Slovenky aj Slováci budú o ME bojovať doma, kvalifikačné turnaje v januári

29. 06. 2020 - SVF

Slovenskí fanúšikovia sa v januári môžu tešiť na dva domáce turnaje. FOTO: J. Súkup

Výborná správa pre naše volejbalové reprezentácie žien a mužov aj fanúšikov! Oba slovenské tímy sa v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2021 predstavia aj v domácom prostredí - na turnajoch štvorčlenných skupín v prvej polovici januára budúceho roka. Zmeny v kvalifikačnom procese v pondelok potvrdila Európska volejbalová konfederácia (CEV).

Kvalifikáciu mali pôvodne odohrať systémom každý s každým doma aj vonku od 15. augusta do 6. septembra tohto roka. Do plánov však zasiahla pandémia a CEV po komunikácii s národnými federáciami rozhodla o zmene formátu na turnajový systém (dva turnaje) a presune väčšiny programu na január.

Slováci pod vedením nového trénera Mareka Kardoša budú bojovať o postup na ME s Rumunmi, Švajčiarmi a Albáncami, ženské družstvo talianskeho trénera Marca Fenoglia čakajú zápasy s tímami Fínska, Čiernej Hory a Kosova. Prvé turnaje sa uskutočnia od 7. do 10. januára, druhé turnaje od 14. do 17. januára. Slováci sa najskôr predstavia doma a o týždeň neskôr v Rumunsku, Slovenky odštartujú kvalifikačné boje v Čiernej Hore a uzavrú ich v domácom prostredí. O dejiskách domácich turnajov bude SVF informovať neskôr.

Slováci oslavovali postup na ME 2019 pred skvelou kulisou v Nitre po výhre 3:0 nad Čiernou Horou. FOTO: Radovan Stoklasa

Slováci oslavovali postup na ME 2019 pred skvelou kulisou v Nitre po výhre 3:0 nad Čiernou Horou. FOTO: Radovan Stoklasa

"O organizáciu turnajov mali záujem prakticky všetky krajiny v ženskej aj mužskej vetve, rozhodol preto žreb. Sme veľmi radi, že nám prialo šťastie a v januári budeme hostiť mužský aj ženský kvalifikačný turnaj," povedal Tomáš Singer, poverený medzinárodnou agendou SVF. "Podľa výsledku žrebu sme mali aj v mužskej kategórii organizovať druhý turnaj v poradí, ale diplomatickou cestou sa nám napokon podarilo dosiahnuť výmenu s Rumunmi. Vyhoveli sme tak aj prianiu reprezentačného trénera Mareka Kardoša, ktorý si želal odohrať doma práve úvodný turnaj," prezradil T. Singer a dodal: "Veríme, že našim reprezentačným tímom pomôže domáce prostredie k splneniu postupového cieľa a že ich k tomu opäť poženú výborní fanúšikovia - rovnako ako na vlaňajšom európskom šampionáte žien v Bratislave."

Z mužskej kvalifikácie postúpia na šampionát víťazi siedmich skupín a päť najlepších z druhých priečok. Ženská kvalifikácia má šesť skupín a z každej preniknú na ME dva tímy. Na január presunuli program desiatich skupín, v auguste a úvode septembra odohrajú len tri - jednu mužskú a dve ženské.

Šampionáty budú mať po druhý raz 24 účastníkov a rovnako ako vlani sa uskutočnia v štyroch krajinách. Mužov privítajú Poľsko, Česko, Fínsko a Estónsko, ženy sa predstavia v Srbsku, Bulharsku, Chorvátsku a Rumunsku. Spolu s hostiteľmi už má istotu účasti aj ďalších osem najlepších z minuloročných majstrovstiev Európy.

Slováci proti Rumunom naposledy hrali v lete 2011 pri zlatom ťažení v Európskej lige, proti Švajčiarom a Albáncom ešte v ére samostatnosti nenastúpili. Slovenky si s Fínkami zmerali sily naposledy v príprave na vlaňajší šampionát EuroVolley v Bratislave, proti tímom Čiernej Hory a Kosova pôjde o premiérové vzájomné zápasy.

Z prípravného zápasu Slovensko - Fínsko v Bratislave na ZŠ O. Nepelu v auguste 2019. FOTO: J. Súkup

Z prípravného zápasu Slovensko - Fínsko v Bratislave na ZŠ O. Nepelu v auguste 2019. FOTO: J. Súkup

Slovenskí volejbalisti budú bojovať o celkovo jedenástu účasť na európskom šampionáte a ôsmu za sebou. Slovenky sa na ME v ére samostatnosti predstavili dosiaľ štyrikrát.

KVALIFIKÁCIA EUROVOLLEY 2021

MUŽI - E-skupina: SLOVENSKO, Rumunsko, Švajčiarsko, Albánsko
- prvý turnaj 7. - 10. januára 2021 na Slovensku
- druhý turnaj 14. - 17. januára 2021 v Rumunsku

ŽENY - D-skupina: SLOVENSKO, Fínsko, Čierna Hora, Kosovo
- prvý turnaj 7. - 10. januára 2021 v Čiernej Hore
- druhý turnaj 14. - 17. januára 2021 na Slovensku

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #