Slávia zdolala UKF Nitru 3:1 a vynútila si piaty zápas. Rozhodne sa v sobotu pod Zoborom

28. 03. 2018 - SVF, SITA

Slávia odvrátila mečbal a vyrovnala semifinále na 2:2. FOTO: TASR

Volejbalistky Slávie EU Bratislava sa udržali v hre o obhajobu titulu v slovenskej extralige žien. V stredajšom domácom štvrtom stretnutí semifinále play-off ročníka 2017/2018 zvíťazili "slávistky" 3:1 (19, -20, -20, -19) nad Volley project UKF Nitra a v sérii na tri víťazstvá vyrovnali na 2:2 na zápasy.

Výborný zápas odohrala smečiarka Zuzana Šepeľová, ktorá zaznamenala 23 bodov, z toho 3 esá a 3 bloky. Na druhej strane kontrovala s 21 bodmi a 5 blokmi nitrianska blokárka Nikola Stümpelová. Slávia dala 8 es, kým Nitra len 2. Hosťujúce hráčky si pripísali 14 blokov, Slávia o dva menej.

Rozhodujúci piaty súboj je na programe v sobotu 31. marca o 17.00 h v Nitre. Finále slovenskej extraligy dosiaľ vždy bolo s bratislavskou Sláviou, pri 25 doterajších účastiach v bojoch o zlato vybojovala rekordných 17 titulov. UKF Nitra sa usiluje o premiérovú finálovú účasť.

Finálovým súperom úspešného z tejto dvojice bude STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava, ten v semifinále jednoznačne prekonal KV MŠK Oktan Kežmarok (trikrát 3:0). Prvý duel finále odohrajú 5. apríla v bratislavskom Dome športu, hrá sa na tri víťazstvá. Zdolaný zo semifinále UKF Nitra - Slávia EU v boji o 3. miesto (rovnako na tri výhry a od 5. 4.) bude čeliť Kežmarku.

Extraliga žien, play-off:
Semifinále - štvrtý zápas (hrá sa na tri víťazstvá):
VK Slávia EU Bratislava - Volley project UKF Nitra 3:1 (19, -20, 20, 19) - stav série 2:2
Rozhodovali: Schimpl a Juráček, 500 divákov.
Slávia: Kuciaková 7, Widerman 4, Reháková 14, Šepeľová 23, Szabóová 12, Töröková 5, libero Valachová (Fričová 3, Šunderlíková 5, Herdová 0). Tréner: M. Matušov.
Nitra: De Paula 3, Richweissová 10, Müller 12, Lukovič 12, Konečná 7, N. Stümpelová 21, libero Španková (Hradecká 0, Poláčková 0, Do Monte 0). Tréner: T. Sarna.

Slávia si v polovici prvého setu vybudovala vedenie 15:11, keď tri body za sebou získala Szabóová. Domáce volejbalistky v prvom sete dobre bránili v obrane aj v poli a získali ho v pomere 25:19.

Druhé dejstvo mali od začiatku v rukách Nitranky, ktoré hneď v úvode viedli 4:0 a postupne si vypracovali až desaťbodový náskok 17:7. Slávia pri podaní striedajúcej Šunderlíkovej znížila na 12:17, ale hosťujúce hráčky už dobre rozbehnutý set dosiahli do úspešného konca a vyhrali ho 25:20.

Atmosféra v slušne zaplnenej hale Mladosť gradovala a svoje tímy hnali vpred tábory oboch tímov. Tretí set rozbehli lepšie domáce, viedli 6:2 a 10:3. Nitranky znížili na 9:12, ale o chvíľu už vyhrávala Slávia znovu o šesť bodov - 15:9. Pri podaní Rakúšanky Müllerovej však otočili hosťujúce volejbalistky skóre na 17:15 a zdalo sa, že preklápajú misky váh na svoju stranu. Koncovku však zvládla lepšie Slávia, Reháková dostala esom svoj tím do vedenia 20:18 a tím Michala Matušova napokon vyhral set 25:20.

Obojstranne výborný volejbal pokračoval aj vo štvrtom sete. V jeho polovici bol stav vyrovnaný, ale potom sa k slovu dostala výborne hrajúca Šepeľová a po jej ese viedla Slávia 17:13. Nitra bojovala a snažila sa ešte o zvrat, ale priblížila sa už len na dva body. Záver domáce nepustili, set vyhrali 25:19 a celý duel 3:1.

Michal Matušov, tréner Slávie: "Rozhodne sa v Nitre v piatom zápase."

Teemu Sarna, tréner UKF: "Nemali sme dobrý príjem a to bolo dnes kľúčové. V sobotu nás čaká ťažký zápas, vieme o čo hráme a budeme bojovať. Nehrali sme dobre, ale boli sme určite lepší ako niektorí páni v hale, najmä na čiare."