Slovenky v Moskve po výhre nad Nemkami a prehre s Austrálčankami do 1. kola play-off

09. 08. 2018 - SVF

Slovenky podľahli svetovým aj turnajovým šestkám v troch setoch. FOTO: FIVB

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová nasadené ako dvadsiate druhé vo štvrtok prenikli zo základnej F-skupiny do piatkového 1. kola play-off na turnaji kategórie Four stars v Moskve (8. - 12. augusta) v rámci tohtoročnej World Tour. Slovenky najskôr predpoludním v 1. kole F-skupiny výborným výkonom zvíťazili 2:1 (-16, 18, 13) nad nemeckými jedenástkami podujatia Victoriou Bieneckovou a Isabel Schneiderovou, ktorým vo svetovom rebríčku patrí 9. miesto. Popoludní Dubovcová a Štrbová v súboji o celkový triumf v skupine a priamy postup do osemfinále nestačili na austrálske šestky turnaja aj svetového renkingu Taliquu Clancyovú a Mariafe Artachovú Del Solarovú, podľahli im 1:2 (16, -12, -6).

Dubovcová a Štrbová v rámci World Tour vlani v júni v holandskom Haagu v 1. kole play-off zdolali Artachovú Del Solarovú ešte po boku Jessyky Ngauamovej (2:0), vedno so skúsenou Clancyovou však tvoria pár najužšej svetovej špičky. Úradujúce slovenské šampiónky budú v 1. kole play-off bojovať o postup do osemfinále, ktoré je rovnako na programe v piatok. Mená súperiek aj čas začiatku stretnutia sa dozvedia až v piatok po skončení bojov v základných skupinách.

Slovenky mali proti Austrálčankám dobrý vstup, viedli 3:0. Austrálčanky zmazali manko (6:6) a dostali sa do výhody (12:10), Slovenky však pri podaní Štrbovej otočili na 13:12 a po ese Dubovcovej viedli 16:14. Slovenská blokárka o chvíľu pridala svoje štvrté eso v sete (19:16) a výbornú úvodnú časť v podaní slovenskej dvojice ukončila blokom - 21:16. Začiatok druhého dejstva Slovenkám nevyšiel (1:5). Blokom Dubovcovej sa dostali na rozdiel jedného bodu (4:5), no Austrálčanky obmedzili vlastné chyby, výrazne odskočili (11:4) a Slovenky sa k nim už nepriblížili. Štrbová svojím druhým esom v tejto časti skorigovala na 11:17, Austrálčankám patril záver (21:12). Tajbrejk bol vyrovnaný do stavu 5:5, vzápätí favorizované svetové šestky odskočili na 8:5 a od stavu 8:6 už svojim súperkám nedovolili bodovať.  

World Tour 2018 v plážovom volejbale - Four stars - Moskva (Rus.) - F-skupina - štvrtok:

1. kolo:
Taliqua Clancyová, Mariafe Artachová Del Solarová (Aus.-6) - Emilie Olimstadová, Oda Johanne Ulvesethová (Nór.-27) 2:0 (14, 15) za 31 minút
Victoria Bienecková, Isabel Schneiderová (Nem.-11) - Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-22) 1:2 (16, -18, -13) za 51 minút

2. kolo:
Taliqua Clancyová, Mariafe Artachová Del Solarová (Aus.-6) - Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-22) 2:1 (-16, 12, 6) za 40 minút

Natália Dubovcová: "Mrzí to, lebo sme na ne mali. Škoda. Budeme čakať, aký bude zajtra žreb, no z tých tretích miest v skupinách budú nepríjemní súperi. Aj preto to mrzí, no snáď to zajtra opravíme. V prvom sete sme Austrálčanky dostali tam, kde sme chceli. Tiež majú vysokú blokárku a hrajú často z druhej lopty, skúsili sme teda ísť servisom po nej, aby z druhej hrať nemohla. Vychádzalo nám to, na príjme sa nechytala a bola nervózna. V druhom sete našli ony na nás recept. Nebolo to o tom, že by veľmi tlačili, skôr sme im pomohli chybami, čo je škoda."

Andrea Štrbová: "V prvom sete nám vychádzal servis, v druhom až tak nie, naopak, ony zatlačili. V ženskom beachvolejbale je servis naozaj dôležitý. Je záver sezóny, prichádza aj únava a vieme, že nehráme náš najlepší beachvolejbal, napriek tomu hráme vyrovnané zápasy aj proti tímom z top 10, sú to teda zmiešané pocity. Škoda, že druhý zápas nevyšiel, no ešte je šanca to napraviť, a to je dobré."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #