Slávia ukončila víťaznú sériu Pezinka a dostala sa na druhé miesto

18. 10. 2019 - SVF + kluby

Slávia EU zdolala na domácej palubovke Pezinok 3:1. FOTO: Facebook, Slávia EU

Volejbalistky Slávie EU Bratislava vyhrali v piatkovom zápase 4. kola parfems.sk extraligy žien nad Strabagom VC Bilíkova Pezinok 3:1 (21, -19, 19, 19) a zaznamenali tretie víťazstvo v sezóne. Pezinčanky po troch vížazstvách zaznamenali prvú prehru v sezóne. Slávia sa vďaka úspechu za tri body dostala na druhé miesto v tabuľke práve pred Strabag.

Obhajkyne titulu dominovali na servise, zaznamenali 13 es, z toho štyri blokárka Katarína Körmendyová. Najviac bodov (14) si pripísala smečiarka Simona Jelínková, ktorá prišla do Slávie práve z Pezinka. Sedemnásťročná volejbalistka sa stala najužitočnejšou hráčkou zápasu (MVP). S výnimkou druhého setu mali slávistky dianie na ihrisku pod kontrolou a naplno využili výhodu domáceho prostredia. Pezinčanky boli štatisticky lepšie len na bloky, celkovo ich zaznamenali 12 - Zuzana Písečná a Kristína Ráchelová po 4. Špeciálny duel odohral aj smečiarka Pezinka Lucia Herdová, ktorá do nového klubu prišla v lete práve zo Slávie.

V ďalších dueloch 4. kola sa v nedeľu stretne Volley project UKF Nitra s VK Prešov (19.00) a Hit UCM Trnava v rovnakom čase privíta nováčika VK Brusno.

parfems.sk extraliga žien - základná časť - 4. kolo - piatok:

SLÁVIA EU BRATISLAVA - STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK 3:1 (21, -19, 19, 19)
Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Dovičovič ml., 250 divákov.

Slávia: Templetonová 4, Šepeľová 13, Bátovská 6, Kvasnová 3, Jelínková 14, Körmendyová 11, libero Magdinová (Doluda 6, Palkovičová 8, A. Fričová 2, Erteltová 0). Tréner: M. Matušov.
Pezinok: Sedláčková 0, Trachová 9, Ráchelová 9, Písečná 14, Herdová 13, Tereza Hrušecká 12, liberá Jančová a Kováčová (Marušinová 1, Trebichavská 1, Maštalírová 1). Trénerka: E. Koseková.

MVP: Simona Jelínková (Slávia EU)

Michal Matušov, tréner Slávie: "Dnes dievčatá nasadením a bojovnosťou strhli víťazstvo na svoju stranu. Gratulujem im k víťazstvu. Vedeli sme, že ak chceme byť úspešní, musíme tlačiť na podaní a v systéme blok obrana eliminovať najsilnejšiu stránku súpera v útoku, čo sa nám aj darilo. Z víťazstva sa tešíme. V našej hre je  množstvo rezerv, na ktorých musíme tvrdo pracovať."

Eva Koseková, trénerka Pezinka: "Gratulujem hráčkam Slávie EU k víťazstvu. Na výhru taký výkon ako sme dnes podali nestačí. Mali sme aj dobré momenty, ale tých horších bolo viac. V štvrtom sete sme zložili zbrane a nechali hráčkam Slávie vylepšiť si štatistiku vo všetkých HČJ, to má najviac mrzí."

Štatistiky, rozpis zápasov a tabuľku nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #