Slovenky v Jang-čou na úvod proti Nemkám, v skupine aj Američanky a Thajčanky

10. 10. 2018 - SVF

Turnaj v Jang-čou je pre Natáliu a Andreu posledným v kalendárnom roku. FOTO: FIVB

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová v stredu spoznali svoje súperky v základnej E-skupine na turnaji kategórie Four stars v čínskom Jang-čou (10. - 14. októbra) v rámci World Tour 2018/2019. Úradujúce slovenské šampiónky týmto podujatím uzavrú kalendárny rok; minulý týždeň obsadili 5. miesto na turnaji kategórie Three stars v Čchin-čou (30. septembra - 4. októbra), prenikli do štvrťfinále.

Dubovcová a Štrbová v Jang-čou nemuseli bojovať v stredajšej kvalifikácii, v 32-člennej hlavnej súťaži sú nasadené ako dvadsiate prvé. Vo štvrtkovom 1. kole E-skupiny o 7.20 h SELČ (13.20 h miestneho času) nastúpia proti nemeckým turnajovým dvanástkam Kim Behrensovej a Sandre Ittlingerovej. V jedinom doterajšom vzájomnom súboji tesne zvíťazili Nemky - v júni na turnaji v Drážďanoch v rámci nemeckej Techniker Beach Tour 2018 zdolali slovenský pár v zápase o bronz po takmer hodinovom boji 2:1 (-15, 19, 12). Dubovcovej a Štrbovej vo svetovom rebríčku patrí 31. miesto, Behrensová a Ittlingerová figurujú na 17. priečke.

Druhú dvojicu pre 1. kolo E-skupiny utvorili americké päťky Emily Stockmanová s Kelley Larsenovou a thajské dvadsaťosmičky Varapatsorn Radarongová s Khanitthou Hongpakovou, ich súboj je na programe o 6.30 h SELČ. V piatkovom záverečnom 2. kole základných skupín proti sebe nastúpia zdolané, resp. víťazné tímy z 1. kola. Víťazné dvojice budú bojovať o priamy postup do osemfinále, zdolané o postup zo skupiny do play-off o osemfinále.

Podujatia nového ročníka World Tour už sú súčasťou kvalifikačného procesu olympijských hier 2020, ktoré sa uskutočnia v japonskom Tokiu.

World Tour 2018/2019 v plážovom volejbale - Four stars - Jang-čou (Čína) - E-skupina:

ŠTVRTOK
1. kolo:
Emily Stockmanová, Kelley Larsenová (USA-5) - Varapatsorn Radarongová, Khanittha Hongpaková (Thaj.-28) /6.30 h SELČ/
Kim Behrensová, Sandra Ittlingerová (Nem.-12) - Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-21) /7.20 h SELČ/

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #