Slovenky v Gstaade nestačili na Brazílčanky, o postup proti domácemu páru

10. 07. 2019 - SVF

Slovenky zabojujú o postup do vyraďovačky v oprave proti Švajčiarkam. FOTO: FIVB

Naše reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová vstúpili do tohtotýždňového turnaja World Tour najvyššej kategórie Five stars (Major) vo švajčiarskom Gstaade tesnou prehrou. Slovenky nasadené ako osemnáste v stredu v 1. kole základnej B-skupiny prehrali 0:2 (-19, -19) s brazílskymi turnajovými pätnástkami Mariou Antonelliovou a Carol. Brazílčanky proti našej dvojici nadviazali na júnový triumf 2:0 z Varšavy a celkovo uspeli aj v tretej vzájomnej konfrontácii.

Slovenky nezačali podľa predstáv, prehrávali 0:4, ale rýchlo sa súperkám priblížili (5:6) a Natália neskôr esom počiatočné manko celkom zmazala (9:9). Ďalšia pasáž patrila Juhoameričankám - Slovenky sa v útoku často nepresadzovali, problémy narobil aj vysoký servis blokárky Carol (11:16, 13:18). Vzápätí však Slovenky dvakrát dobre kontrovali, Brazílčanky spravili chybu a razom to bolo o bod (17:18). Záver si však favoritky postrážili, nepripustili vyrovnanie a setbal na príjme využili, keď Natáliin servis skončil na páske (19:21).

Do druhej časti Brazílčanky vstúpili zle a Slovenky im odskočili na 8:3. Maria a Carol veľa chybovali, až do stavu 11:6 ich podania a smeče pravidelne lietali do autu či do siete. Andrea o chvíľu ešte zvýšila na 12:8, vzápätí však prišiel obrat - pri servise skúsenej 35-ročnej Antonelliovej získali Brazílčanky sedem bodov za sebou a vysadli na koňa (15:12). Slovenky mali neskôr viackrát príležitosť priblížiť sa na jeden bod, ale v dlhých výmenách sa napokon tešili ich súperky, ktoré sa dostali k trom mečbalom (20:17). Prvý odvrátila Andrea, pri ďalšom Brazílčanky chybovali, ale tretí už premenili a opäť sa tešili z najtesnejšej výhry v sete - 21:19.

Natália a Andrea budú vo štvrtok o 13.00 h bojovať o postup zo skupiny do play-off proti domácej dvojici Laura Caluoriová, Dunja Gersonová. Držiteľky voľnej karty v súbežne hranom stretnutí B-skupiny potrápili čerstvé svetové šampiónky z Hamburgu Sarah Pavanovú a Melissu Humanovú-Paredesovú. Kanadské turnajové dvojky po obrate zvíťazili 2:1 (-17, 7, 10).

Priame prenosy zo všetkých stretnutí turnaja v Gstaade môžete po registrácii sledovať na webe Beach Major Series.

World Tour - Five stars (Major) - Gstaad (Švaj.) - B-skupina:

STREDA - 1. kolo:

Maria Antonelliová, Carolina Solbergová-Salgadová (Braz.-15) - Natália DUBOVCOVÁ, Andrea ŠTRBOVÁ (SR-18) 2:0 (19, 19)

Sarah Pavanová, Melissa Humanová-Paredesová (Kan.-2) - Laura Caluoriová, Dunja Gersonová (Švaj.-31) 2:1 (-17, 7, 10)

ŠTVRTOK - 2. kolo (časy upresnia neskôr):

O postup zo skupiny do play-off:
Laura Caluoriová, Dunja Gersonová (Švaj.-31) - Natália DUBOVCOVÁ, Andrea ŠTRBOVÁ (SR-18) /13.00 h/

O priamy postup do osemfinále:
Sarah Pavanová, Melissa Humanová-Paredesová (Kan.-2) - Maria Antonelliová, Carolina Solbergová-Salgadová (Braz.-15) /18.00 h/

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #