoku prakticky nechybovali a pri podaní Palgutovej po sedembodovej šnúre viedli 8:1. Keď Palgutová a Radosová pridali bloky, Slovenky viedli 15:4 a na ihrisko prišla Šunderlíková - tá o chvíľu prispela dvoma bodmi za sebou (17:5). Pred koncovkou viedli hostky o dvanásť bodov (21:9), Švédky však nerezignovali - vytiahli niekoľko dobrých servisov aj blokov a znížili na 16:23. Náskok Sloveniek však bol stále enormný a druhý setbal premenila Radosová - 25:17.

Do druhého setu išli na smečiarske posty Kostelanská a Hudecová. Švédky povzbudené zlepšenou hrou zo záveru prvej časti v úvode štyrmi bodmi v sérii odskočili na 8:4 a neskôr viedli 12:6. Slovenky sa proti zlepšenej obrane ťažšie presadzovali, neťažili z protiútokov tak výrazne ako v prvom sete a nedarilo sa im skresať manko (12:18). Priblížili sa až pred koncovkou - pomohli Palgutovej eso, Herelovej blok aj Hudecovej útoky (17:19). Trojbodová šnúra severaniek však Slovenkám boj o druhý set opäť výrazne skomplikovala (17:22), set napokon Švédky ukončili esom (25:20).

Slovenky v útoku dominovali. Smečuje Romana Hudecová. FOTO: CEV

Pred tretím setom na palubovke zostala smečiarka Hudecová a z lavičky sa vrátila Radosová. Čerstvá víťazka ankety o najlepšiu slovenskú hráčku roka hneď pomohla dvoma bodmi, pri podaní Hudecovej viedli Fenogliove zverenky 4:0. Ďalšia séria bodov vrátane esa prišla pri servise Palgutovej (9:2) a ďalšia opäť o chvíľu (13:4). Slovenky sa opäť mohli spoľahnúť na útočníčky na krajoch siete, problémy Švédkam narobilo aj kvalitné podanie kapitánky SR Kosekovej a slovenské bloky (19:8). V závere setu sa na ihrisko dostala aj blokárka Szabóová, útoky Hudecovej znamenali tucet setbalov (24:12). Slovenky potrebovali tri, po chybe domáceho tímu sa tešili z vedenia 2:1.

Slovenky aj od úvodu štvrtého setu chceli ukázať, že výsledok druhej časti neodzrkadľoval reálnu výkonnosť a kvalitu oboch družstiev. Szabóová aj Hrončeková dali po ese, v útoku sa nemýlila Palgutová (9:4) a švédsky kouč bral oddychový čas. Severanky znížili na 7:10, vzápätí však na servis prišla Radosová, dvakrát trafila eso a Slovenky deviatimi bodmi za sebou odskočili na 19:7. Tabronová kontrovala dvoma esami, ale spoľahlivá Hudecová opäť pridala niekoľko bodov na slovenskú stranu (23:13). Zápas ukončili Hrončekovej blok a Haakovej útočná chyba - 25:13. Za najlepšie hráčky jednotlivých tímov vyhlásili Hudecovú a švédsku nahrávačku Vilmu Anderssonovú.

Najlepšia hráčka Sloveniek Romana Hudecová. FOTO: CEV

Marco Fenoglio, tréner SR: "Dnes bolo dôležité získať tri body, to sa nám podarilo. Češky prehrali na Ukrajine a všetko je otvorené, na budúci týždeň sa pokúsime zabojovať o prvenstvo v skupine. Vlani sme po štyroch zápasoch mali na konte štyri prehry; teraz máme tri víťazstvá, takže v tomto smere som spokojný. Dnes sme nehrali na sto percent, ale je to náročné, keď súper až tak neprispieva k správnemu zápasovému rytmu. Od pondelka sa už sústredíme na Česko."

Barbora Koseková, nahrávačka a kapitánka SR: "Do zápasu sme vstúpili celkom dobre; prvý, tretí aj štvrtý set sme zvládli fajn. Škoda výpadku v druhej časti, začali sme zbytočne opatrne a už sme sa nedokázali na Švédky dotiahnuť. Chceli sme však získať tri body, aby sme mali šancu bojovať o Final Four, a to sa podarilo, čo nás teší."

Romana Hudecová, smečiarka a najlepšia hráčka SR: "Myslím si, že to bol celkom dobrý zápas. Škoda druhého setu, v ktorom sme spravili viac chýb, možno aj vinou nižšej koncentrácie, berieme si však tri body. Bola to taká povinná jazda, body však potrebujeme potvrdiť proti Češkám a Ukrajinkám. Som rada, že som dostala trénerovu dôveru. Dôležité bolo, že sme hrali ako tím a pomáhali sme si. Ak budeme takto pokračovať a bez zbytočných chýb, myslím si, že môžeme konkurovať aj Češkám a Ukrajinkám."

Skarleta Jančová, libero SR: "Do zápasu sme vstúpili odhodlane, chceli sme vyhrať v troch setoch. V druhom sete sme od začiatku spravili veľa chýb, trochu nám odišla prihrávka a Švédky nás zatlačili. Do ďalšieho setu sme však išli s čistou hlavou a začali sme hrať svoju hru. Švédky boli odvážnejšie než v Nitre, výborne bránili aj blokovali, zatlačili nás aj servisom, ale zvládli sme to a berieme tri body."

Druhý sobotňajší výsledok:
ZÁPOROŽIE
Ukrajina - Česko 3:0 (14, 21, 18)

Tabuľka A-skupiny:
1. Ukrajina 4 3 1 10:3 9
2. Slovensko 4 3 1 9:6 8
3. Česko 4 2 2 8:7 7
4. Švédsko 4 0 4 1:12 0

Zostávajúci program Sloveniek:
streda 12. 6.: Slovensko - Česko (Humenné, 20.00) - vstupenky v sieti Ticketportal
sobota 15. 6.: Slovensko - Ukrajina (Poprad, 15.30) - vstupenky v sieti Ticketportal

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • generálny reklamný partner ME žien na SlovenskuSTRABAG
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAG
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #