Slovenky v skupine v Gstaade aj s legendou Walshovou, na úvod proti Češkám

10. 07. 2018 - SVF

Prvými súperkami Sloveniek v hlavnej súťaži v Gstaade sú Češky Hermannová a Sluková. FOTO: FIVB

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová nasadené ako dvadsiate ôsme v utorok večer spoznali svoje súperky v základnej E-skupine na turnaji najvyššej kategórie Five stars (Major) vo švajčiarskom Gstaade (10. - 15. júla) v rámci tohtoročnej World Tour. Slovenky ako úspešné kvalifikantky si v stredu v 1. kole E-skupiny zmerajú sily s českými päťkami podujatia Barborou Hermannovou a Markétou Slukovou. Druhú dvojicu pre 1. kolo "éčka" utvorili nemecké dvanástky Karla Borgerová s Margaretou Kozuchovou a americké dvadsaťjednotky Nicole Branaghová s Kerri Walshovou Jenningsovou, trojnásobnou olympijskou šampiónkou. Tieto súboje sú na programe o 14.00 h.

Dubovcová a Štrbová v dosiaľ poslednom dueli proti Hermannovej a Slukovej triumfovali - v máji na turnaji kategórie Four stars v brazílskej Itapeme ich v základnej skupine zdolali 2:1 (-20, 15, 12). Na januárovom turnaji kategórie CEV Masters v Pelhřimove v tejto konfrontácii uspeli Hermannová so Slukovou, zvíťazili 2:1. Tieto dvojice sa stretnú aj počas budúceho týždňa - v rotterdamskej základnej B-skupine na majstrovstvách Európy v Holandsku (17. - 21. júla).

V stredajšom záverečnom 2. kole základných skupín v Gstaade proti sebe nastúpia zdolané, resp. víťazné tímy z 1. kola. Pár, ktorý triumfuje v oboch dueloch, prenikne priamo do osemfinále; dva tímy, ktoré budú mať po jednej výhre, do play-off o osemfinále. Pre dvakrát zdolané sa turnaj skončí. Úradujúce slovenské šampiónky Dubovcová a Štrbová v utorok bez straty setu zvládli dvojkolovú kvalifikáciu - postupne si poradili s Lotyškami Martou Ozolinovou a Agnese Caicovou (2:0) a Holanďankami Jolien Sinnemovou a Laurou Bloemovou (2:0).

World Tour 2018 v plážovom volejbale - Five stars (Major) - Gstaad (Švaj.) - E-skupina - streda - 1. kolo:
Barbora Hermannová, Markéta Sluková (ČR-5) - Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-28) /14.00/
Karla Borgerová, Margareta Kozuchová (Nem.-12) - Nicole Branaghová, Kerri Walshová Jenningsová (USA-21) /14.00/

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #