Slávia vyhrala nad 1. BVK 3:2 a od zisku titulu ju delí jedna výhra. Prešov vyrovnal sériu o bronz

19. 04. 2017 - TASR, SVF + kluby

Slávia vedie vo finálovej sérii 2:0 na zápasy. FOTO: Peter Noskovič

Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava delí od zisku rekordného sedemnásteho majstrovského titulu v ére samostatnosti už len jedna výhra. Slávistky triumfovali v stredajšom druhom súboji finále play off na palubovke mestského rivala 1. BVK 3:2 a v sérii vedú 2:0 na zápasy.

Obhajkyne trofeje môžu oslavovať tretí titul za sebou v sobotu, keď je v domovskom stánku Slávie v hale Mladosť na programe tretí finálový duel.

V druhom zápase o 3. miesto vo volejbalovej extralige žien zvíťazil VK EPERIA Prešov doma nad Volley project UKF Nitra 3:0 a sériu hranú na tri víťazstvá vyrovnal na 1:1.

finále - 2. zápas:
1. Bratislavský volejbalový klub - VK Slávia EU Bratislava 2:3 (19, -23, 24, -23, -8)
Zápas trval: 124 minút, rozhodovali: Sarka, Svorenčík
/stav série: 0:2/
1. BVK: Ševarika 30, Cigániková 10, Hudecová 6, Staňková 17, Candráková 6, Ovečková 5, libero Jagodzinska (Trach 3). Tréner: T. Varga.
Slávia: Szabóová 11, Töröková 4, Fričová 8, Widerman 13, Pištěláková 20, Mikšíková 18, liberá Doležajová a Grambličková (Šunderlíková 7, Šepeľová 0, Sedláčková 0). Tréner: M. Matušov.

Prvý set bol do polovice vyrovnaný, ale potom domáce hráčky získali náskok pri podaní Hudecovej a do koncovky išli s vedením 21:16. Záver hráčky 1. BVK zvládli a po bloku Ovečkovej vyhrali prvý set 25:19.

Slávia začala lepšie druhý set a Mikšíková poslala svoj tím do vedenia 8:4. Hosťujúci tím si náskok udržiaval, ale 1. BVK v závere znížil na 20:21 a v koncovke dokonca vyronal na 23:23. Setbal však vybojovala Šunderlíková a hneď ho aj blokom využila Widerman. Slávia vyhrala set 25:23 a vyrovnala na 1:1.

V PKO sa hral výborný volejbal, hodný finálovej série. Domáce v treťom sete viedli 13:6, keď sa presadila na bloku Cigániková. Slávia postupne znižovala, ale do koncovky išli domáce s náskokom troch bodov - 20:17. Potom však Slávia pri servise Widerman získala sériu bodov a dostala sa do vedenia 22:20. Hosťujúce hráčky viedli ešte 23:21, ale potom výborne hrajúca Srbka Ševarika blokom vyrovnala na 23:23. Slávia ešte mala setbal, ale záver bol v réžii domácich a Ševarika ukončila set, ktorý 1. BVK vyhral 26:24.

V štvrtom sete viedla Slávia 4:1, ale domáce zapli a Ševarika poslala svoje družstvo do náskoku 12:10. Bojovalo sa o každú loptu a tímy sa držali plece pri pleci. Dôležitý blok predviedla v koncovke Pištěáková, ktorá vybojovala pre Sláviu prvý setbal a tá istá hráčka napokon aj set ukončila. Slávia vyhrala 25:23 a duel musel rozhodnúť tajbrejk.

V piatom sete odskočila Slávia tesne pred zmenou strán a Szabóová blokom upravila na 8:5. Náskok si obhajkyne titulu ustrážili až do konca, tajbrejk vyhrali 15:8 a získali vo finálovej sérii druhé víťazstvo.

Tomáš Varga, tréner 1. BVK: "Dnešný zápas ukázal, že právom patríme do finále. Hrali sme dobre a vedeli sme sa dostať k našej agresívnej útočnej hre, ale hlavne sme bojovali za každého stavu. Dnes náš súper mal jednoducho šťastie. Neskladáme zbrane, v sobotu bojujeme ďalej."

Michal Matušov, tréner Slávie: "Dnes to bol veľký boj a obe družstvá predvádzali divákom skvelé výmeny. Ďakujeme našim fanúšikom za podporu a vytvorenie domácej atmosféry. Druhé dejstvo máme za sebou, ale séria nekončí...!!!  Sme nesmierne šťastní, že hráčky Slávie ukázali neuveriteľnú morálnu silu a otočili duel z 1:2 na sety v náš prospech. Séria o majstra pokračuje v Mladosti."

finále - zostávajúci program:
3. zápas: sobota/22. apríla: Slávia EU Bratislava - 1. BVK Bratislava

prípadne:
4. zápas: streda/26. apríla: 1. BVK Bratislava - Slávia EU Bratislava
5. zápas: sobota/29. apríla: Slávia EU Bratislava - 1. BVK Bratislava

o 3. miesto:
VK EPERIA Prešov - Volley project UKF Nitra 3:0 (16, 22, 23)
Zápas trval: 86 minút, rozhodovali: Porvazník, Fiľo
/na zápasy 1:1/

František Bočkay, tréner Prešova: "Som rád, že sme dokázali, že v Nitre to nebola náhoda. Samozrejme, že v tomto zápase boli chyby, ale tie vyplynuli z toho o čo išlo. Dnes sme odohrali hlavne útočne veľmi dobrý zápas. Dokázali sme ubrániť kľúčové hráčky súpera a to rozhodlo. Boli sme veľmi dobre pripravení. Aj keď výsledok vyzerá jednoznačne, vôbec tomu tak nebolo. Okrem prvého setu, ktorý sme začali veľmi dobre, boli Nitranky v začiatkoch stále lepšie. Stále sme to museli dobiehať, ale zvládli sme to vlastnými schopnosťami. Mali sme síce výhodu siedmeho hráča, ktorou sú ľudia v hľadisku. Dúfam, že som bol dnes naozaj prítomný na zápase a že dnes všetci videli tak ako ja."