Slovenky odohrajú prípravné zápasy v Poľsku, Fenoglio zúžil nomináciu

27. 07. 2021 - SVF

Slovenské volejbalistky si vo štvrtok a piatok zmerajú sily s Poľkami. FOTO: CEV

Prvými súperkami slovenských volejbalistiek v príprave na blížiace sa majstrovstvá Európy v Srbsku, Bulharsku, Chorvátsku a Rumunsku (18. 8. - 4. 9.) budú napokon reprezentantky Poľska. Oba tímy si vo štvrtok aj piatok (29. - 30. 7.) od 18.00 h zmerajú sily v Bielsku-Bialej (vstupenky TU). Trénovať budú Slovenky v neďalekom Szczyrku.

Poľky mali pôvodne v tomto termíne privítať doma Belgičanky, tie však kvôli výskytu koronavírusu v tíme napokon nepricestujú. Slovenkám zas minulý týždeň z rovnakého dôvodu museli Španielky odrieknuť zápasy v Poprade.

"Všetko sa to zomlelo veľmi rýchlo. V pondelok sa nám ozval hlavný manažér poľských reprezentácií Hubert Tomaszewski, že im nečakane vypadol súper na prípravné zápasy. Keďže na zápasy predávali vstupenky a mali naplánovanú aj televíziu, tak súrne hľadali súpera. Padlo nám to vhod, keďže sme z podobných dôvodov nemohli hrať zápasy so Španielskom a vyhovoval aj fakt, že naše reprezentantky trénovali v Poprade, ktorý je neďaleko od Bielska-Bialej. V priebehu pár hodín sme všetko sprocesovali a sme radi, že naše volejbalistky odohrajú dva zápasy s kvalitným súperom," vysvetlil situáciu technický riaditeľ SVF Marek Prokeš.

"Som rád, že sa nám vyskytla šanca zahrať si s kvalitným súperom ako je Poľsko. Mali sme šťastie, pretože po tom, ako nám vypadli zápasy so Španielskom, sme potrebovali hernú konfrontáciu. Bude to pre nás dobrá herná previerka so silným tímom. V príprave dievčatá pracovali dobre, ideme podľa plánu," povedal tréner Sloveniek Marco Fenoglio.

S Poľkami sa Slovenky stretli naposledy v príprave v auguste 2018 v Szczyrku už pod Fenogliovým vedením, výber širšieho kádra SR podľahol domácemu tímu 0:3 a 2:3. Poľky minulý týždeň odohrali v Szczyrku zápasy proti hostiteľkám ME Rumunkám, v ktorých nestratili ani set.

Poľské volejbalistky boli v úvodných prípravných súbojoch proti Rumunkám suverénne. FOTO: pzps.pl

Taliansky kormidelník SR pred odchodom do Poľska zúžil nomináciu o päť mien - v príprave nepokračujú nahrávačka Lucia Sedláčková, smečiarky Romana Hudecová a Dominika Drobňáková, blokárka Katarína Körmendyová a libero Ema Magdinová.

"Cestujeme so štrnástimi hráčkami. V Poľsku budeme cez víkend ešte trénovať, v pondelok sa na krátko presunieme do Púchova a v utorok s rovnakou štrnástkou letíme z Viedne do Grécka na ďalšie prípravné zápasy," priblížil Fenoglio.

Proti Grékyňám nastúpia Slovenky v Solúne 4. - 6. 8., generálkou na ME budú pre ne zápasy s Češkami v Brne (11. - 12. 8.). Zaujímavosťou je, že súperi SR v príprave Poľsko, Grécko a Česko sa na ME stretnú v B-skupine v bulharskom Plovdive.

Slovenky sa na európskom šampionáte predstavia v C-skupine v chorvátskom Zadare, ich súperkami v boji o štyri osemfinálové miestenky budú od 20. do 26. augusta postupne Maďarky, domáce Chorvátky, Talianky, Švajčiarky a Bielorusky. Pred dvoma rokmi na ME v Bratislave postúpili do osemfinále a obsadili konečné 12. miesto.

Aktuálna nominácia žien SR v príprave pred šampionátom EuroVolley 2021 (18. augusta - 4. septembra):

nahrávačky: Barbora Koseková (Aachen/Nem.), Anna Kohútová (*Strabag Bilíkova Pezinok)

smečiarky: Nikola Radosová (Níreďháza/Maď.), Mária Žernovič (Vasas Budapešť/Maď.), Karin Palgutová (Volero Le Cannet/Fr.), Karolína Fričová (Prostějov/ČR)

blokárky: Jaroslava Pencová (*Pirane Brusno), Michaela Abrhámová (Mougins/Fr.), Tereza Hrušecká (KP Brno/ČR), Ema Smiešková (*Strabag Bilíkova Pezinok)

univerzálky: Karin Šunderlíková (Soverato/Tal.), Romana Krišková (*Nevsehir/Tur.)

liberá: Michaela Španková (UKF Nitra), Skarleta Jančová (*Strabag Bilíkova Pezinok)

Pozn.: Hráčky s hviezdičkami majú uvedené kluby ešte zo sezóny 2020/21, ostatné už pre sezónu 2021/22.

Realizačný tím:
tréner: Marco Fenoglio, asistenti trénera: Stefano Micoli, Peter Adamec, manažér tímu: Slavomír Huba, štatistik: Daniel Bruch, fyzioterapeut: Patryk Bieda

Program Sloveniek v príprave:
29. - 30. 7.: prípravné zápasy s Poľskom v Bielsku-Bialej (oba zápasy o 18.00 h)
4. - 6. 8.: prípravné zápasy s Gréckom v Solúne (všetky tri zápasy o 16.00 h SELČ)
11. - 12. 8.: prípravné zápasy s Českom v Brne

Program Sloveniek v C-skupine EuroVolley 2021 v chorvátskom Zadare:
20. 8.: Maďarsko - Slovensko (20.15)
22. 8.: Chorvátsko - Slovensko (17.00)
23. 8.: Slovensko - Taliansko (17.15)
24. 8.: Švajčiarsko - Slovensko (20.00)
26. 8.: Slovensko - Bielorusko (17.00)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri FOURTEENHUDOSKV REZACRona
  • reklamní partneri KERKOSANDATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #