Slovenky v prvom zápase v Poľsku uhrali set, Pencová do klubu stovkárok

29. 07. 2021 - SVF

Slovenské volejbalistky odohrali v Poľsku prvý prípravný duel pred ME. FOTO: Marek Žyňczak

Slovenské volejbalové reprezentantky vo štvrtok v prvom prípravnom zápase pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy (18. augusta - 4. septembra 2021) prehrali v Bielsku-Bialej s domácimi Poľkami 1:3 (-17, -15, 19, -21). Oba tímy si zmerajú sily aj v piatok od 18.00 h.

Skúsená 31-ročná blokárka Jaroslava Pencová si vo štvrtok pripísala jubilejný stý štart v najcennejšom drese a stala sa len štvrtou hráčkou v ére samostatnosti na tejto méte po Alici Sokolov-Székelyovej (121), Petronele Biksadskej (114) a Simone Kohútovej-Kleskeňovej (101), ktorej zápis môže päťnásobná Volejbalistka roka (2013 - 2017) vyrovnať už v piatok.

Grafika: SVF

Poľky, ktoré minulý týždeň už odohrali prípravné duely s Rumunkami, začali lepšie, v úvodných dvoch setoch získali už v úvode náskok 10:3 a kontrolovali priebeh. Tréner Sloveniek Marco Fenoglio od tretieho setu pozmenil zostavu, Slovenky si utvorili výrazný náskok (15:4) a znížili na 1:2. V polovici štvrtej časti im však domáce hráčky opäť odskočili a víťazstvo si už nenechali vziať. Najviac bodujúcou hráčkou SR bola striedajúca univerzálka Romana Krišková (16 b.).

Slovenky v príprave na ME ešte odohrajú zápasy v Grécku (4. - 6. 8.) a Česku (11. - 12. 8.). Na šampionáte sa predstavia v C-skupine v Zadare proti Maďarkám, domácim Chorvátkam, Taliankam, Švajčiarkam a Bieloruskám.

Medzištátny prípravný zápas žien - štvrtok:

BIELSKO-BIALA
Poľsko - Slovensko 3:1 (17, 15, -19, 21)

Poľsko: Górecká 9, Efimienková-Mlotkowská 7, Wenerská 1, Lukasiková 11, Alagierská 14, Stysiaková 20, libero Stenzelová (Nowická 2, Grajberová 2, Smarzeková 2, Czyrniaňská 1). Tréner: J. Nawrocki.
Slovensko: Palgutová 5, Abrhámová 4, Šunderlíková 3, Radosová 9, Pencová 1, Koseková 0, liberá Španková a Jančová (Krišková 16, K. Fričová 8, M. Žernovič 5, Kohútová 0, Tereza Hrušecká 2). Tréner: M. Fenoglio.

FOTO: Marek Žyňczak

Marco Fenoglio, tréner SR: "Som naozaj rád, že sa nám naskytla možnosť odohrať kvalitné zápasy v Poľsku. Celkovo som dnes spokojný, dal som príležitosť viacerým hráčkam. V prvých dvoch setoch sme nehrali až tak dobre, bol to však náš prvý zápas v príprave a proti tímu ako Poľsko to nebolo jednoduché. V treťom aj štvrtom sete sme bojovali. S prípravou som zatiaľ spokojný, rovnako s podmienkami, ktoré máme tento týždeň v Poľsku, kde je výborné zázemie. Každý deň v príprave je pre nás veľmi dôležitý, na šampionát chceme byť pripravení čo najlepšie."

Jaroslava Pencová, blokárka SR (odohrala jubilejný stý zápas za reprezentáciu): "Od posledného zápasu v reprezentácii ubehlo veľa času, pred dnešným som bola nervózna, ako keby to bol môj prvý, ale rýchlo to opadlo. Peťo (asistent trénera Peter Adamec) si zo mňa robil srandu, nech nestresujem, že už som takých odohrala 99 (úsmev). Stále cítim, že som po dlhej pauze, ale už sa to zlepšuje, tak dúfam, že do 'Európy' budem vo forme, aby som bola spokojná a čo najviac pomohla družstvu."

Nikola Radosová, smečiarka SR: "S výsledkom som celkom spokojná. Na to, že sme po dva a pol týždni hrali prvé prípravné zápasy, a to proti takému kvalitnému súperovi, sme si s tým celkom poradili. Keď odstránime série pri našom side-oute a vlastné chyby, mohlo by to vyzerať ešte lepšie, takže to hodnotím celkom pozitívne."

Karolína Fričová, smečiarka SR: "Zápas hodnotím dobre, po dlhšej pauze a nie až takej dlhej príprave sme odohrali celkom kvalitný zápas proti naozaj kvalitnému družstvu, ktoré bude hrať na majstrovstvách Európy o popredné priečky. V priebehu zápasu sa nám darilo v obrane aj útoku, dokázali sme ich aj zatlačiť servisom. Ukázali sme, že vieme hrať a uvidíme, ako budú vyzerať ďalšie zápasy v príprave."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri FOURTEENHUDOSKV REZACRona
  • reklamní partneri KERKOSANDATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #