Slováci po Cypre v piatok zdolali na turnaji MEVZA aj Maďarsko a postúpili do ďalšej fázy kvalifikácie!

07. 01. 2022 - SVF

Slovenskí reprezentati do 18 rokov s rodičmi, ktorí ich prišli povzbudiť do Mariboru. FOTO SVF

Po dvoch štvrtkových prehrách s Izraelom (1:3) a Českom (0:3) si slovenskí volejbalisti do 18 rokov na turnaji MEVZA v slovinskom Maribore v piatok zmerali sily s ďalšími dvomi súpermi. V zápase základnej B-skupiny najskôr zdolali doobeda Cyprus 3:0 a vo večernom zápase „o všetko“, sa proti Slovákom postavili Maďari.

Len víťazstvo by slovenskému tímu zabezpečilo účasť v ďalšej fáze kvalifikácie. Svoje líderské schopnosti ukázal kapitán Branislav Skasko, ktorý zahviezdil a na konto si pripísal 35 bodov, pričom jeho úspešnosť v útoku bola 60 percent!

Slováci si vďaka tomuto víťazstvu zahrajú v sobotu o 12.00 hod, v zápase o 5. miesto proti Chorvátom.

 

MEVZA - muži do 18 rokov – piatok:

Slovensko 18 – Cyprus 18      3:0 (24, 23, 17)
Rozhodovali: Horvath a Jambor (obaja Maď.), bez divákov.

Slovensko: Hlaváč 0, B. Skasko 19, Reľovský 2, Spišský 7, Brzáč 8, Badáň 22, libero Sýkora (Stríž 0, Pijáček 0, Michalica 1). Tréner: M. Májek.
Cyprus: Giorgallas 4, Kallis 3, Chrysostomou 13, Giannopoulos 0, Faoutas 4, Christou 6, libero Savvides (Panteli 1, Savvidis 11, Siapanis 1, Lakatamitis 0, Vatyliotis 4). Tréner: Ch. Poullakos.

 

Maďarsko 18 – Slovensko 18 1:3 (-21, 20, -17, -19)

Rozhodovali: Shaino (Izr.) a Miklošić (Slo.), bez divákov.

Maďarsko 18: Szabó 4, Zarka 1, G. Tóth 19, Boldiszár 5, Varga 12, Székely 11, libero Tepszis (Cziczlavicz 7, Kövessy 0, K. Tóth 2, Eperjesi 2). Tréner: Z. Jokay.

Slovensko 18: Badáň 16, Hlaváč 3, B. Skasko 35, Reľovský 5, Spišský 4, Makónyi 10, libero Sýkora (Stríž 0, Michalica 0). Tréner: M. Májek.Martin Májek, tréner Slovenska 18: „Toto družstvo malo pred odchodom do Mariboru za cieľ, že urobíme všetko pre to, aby sme sa dostali do ďalšej fázy kvalifikácie a vzhľadom na výsledky z prvého dňa, keď sme oba duely prehrali, sa o všetkom rozhodovalo v piatok a aj preto boli oba piatkové duely poznačené obrovskou dávkou nervozity. To vyplývalo z minimálnych medzinárodných skúseností. Preto je veľmi dôležité, že sme oba zápasy zvládli a náš cieľ splnili. Proti Cypru, ktorého tím je na turnaji najslabší, sme sa veľmi trápili hlavne sami so sebou. Vôľou sme pretlačili dve koncovky v náš prospech a v treťom sete sme súpera už našťastie zlomili. Tento cieľ sme splnili a čakali sme, že v ďalšom zápase nastúpime proti Chorvátom. Tí ale s Maďarmi vyhrali, a tak boli našim súperom práve Maďari. Vstup do zápasu bol poznačený veľkou nervozitou, kde bolo cítiť, že družstvo, ktoré prehrá, už nemá šancu postúpiť do ďalšej fázy kvalifikácie. Pomohlo nám, že sme sa s tlakom vyrovnali lepšie. Výborne nám zahral Branislav Skasko a aj ďalší hráči ako Tomáš Badáň, či Lukáš Hlaváč, ktorý sa so zložitou situáciou vyrovnal výborne. Nosní hráči to v kľúčových momentoch potiahli a napriek tomu, že sme vo štvrtom sete prehrávali už 1:7, sme sa nevzdali a set zvrátili. Vyhrali sme zaslúžene a v sobotu už môžeme nastúpiť bez tlaku. V zápase o piate miesto budeme zbierať ďalšie dôležité medzinárodné skúsenosti a samozrejme, že ho chceme vyhrať. Víťazstvá na medzinárodnej scéne sa počítajú a chceme z Mariboru odcestovať s dobrým pocitom.“

Branislav Skasko, kapitán a najviac bodujúci hráč Slovenska 18: „Ťažký, ale pre nás veľmi dôležitý zápas. Ak budeme hrať takto kolektívne ďalej, myslím si, že sa naša hra posunie na vyššiu úroveň. Ďakujem chalanom, že zvládli takýto tlak a taktiež ďakujem fanúšikom. Fungovala chémia a víťazstvo určite zaslúžene patrí nám! Bol to veľmi ťažký zápas aj psychicky, aj fyzicky. Veľmi nám pomohli diváci a aj to, že sme sa stále sústredili. Vyhrali sme vďaka tomu, že sme si plnili povinnosti.“

 

Ostatné výsledky:

A-skupina: Slovinsko – Rakúsko 2:3, Maďarsko – Chorvátsko 2:3.

B-skupina: Česko – Izrael 3:0.

Semifinále, sk. 1.-4.: Rakúsko – Izrael 3:0, Slovinsko – Česko 3:0.

Semifinále, sk. 5.-8.: Chorvátsko – Cyprus 3:0.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  • Niké je tipovanie

partneri

  • hlavní partneri Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR   Auto Lamač    respect
  • reklamní partneri       NFA Group
  • reklamní partneri Kv.Řezáč Hudos  Rona   millennium
  • exkluzívni dodávatelia výpočtovej techniky a športového materilálu    Errea    Mizuno
  • exkluzívni dodávatelia tovaru Vöslauer3XP - iontový nápojKávoholikdm drogerie markt 
  • mediálni partneri JOJ Šport   Denník Šport    SVF TV  
  • mediálni partneriTASR