Slováci vybojovali na SNOW tour bronz, zlaté kovy na Donovaloch len do Ruska

23. 02. 2020 - SVF

Mladí Slováci získali na Donovaloch bronz aj medzi európskou elitou. FOTO: Radovan Stoklasa

Európsku tour v snow volejbale na Donovaloch ovládli ruské tímy. Zlato vybojovali muži aj ženy, Slovensko však nemusí smútiť, mladí Slováci v zložení Michal Kilian, Bruno Pavličko, Pavol Ehrenwald a Michal Trubač si vybojovali bronzové medaily.

Nedeľňajšie počasie na Donovaloch snežnému volejbalu veľmi neprialo. Najmä popoludní sa rozpršalo, no harmonogram turnaja to nenarušilo a tak si najlepší mohli okolo 15-tej hodiny prevziať cenné kovy. V mužskej kategórii dominovali Rusi v zložení Bobrikov, Bogatov, Mikhalev, Daianov. Vo finále za 30 minút porazili Ukrajincov (Bokshan, Kuzmin, Skukis). "Parádny turnaj v krásnom prostredí. Škoda, že sa vo finálový deň pokazilo počasie, bolo by to ešte lepšie. Sme radi, že sme vyhrali. Budeme mať na Slovensko krásne spomienky,“ vyhlásil kapitán tímu Vselovod Bobrikov.

Najlepšie ženské tímy na SNOW tour na Donovaloch. FOTO: Radovan Stoklasa.
Najlepšie ženské tímy na SNOW tour na Donovaloch. FOTO: Radovan Stoklasa.

Bronzové medaily mohli zavesiť na krk slovenskému kvartetu Kilian, Pavličko, Ehrenwald a Trubač. V napínavom súboji o tretiu priečku vyhrali nad Litvou 2:0 (15-13, 15-13). „Zopakovali sme bronz z majstrovstiev Slovenska. Máme dve medaily za tri dni. Je to lepšie ako žiadna. Nemali sme čo stratiť, šli sme si to užiť a dať do toho všetko. Sme maximálne spokojní,“ povedal Bruno Pavličko. V pavúku boli najmladšími hráčmi, dokopy majú 72 rokov. „Všetci sme rovnaký ročník. V klube hráme spoločne aj juniorskú súťaž. Máme toho už dosť odohraté aj na piesku. Využili sme voľno v sezóne, a tak sme využili možnosť hrať aj na snehu. Mohli sme sa aspoň porovnať s top hráčmi v Európe. Vidieť, že nie sme tak ďaleko za nimi, dá sa ich porážať a stále sa môžeme zlepšovať,“ doplnil šikovný nahrávač. Jeho spoluhráč Michal Trubač bol zároveň vyhlásený za najužitočnejšieho hráča európskej tour na Donovaloch.Medzi ženami sa z prvenstva tešili Rusky, ktoré vo finále zdolali v tajbrejku Češky v zložení Cebáková, Stará, Siručková. "Posledný zápas v sobotu proti Češkám bol veľmi náročný, asi najdôležitejší na turnaji. Podarilo sa nám ho vyhrať a potom v nedeľu sme vo finále porazili aj ďalší tím z Česka a sme šťastné, že sme vyhrali, hoci to boli dramatické zápasy,“ povedala kapitánka Oľga Filinová, ktorú v tíme dopĺňali Romashovová, Terenteová a Tolchinová.

Sloločná foto všetkých víťazov na Donovaloch. FOTO: Radovan Stoklasa.

V súboji o bronz Litovčanky Bekisovú, Vladovú a Frelikovú (najužitočnejšia hráčka turnaja) zdolali naše slovenské kvarteto Poszmiková, Eleková, Slezáková a Tokošová v dvoch setoch 15:11, 15:9. „V tomto zložení sme hrali prvýkrát Štvrté miesto nás mrzí, máme len povestnú zemiakovú medailu. Chceli sme, aby nám na krku cinklo, nevyšlo to. Litovčanky však boli lepšie a nezastaviteľné, nedokázali sme na ne nájsť recept. Najmä najlepšia hráčka turnaja Frelikov hrala výborne. Tour na snehu jazdím už siedmu sezónu, konečne som sa jej dočkala aj u nás doma. Myslím si, že to bolo výborné. V sobotu prišlo dosť ľudí, keďže  bolo krásne počasie,“ uviedla Silvia Poszmiková.

Výsledky - muži:
FINÁLE
Rusko 1 - Ukrajina 2:0 (15:12, 15:13)

O 3. MIESTO
Litva - Slovensko 2 0:2 (13:15, 13:15)

SEMIFINÁLE
Slovensko 2 - Ukrajina 0:2 (13:15, 11:15)

Litva - Rusko 1 0:2 (9:15, 10:15)

Výsledky - ženy:
FINÁLE
Rusko - Česko 3 2:1 (15:17, 15:10, 15:7)

O 3. MIESTO
Slovensko 1 - Litva 0:2 (11:15, 9:15)

SEMIFINÁLE
Litva - Česko 3 0:2 (8:15, 13:15)

Rusko - Slovensko 2:0 (15:8, 15:8)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  • Niké je tipovanie

partneri

  • hlavní partneri Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR   Auto Lamač    respect
  • reklamní partneri       NFA Group
  • reklamní partneri Kv.Řezáč Hudos  Rona   millennium
  • exkluzívni dodávatelia výpočtovej techniky a športového materilálu    Errea    Mizuno
  • exkluzívni dodávatelia tovaru Vöslauer3XP - iontový nápojKávoholikdm drogerie markt 
  • mediálni partneri JOJ Šport   Denník Šport    SVF TV  
  • mediálni partneriTASR