Slováci v piatok v Grécku s tesnou prehrou

06. 09. 2019 - SVF

V piatok sa z triumfu v Aténach tešili domáci reprezentanti. FOTO: volleyball.gr

Slovenskí volejbaloví reprezentanti neuspeli v druhom z trojice medzištátnych prípravných stretnutí v Aténach. Zverenci Andreja Kravárika po štvrtkovej výhre 3:0 v piatok domácim Grékom podľahli po maximálne vyrovnanom priebehu 1:3 (-25, 23, -23, -26). Záverečné meranie síl, ktoré je pre oba tímy generálkou na blížiaci sa kontinentálny šampionát EuroVolley 2019, je na programe v sobotu rovnako od 20.00 h SELČ.

V prvom sete Slováci odvrátili dva setbaly a sami mali jednu príležitosť set ukončiť (25:24), koncovku však lepšie zvládli Gréci. Záver druhej časti patril Slovákom, vyrovnali na 1:1. V treťom dejstve viedli Gréci 20:14, Slováci dokázali vyrovnať (22:22), ale na zisk setu nedosiahli. V koncovke štvrtého setu slovenskí reprezentanti vyrovnali z 19:22 na 24:24, odvrátili štyri mečbaly, ale piatu možnosť Gréci premenili na víťazstvo (28:26).

Slováci sa na európskom šampionáte predstavia v základnej B-skupine v Belgicku v Bruseli a Antverpách, prvý zápas ich čaká v piatok 13. septembra. Súpermi slovenských volejbalistov postupne budú Španieli, Rakúšania, Srbi, domáci Belgičania a Nemci, všetky súboje SR odvysiela RTVS v priamych prenosoch na Dvojke.

Medzištátny prípravný zápas mužov - piatok:

ATÉNY
Grécko - SLOVENSKO 3:1 (25, -23, 23, 26)
Zápas trval 113 minút.
Grécko:
Petreas 7, Stivachtis 0, Protopsaltis 17, Pelekudas 7, Zupani 19, Raptis 17, liberá Zisis a Kokkinakis (I. Papadopulos 1, Kumentakis 0, Vulkidis 1, Papalexiu 0). Tréner: D. Andreopulos.
SR:
J. Kováč 11, Michalovič 11, Kriško 20, Krajčovič 10, Zaťko 2, Paták 8, libero M. Vitko (F. Palgut 0, Gavenda 10, Ondrovič 0, Ihnát 0, Firkaľ 6, Mačuha 0). Tréner: A. Kravárik.

Andrej Kravárik, tréner SR: "V druhom zápase prišla prehra v koncovkách, s výkonom nie som spokojný. Počas celého zápasu sme boli o krok za súperom, nevýrazní na príjme, v útoku. Sme stále v príprave na ME, prehra prišla asi v pravú chvíľu. Na šampionáte program nebude ľahší, na únavu sa vyhovárať nemôžeme. V niektorých situáciách sme dokázali zmazať manko, ale v koncovkách to nebolo v potrebnom tempe. Zajtra nás čaká tretie stretnutie, nechceme nič nechať na náhodu. Chceme sa skoncentrovať na náš výkon a ukázať väčšiu bojovnosť."

Filip Gavenda, univerzál SR: "Včera sa nám podarilo uhrať dve ťažké koncovky, dnes, naopak, boli od stavu 20:20 lepší Gréci. My sme mali trochu problémy so servisom, Gréci hrali rýchlo na kraje, ťažko sa to bránilo. My sme, naopak, hrali do plných, odtlačili nás od siete. Zajtra nás čaká záverečná generálka a verím, že sa na šampionát naladíme víťazstvom."

Július Firkaľ, smečiar SR: "Oproti štvrtku sa zmenili najmä dve veci - dnes vyšli koncovky Grékom a tiež lepšie podávali; akoby sme si vymenili úlohy. Gréci z toho dokázali dnes vyťažiť."

Záverečný tretí prípravný zápas:
sobota 7. 9.: Grécko - SLOVENSKO (Atény, 20.00 h SELČ)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #